Junioři Chomutova neuspěli ve Znojmě a prohráli 2:4

Napsal 26.11.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Ani juniorům se dnešní kolo nepovedlo. Po starším dorostu, který prohrál ve Varech 7:3, se prohry dočkali i junioři. Ti zajížděli na led znojemských Orlů. Do vedení se dostali hosté brankou Jana Rutty. Bylo to také jejich poslední vedení v zápase. Domácí otočili na 2:1. Severočeši zareagovali Karolem Korínem a vyrovnali. Znojemští následně vstřelili další dvě branky a vyhráli 4:2.
30.kolo pá 26.11.2010
ZNO
4:2(1:1, 3:1, 0:0)
Znojmo
Kacetl (Kuchař) - Hejl, Pospíšil, Pláněk, Tichý, Latner, Opalek, Šaur, Srketič - Komínek, Česnek, Bartoš, Trojan, Podešva, Mikulášek, Telesz, Kovalský, Videlka, Jarůšek, Piskoř.
Příhoda (Matoušek) - Kolář, Žižka, Motejlek, Kolčava, Korím, Bartejs, Rutta, Sedláček - Hučko, Hofmeister, Mála, Chlouba, Pesjak, Kučera, Hanták, Hrabák, Ptáčník, Milotínský.

Do utkání zaznamenal bleskový vstup Chomutov. Již ve druhé minutě si šel na trestnou lavici odpykat svůj trest znojemský Šaur a hned první střelu na Ondřeje Kacetla dokázal za brankovou čáru dotlačit Jan Rutta - 0:1. Na vedoucí chomutovský gól se o pár minut později pokoušel odpovědět Trojan, ale jeho střela ještě Příhodu z klidu nevyvedla.

Orli dokázali skóre vyrovnat rovněž v přesilové hře. Dvojice Pláněk a Jarůšek si pohrála s hostujícím gólmanem a Richard Jarůšek prostřelil poprvé chomutovského brankáře – 1:1. Na konci první části hry ještě zahrozili útočníci na obou stranách, stav na časomíře už se ale neměnil.

Druhé dějství přineslo nejzajímavější okamžiky. Také díky nepřesnostem v rozehrávce se oba týmy dostávaly do slibných příležitostí. Velkou hrubku obrany potrestal v polovině zápasu znojemský Jan Trojan, který si počkal na Videlkovu přihrávku a gólem do odkryté klece poslal domácí do vedení – 2:1. O chvíli později už se Orli mohli radovat z dvoubrankového vedení, ale Videlka svou příležitostí trestuhodně pohrdl. Ze vstřelení branky se tak paradoxně radovali hosté. Karol Korím si počkal, až jeho spoluhráči vylákají Kacetla ze své klece, a po nezištné přihrávce skóroval – 2:2.

Pak ale přišla výtečná znojemská dvouminutovka. Nejdříve se po rychlém přečíslení prosadil domácí David Bartoš - 3:2. O chvíli později bylo v Hostan aréně ještě veseleji. Hokejovou lahůdku předvedli Jarůšek s Bartošem. Bartoš poslal zpětnou přihrávku na najíždějícího si Richarda Jarůška, který krásnou střelou překonal chomutovského gólmana – 4:2.

Hosté se však nechtěli smířit s vývojem zápasu. Do třetí třetiny vstoupili velmi aktivně a Kacetl se měl v bráně co ohánět. Nejdříve Mála neodkázal nadvakrát překonat domácího strážce klece, poté svou šancí pohrdl i Milotínský. Definitivně mohl rozhodnout znojemský Trojan, ale sám před Příhodou nedokázal puk propasírovat za jeho záda. Velkou smůlu si na konci zápasu vybral opět Milotínský, který tvrdou střelou orazítkoval jen tyč domácí brány.

Znojmo si už dokázalo svůj náskok udržet a zvítězilo v poměru 4:2. V sobotu čeká Orly další domácí zápas, tentokrát s Litvínovem.