Junioři Chomutova otočili nepříznivý stav utkání s Libercem a vyhráli 4:2

Napsal 08.10.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Zápas plný osobních soubojů a vyloučených. To byl zápas juniorů mezi Piráty Chomutov a Bílými Tygry z Liberce. První třetinu ovládl tým domácích, který díky trefě Františka Mály odcházel do šaten v lepší náladě. Liberec na domácí ve druhé třetině vlétl a branky Matěje Psoty, znamenaly vedení pro hosty. Domácí nic nevzdali a v poslední třetině zápas otočili a vyhráli 4:2. Skóre zápasu uzavřel opět František Mála a druhou asistenci si připsal i domácí brankář Lukáš Matoušek.
10.kolo so 8.10.2011
4:2(1:0, 0:2, 3:0)
LIB
Matoušek (Strmeň) - Kolář, Pozděna, Korim, Čížek, Bartejs, Hanták, Mála, Klouček, Deveri, Ondráček, Hammerbauer, Račuk, Pesjak, Lehnert, Novák J., Novák L., Škorík, Opálek, Kopáč, Hrabák.
Liberec
Jelínek (Alexa) - Bednář, Pícha, Mikyska, Jánošík, Procházka, Kedršt, Čechura, Psota, Dám, Dlouhý, Maďar, Morong, Bittner, Pravda, Šímek, Urban, Frk, Mulač, Miškovský.

9. Mála (Bartejs), 47. Račuk (Lehnert, Hrabák), 50. Hanták (Račuk, Bartejs), 60. Mála (Deveri, Matoušek)
Liberec
23. Psota (Mikyska, Urban), 26. Psota (Urban, Mikyska)

8:9
2:0
41:41
75
Turčan – Bertlík, Koskuba
Račuk, Deveri(oba CHM) - Kedršt (LIB) 10 minut osobní trest, Petr Haken (LIB trenér) osobní trest do konce utkání

Piráti na svého soupeře z Liberce vlétli a mohli jít v prvních minutách i do vedení v zápase, ale hostující brankář Jakub Jelínek všechny pokusy pochytal. První zápis v kolonce gólů si připsal František Mála, který v deváté minutě otevřel skóre. Hostující obrana si nepohlídala zadní vrátka a přesná přihrávka od Tomáše Bartejse, již nebránila k samostatnému úniku. Brankář zalehl puk tak nešťastně, že se za nedlouho objevil v bráně. Domácí v úvodní dvacetiminutovce neinkasovali ani jednou, ale ani další branku nepřidali. Stav po první třetině byl tedy 1:0, pro Piráty z Chomutova.

Druhá třetina patřila hostujícím hráčům. V doznívající čtyřminutové přesilové hře, se přesně trefil a srovnal skóre zápasu Matěj Psota, pro kterého to nebyla poslední branka v zápase. Domácí obranu si povodili společně s Josefem Mikyskou a do prázdné branky dovezli puk. Bylo vyrovnáno. Hostům to nestačilo a o tři minuty později otočili stav zápasu. Stejně vypadající situace a stejné zakončení v zápase v podání Matěje Psoty. Druhá třetina mohla skončit i více gólovým rozdílem, ale jak hosté, tak i domácí v poslední dvouminutovce své šance nevyužili. Stav po druhé třetině byl 1:2, pro Tygry z Liberce.

Poslední třetina vnesla do žil domácích hráčů novou energii. Piráti Chomutov vyrovnali stav zápasu ve čtyřicáté sedmé minutě, když se podařilo využít výhodu jednoho hráče v poli. Vyrovnávací branku v zápase si připsal kapitán Pirátů Marek Račuk. Další vyloučení hostů a další branka v jejich síti. Kombinace na ose Procházka - Račuk – Hanták. Filip Hanták nahazoval před bránu a nikým netečovaný puk se ocitl, až za nešťastníkem dnešního zápasu Jakubem Jelínkem. Domácím se tak podařilo otočit stav zápasu ze 1:2, na 3:2. V polovině poslední dvacetiminutovky neudržel své nervy trenér Liberce a byl za své vystoupení vyloučen do konce utkání. V padesáté sedmé minutě měli liberečtí možnost přesilovky 5.3, ale ani oddechový čas k vyrovnání nevedl. Od poloviny devětapadesáté minuty se hosté odhodlali k odvolání brankáře a hraní v šesti lidech. To se jim nevyplatilo, když pět sekund před koncem na konečných 4:2, uzavřel skóre zápasu František Mála, asistence Danko Deveri a Lukáš Matoušek. Piráti si připisují výhru a tři body. Hosté odjíždějí z Chomutova naopak s nepořízenou.