Junioři KLH porazili KEB Kladno i zásluhu pěti bodů Jakuba Hofmeistera 7:4

Napsal 17.10.2009 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V 16. kole NOEN extraligy juniorů přijeli na ČEZ stadion junioři KEB Kladna. Domácí se dostali do vedení po 48. vteřinách brankou Jakuba Mužíka. V 7. minutě to bylo již 2:0, když se prosadil Michal Milotínský. Hosté snížili Antonínem Melkou v 16. minutě a účet 1. třetiny završil o minutu později v přesilovce Jan Rutta. Ve 2. třetině zvýšil dvěma brankami Jakub Hofmeister už na 5:1 (25+27). Hosté ale využili přesilovku Janem Kupcem(33) a na dostřel dostal hosty Martin Čurda. Klid na hokejky domácích dal ve 39. minutě Michal Milotínský a zvýšil na 6:3. Ve 3. třetině snížili hosté ve vlastním oslabení Janem Daleckým po 14 vteřinách, ale na víc se hosté nezmohli. V poslední minutě pak střelou do prázdné branky rozhodl o vítězství 7:4 Jakub Mužík. V dnešním zápase exceloval domácí Jakub Hofmeister, který si připsal 5 bodů (3+2).
16.kolo so 17.10.2009
7:4(3:1, 3:1, 1:1)
KLA
Alexa (Meravý) - Dostál, Pinka, Kolčava, Žižka, Karlík, Mazanec, Rutta, Průcha - Ptáčník, Kalinovič, Mála, Mužík, Matějka, Csányi, Hofmeister, Kroupa, Wszolek, Milotínský, Kůs, Bečvář
Kladno
Vokatý (Lejsek) - Pour, Kužel, Petráček, Šmíd, Látal, Jupa, Doudera - Suk, Melka, Dalecký, Máša, Medřický, Doskočil, Kupec, Bušek, Uleščenko, Stach, Čurda

Do utkání vstoupili lépe domácí junioři, kteří se hned od počátku hnali do útočení a také si vytvořili několik velmi dobrých příležitostí ke vstřelení branky. Hosty ale podržel pokaždé svými zákroky jejich gólman Lejsek. Zhruba od druhé poloviny 1. třetiny se začali osmělovat také hosté a byli to oni, kteří mohli jít při své přesilovce v 17.minutě do vedení. Proti byl však domácí gólman Matoušek a udržel čisté konto. V poslední minutě jeli domácí 3 na 1, ale jelikož si nedokázali pořádně přihrát, šlo se do šaten za stavu 0:0.

Vstup do 2. třetiny vyšel lépe hostům a to i díky tomu, že měli dvě přesilovky za sebou. Ani s jednu ale nedokázali proměnit. Do vedení se dostali zaslouženě domácí ve 31. minutě, když předvedli rychlou přímočarou akci na jejímž konci byl Michal Milotínský. Domácí se ale neradovali dlouho, jelikož hosté hned v následující minutě vyrovnali brankou Lukáše Drdy. Domácí šli ale dnes podruhé do vedení v 36. minutě, kdy předvedli rychlou přímočarou akci na jeden dotek. Na konci byl Lukáš Zeman, který nedal střelou pod vyrážečku Lejskovi v brance hostí šanci zasáhnout. Ve 39. minutě vymetl pavučinu Martin Kolář, který dostal přihrávku do jízdy od Františka Mály a u pravil stav na 3:1 po dvou třetinách.

Ve 42. minutě zvýšil na 4:1 Jaroslav Kůsa otupil tak pokus hostů alespoň o zkorigování výsledku. Ve 46. minutě měli domácí výhodu přesilovky 5 na 3 v délce 1:20 min., ale naložili s ní prachbídně. Hostům ke zkorigování nepomohla ani přesilovka v 52. minutě při vyloučení Kůse. V 55. minutě předvedl hezkou individuální akci Oskar Průchaa střelou z úhlu pod vyrážečku překonal Lejska popáté a jak se ukázalo i naposled.