Junioři KLH podlehli v Brně místní Kometě těsně 1:2

Napsal 06.03.2011 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - K dalšímu utkání NOEN extraligy juniorů zajížděli chomutovské naděje do moravské metropole na led brněnské Komety. V utkání, ve kterém bylo až příliš mnoho vyloučených byli štastnější domácí, kteří dokázali vybojovat všechny body po vítězství 2:1.
60.kolo ne 6.3.2011
KOM
2:1(0:0, 1:0, 1:1)
Kometa
Strmeň - Štindl, Dufek, Koukal, Dlapa (C), Dittrich, Bilčík - Hnilička, Juráň, Křivohlávek, Jurák, Zemánek, Zbořil, Jankovič, Popolanský, Brzobohatý.
Příhoda - Kolář, Žižka, Pinka, Kolčava, Rutta, Korim, Bartejs - Mála, Chlouba, Csanyi (C), Pejsak, Mužík, Heindl, Kučera, Hanták, Hrabák, Novák, Kůs, Ptáčník.

Lépe do utkání vstoupili domácí hokejisté, svoji snahu započatou již od prvních vteřin ale nedokázali proměnit ve vstřelení branky. Mezi největší adepty o první branku zápasu patřil v první třetině Jan Křivohlávek, který z prostoru před gólmanem Chomutova Příhodou několikrát dobře clonil a snažil se o teč jedné z prudkých dělovek jeho spoluhráče Štindla. Štěstí však stálo u chomutovského muže s maskou, který díky svým zákrokům, díky spoluhráčům a díky zmíněné štěstěně udržel v první třetině bezbrankový stav. Blízko ke gólu byl ještě brněnský Bilčík, jeho projektyl od modré ale orazítkoval jen tyč. Posledních pět minut první třetiny pak bylo v moci rozhodčích, kteří hru zbytečně kouskovali neustálým vylučováním hráčů. Chomutov se ve dvou případech dostal do situace, kdy musel hrát pouze ve třech bruslařích, domácí ale tuhle výhodu nezužitkovali a do šaten odcházeli za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině se Chomutovští vyrovnali výkonu brněnské Komety a nebezpečněji dotírali na domácího gólmana Strmeně. Více než hráči byli ale na ledě opět vidět rozhodčí, kteří za deset minut druhé části nenechali hrát oba týmy delší dobu v plném počtu. Do slibné šance se dostal v 33. minutě hostující Chlouba, po křižné přihrávce ale dokázal trefit jen boční tyč Strmeňovy brány. Když všechno naznačovalo, že i druhá třetina skončí bezbrankovým stavem, puku se chopil Tomáš Popolanský a společně s Romanem Jurákem v úniku dva na jednoho zamířil přesně pod víko Příhodovy branky – 1:0. Tím skončila druhá třetina.

Na začátku třetí části se naskytla Brněnským dvakrát příležitost zahrát si přesilovku 5 na 4, ani jednou ale nedokázali navýšit skóre utkání. Když se do hry vrátil druhý vyloučený, přišel zasloužený trest pro Kometu, která v zápase prováhala už několik střeleckých příležitostí, Roman Chlouba dokázal dopravit puk za Strmeňova záda po rychlé souhře se svými spoluhráči – 1:1. Vyrovnaný stav utkání ale dlouho nevydržel. Při hře 4 na 4 napřáhl na útočné modré kapitán domácích Ondřej Dlapa a s lehkou tečí Lukáše Hniličky propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. O výsledek se domácí mohli začít strachovat hned pár chvil od vedoucího gólu. Píšťalka rozhodčího Čech poslala Brněnské na 48 sekund do tří, vyrovnat se ale Chomutovským nepodařilo. Navýšit mohl ihned po vyskočení z trestné lavice Petr Štindl, svůj samostatný nájezd ale neproměnil ke spokojenosti domácích. V poslední minutě šáhli hosté po hře bez gólmana, faul chomutovského Chlouby ale přetnul jejich naděje na remízu. Brněnští tedy udolali lídra skupiny o udržení a připsali si další tři body do tabulky, ve které poskočili ještě dále od barážové pozice.

Pavel Pazourek (Kometa Brno): Pro nás to bylo bojovné, těžké utkání. Kdybychom proměnili některé z šancí, které jsme měli, tak to mohlo být klidnější. Soupeři jsou ale všichni zdatní, takže si vítězství ceníme.

Jaroslav Beck (Chomutov): Myslím že dnešní zápas byl svižný a tvrdý. Na obou stranách bylo hodně šancí, remíza by byla spravedlivější, domácí byli o trošku šťastnější v té gólové střele. Dnes se ale hrál dobrý hokej.