Junioři KLH Chomutov pokračují ve výborných výkonech, porazili Pardubice 3:0.

Napsal 03.03.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - V pokračují sérii a pohodě, dnes zaskočili hráči Chomutova k dalšímu zápasu Noen extraligy juniorů. Další, kdo přijel okusit obranu, a sílu domácího týmu byli Pardubice. Celý zápas byl lepší domácí Chomutov a hostům nebal sebemenší šanci na úspěch v dnešním zápase. Po brankách Pesjaka, Csányiho a Lehnerta si odvážejí prohru 3:0. Pro Chomutov to znamená téměř jistou záchranu extraligy i pro další, následující ročník 2011/12.
59.kolo čt 3.3.2011
3:0(0:0, 2:0, 1.0)
PCE
Matoušek - Kolář, Žižka, Pinka, Kolčava, Rutta, Korim, Bartejs, Novák J., Mála, Chlouba, Csányi, Mužík, Heindl, Kučera, Hanták, Hrabák, Lehnert, Pesjak, Ptáčník.
Pardubice
Langhamer - Zdráhal, Krejnus, Beneš, Vondráček, Žemlička, Lenoch, Starý, Šťastný, Stoklasa, Půhoný, Zrůst, Křečan, Pilař, Hemský, Kapec, Vlček, Moučka.

První třetina byla ze strany Pardubic spíše obranná, nežli útočná. To samé se nadalo říct o Chomutovu, který měl hned několik možností ke skórování. V šesté minutě se málem domácí dočkali prvního gólu, ale hostující Marek Langhamer byl pozorný a gólu zabránil. Brankou neskončil ani pokus Jana Rutty, který několik sekund před přestávkou vyzkoušel brankáře. Ten zasáhl betonem a puk odrazil do rohu ledu.

Druhá třetina byla již z pohledu Chomutova veselejší. Již ve dvaadvacáté minutě se ujal vedení v zápase, když využil nabídnutou výhodu jednoho muže v poli. Po přihrávce Josefa Ptáčníka se trefil přesnou střelou nad rameno brankáře, domácí Miha Pesjak. Hosté mohli srovnat v minutě devětadvacáté. To měli asi největší šanci v zápase. Bohužel pro hosty to skončilo pouze na tyči domácí brány.

Druhá branka padla v podobné situaci. Hosté se ještě seřazovali, po předchozím vyloučení. Domácí Karol Csányi našel puk v rohu hřiště, nahrál a Jakub Mužík nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Nebyla to poslední šance domácích. Následovali minimálně dvě další, které mohli pohnout výsledkem.

Ve třetí třetině se trefili hráči pouze jednou a byli to opět domácí, kdo se radoval. Po ne moc přehledné situaci se k puku dostal Daniel Lehnert a s pomocí brusle hostujícího obránce si připsal branku. Od té doby, až do konce zápasu si Chomutov náskok hlídal a pozorně bránil, což se povedlo a hostům neumožnil ani čestný gól. KLH Chomutov – HC Eaton Pardubice 3:0.