Junioři Chomutova vyhráli nad Spartou 6:2, když otočili nepříznivý stav v zápase

Napsal 04.10.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Zajímavý zápas se odehrál pod světli chomutovské arény. Hostující tým Sparty dvakrát v zápase vedl, ale vedení si udržet nedokázal. Domácí vyrovnali na konci druhé části. Poslední část Piráti zcela ovládli a vsítili v ní čtyři branky, hosté se neprosadili ani jednou. Chomutov porazil Spartu 6:2.
9.kolo čt 4.10.2012
6:2(1:2, 1:0, 4:0)
SPA
Maštalířský (Strmeň) - Havel, Drobný, Pelc, Horváth, Fronk, Mazánek, Novák L., Kopáč, Šulák, Kaše, Kämpf, Deveri, Hammerbauer, Tejnor, Peštuka, Lehnert, Novák J., Huňady, Hejcman, Hlava N..
Sparta
Neužil (Bílek P.) - Bílek D., Skřivánek, Březina, Veselý, Arnošt, Škop, Müller, Bodnár, Brém, Slavíček, Brzobohatý, Eis, Přeševa, Matějček, Hampl, Procházka.

15. Peštuka (Pelc), 39. Novák J. (Novák L.), 45. Deveri (Hammerbauer, Lehnert), 50. Novák L. (Kaše), 53. Hejcman (Tejnor), 58. Novák L.

70

První třetina zápasu Chomutov – Sparta se odehrála ve svižném tempu. Větší šance v úvodu měla hostující Sparta. Martin Procházka, ale ani Tomáš Brém úvodní branku v zápase nevstřelili. První branky jsme se dočkali v osmé minutě, kdy se trefil v přesilové hře hostující Ondřej Hampl. Domácí vyrovnali v patnácté minutě. Vítězslav Pelc předložil parádní přihrávku Jiřímu Peštukovi, a ten ji neodmítnul. Bekhendovou kličkou nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Po dvou minutách šla do vedení opět Sparta. Domácí obrana si nepohlídala dorážejícího Davida Skřivánka. Po první třetině byl stav zápasu 1:2 pro hosty.

Druhá třetina začala tlakem Pirátů. Vyvrcholilo to vyloučení hostujícího Skřivánka, ale v přesilovce se domácí neprosadili. Navýšit skóre mohla Sparta v šestadvacáté minutě. Duo Dominik Müller a Ondřej Hampl se však neprosadilo. Piráti měli šanci o necelou minutu později v totožné situaci, ovšem ani tato situace se neujmula. V sedmatřicáté minutě jel sám na bránu Luděk Škop ze Sparty, ale z vyložené šance, byla fraška. Netrefil vůbec branku. Piráti se zaradovali v osmatřicáté minutě. Konkrétně v čase 38:31. Lukáš Novák nahrál a jeho jmenovec Jakub vyrovnal na 2:2. V poslední minutě se nic podstatného nestalo. Po druhé části se šlo do kabin nerozhodně.

Třetí třetina byla v plné režii domácích. V pětačtyřicáté minutě zakončoval Danko Deveri do prázdné brány, akci na jeden dotek. Zvýšení náskoku domácích přinesla padesátá minuta. Lukáš Novák se trefil poprvé v zápase. Ve třiapadesáté minutě si sólo mezi obránci užil Derek Hejcman a zakončil do horní části branky. Sparta se pokoušela s výsledkem něco udělat. V osmapadesáté minutě ovšem inkasovala ve své vlastní přesilové hře, když hrála bez brankáře. Technický gól byl uznán a radovat se mohl podruhé Lukáš Novák. Chomutov – Sparta 6:2.

Jaroslav Beck( Piráti Chomutov):

Výsledek 6:2 vypadá jako jednoduchá záležitost a nás samozřejmě těší. Byl to ale pro nás asi zatím nejtěžší zápas. V první třetině nám to opravdu drhlo, nemohli jsme se dlouho dostat do tempa. Kluci měli těžké nohy, uvidíme co s tím, ještě se nad tím musíme zamyslet. Pak jsme zamíchali trošku sestavou, změnili systém a rytmus hry a naštěstí se to chytlo a zabralo to. Třetí třetina pak už byla podle našich představ.

Jiří Zelenka(HC SPARTA Praha):

Pro nás výsledek vypadá tak jak vypadá. První dvě třetiny jsme hráli dobře a pak během pěti minut si prohrajeme zápas po našich hrubých chybách. Něco si říkáme v kabině a dokud se z těch chyb nepoučíme, budeme zápasy prohrávat. Nemyslím si že by jsme ve třetí třetině odešli fyzicky, dnes nás srazily ty hrubé chyby.