Junioři KLH neuspěli v Karlových Varech, kde podlehli místní Energii 2:4

Napsal 18.12.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Ve 39. kole zajížděli chomutovští junioři na led západočeských Energetiků do Karlových Varů. V utkání se jim podařilo jít do vedení hned ve 2. minutě brankou Rutty, domácí ale do konce třetiny vyrovnali. Do vedení se domácí dostali ve 2. třetině na což tým KLH odpověděl ještě vyrovnáním Chloubou. V poslední desetiminutovce však domácí vstřelili během dvou minut 2 branky a rozhodli tak o své výhře 4:2.
39.kolo so 18.12.2010
KVA
4:2(1:1, 1:0, 2:0)
Karlovy Vary
Endál (Habal) - Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk, Rohan M. - Hudák, Daniška, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec "C", Baar, Švec, Kverka, Záhora D., Půlpán.
Příhoda (Matoušek) - Kolář, Žižka, Motejlek, Kolčava, Rutta, Korim, Bartejs - Hučko, Mála, Chlouba "C", Csániy, Hofmeister, Pesjak, Mužík, Heindl, Hanták, Hrabák, Ptáčník.

Svižný začátek domácím borcům vůbec nevyšel. Hosté totiž od počátku utkání skvěle napadali a drželi kotouč na svých hokejkách. Netrvalo dlouho a svůj tlak přetavili ve vedoucí branku. Ve 2. minutě po přesném pasu ujel domácí obraně Jan Rutta a sám proti brankáři uspěl střelou do růžku. Od té doby však paradoxně převzali otěže třetiny domácí a hosté byli až na výjimky v jednom kole. Dvě nevyužité přesilovky ale nesvědčili o pohodě na karlovarské lavičce. Až v 16. minutě po velice dlouhém obléhání chomutovské klece donutili domácí nájezdníci padnout gólmana KLH Příhodu poprvé v zápase kapitulovat. Tomáš Sýkora chytrou tečí po nahození Vaňka prostřelil brankáře mezi betony. V závěru třetiny ještě zahrozili hosté při přesilové hře, ale k více jak nastřelené tyčce se Chomutovští nedostali.

Druhá třetina ze začátku příliš záživný hokej nenabídla. Herní projev obou celků odpovídal i skóre na světelné tabuli. I přesto se však v prvních deseti minutách hry ve druhé dvacetiminutovce urodilo několik slibných šancí. Například Chlouba, jakožto hostující kapitán v brejku nedokázal skórovat po dobrém zákroku Endála. Nebo velké štěstí Energie ve 26. minutě, kdy hnedka trojice Chomutovských dorážela do odkryté klece - bez úspěchu. Domácí se však z tohoto tlaku oklepali a hned udeřili. Ve 35. minutě ukořistil domácí "kápo" Michal Vachovec, najel si po levé straně a nekompromisní dělovkou nedal Příhodovi sebemenší šanci na zákrok. Domácí pokračovalo po dokonaném obratu v nátlakové hře, ale více branek už z toho nebylo.

Třetí třetina začala velkým náporem z obou stran. Hosté se nehodlali smířit s jednobrankovým mankem a domácí se zase hnali za navýšením svého vedení. Po několika minutách vyšla tato taktika jako prvním Chomutovu. Ve 48. minutě si kapitán KLH Roman Chlouba pohrál s ležícím Endálem a vyrovnal přesnou ranou do odkryté klece. Radost na chomutovské střídačce však netrvala dlouho. Už o minutu později byli na koni znovu energetici. Tomáš Sýkora se uvolnil po pasu od Vachovce a své sólo zakončil úspěšným bekhendem mezi nohy. Zdrcený Chomutov již neměl síly na odpor, a tak se uchýlil k faulu, čímž si ještě přihoršil. Vyloučení Bartejse využil neskutečnou dělovkou z mezikruží kapitán Energie Michal Vachovec. Hostům už nepomohlo ani odvolání brankáře Příhody, a tak domácí prolomili šňůru proher a berou tři body.