Junioři KLH Chomutov v Havířově neuspěli a prohráli 1:4

Napsal 18.12.2009 Václav Mohelník
C h o m u t o v - První výjezd na Moravu a první prohra. To si můžou po dnešním utkání říci hráči Severočechů. Chomutov si nevedl vůbec špatně, když v osmé minutě vstřelil první branku Tomáš Heindl. To bylo ovšem ze strany hostů vše. Domácí stav utkání otočili, díky trefám Protasejna, Křivohlávka, Pachance a Bartoše na konečných 4:1, pro domácí Havířov.
33.kolo pá 18.12.2009
HAV
4:1(0:1, 2:0, 2:0)

První třetina mnoho zajímavých šancí nepřinesla. Dlouho se hrálo bez větších šancí. První důležitý údaj na časomíře je 07:59, kdy se Chomutov dostal do vedení - 0:1. Tomáš Heindl napřáhl a střelou nad lapačku poslal hosty do vedení. Asistence: František Mála. Ve dvanácté minutě, byl vyloučený hostující Pinka. Havířov, ale se svojí šanci naložil bídně a ani jednou nevystřelil. První třetina skončila tedy 1:0, pro hostující KLH Chomutov.

Druhá třetina byla již zajímavější. První, kdo měl ve druhé třetině větší šanci byl Havířov. Domácí Matysz, našel dobře najetého spoluhráče Bartoše, který pálil pouze do betonů brankáře Hollého. Ve velmi dobré situaci byl domácí tým v šestadvacáté minutě, ale Juraj Hollý byl připraven a střelu chytil do své lapačky. Další nevyužitá dobrá šance ze strany hostů nastala o dvě minuty, kdy domácí Matějek jel sám na gólmana, ale minul. Co se nepovedlo Matějkovi, to se povedlo Anatolijovi Protesenjakovi. Po sporné situaci, rozhodčí nakonec uznali gól - 1:1. V té chvíli, jako by hosté přestali hrát a doplatili na to. Jan Křivohlávek číhal před bránou, dostal přesnou přihrávku od Videlka a zametl puk, do poloprázdné brány - 2:1. Chomutov se do konce druhé třetiny, již na nic nezmohl. Po druhé třetině, byl stav utkání 2:1, pro domácí Havířov.

Třetí třetina byla na šance podobná, jako třetina druhá. První kdo zahrozil, byl chomutovský Žižka, který vypálil na brankáře jedovatou střelu. O minutu později se na modré čáře srazili dva hráči. Domácí hráč, s jedním hráčem hostů. Jak se později v nemocnici ukázalo, tak se srážka stala osudným pro hostujícího Kolčavu, který má přeraženou ruku, a tím pádem pro něj sezóna na 90% skončila. V sedmačtyřicáté minutě, se havířovští Pantheři prosadili po třetí. Po kombinaci, při které hostující hráči neodebrali puk domácím, se mezi betony brankaře Hollého prosadil Antonín David -3:1. Asistence: David Videlka a David Skočovský. Chomutov měl v zápase tolik smůly, že po zranění Kolčavy, se v třiapadesáté minutě trefil Alexander Kerch, do tyče domácí brány. Hosté mohli zápas zdramatizovat v šestapadesáté minutě, ale to by musel Zeman a následně i Kolčava trefit prázdnou bránu. V sedmapadesáté minutě, si vzal chomutovský trenér Totter oddechový čas. Po několika sekundách hry, se brankář hostů rozjel na střídačku a hosté hráli power-play. To se jim vymstilo, když v osmapadesáté minutě zakončoval do prázdné brány a pojistil tím vítězství domácích Vojtěch Bartoš - 4:1. Chomutov nedokázal v Havířově bodovat a prohrál 4:1.