I venku vstoupili Piráti do druhé poloviny soutěže vítězně, šesti góly sestřelili Klatovy

Napsal 16.11.2022 Michal Luxa
K l a t o v y / C h o m u t o v - Druhá liga nabrala kvapíkové tempo, a tak Piráti zajížděli v sedmnáctém kole na led Klatov, kde zvítězili 6:1. Cestu za třemi body začal vytvářet Viktor Hübl, jenž otevřel skóre při vlastním oslabení. Západočeský celek ale našel rychle odpověď a bylo znovu srovnáno. Jenomže ve druhé periodě Chomutovští třemi brankami soupeři odskočili a zbytek zápasu si pohlídali. Výborný výkon předvedl Richard Běhula, který za svá záda pustil jediný kotouč.
17.kolo st 16.11.2022
SHC
1:6(1:1, 0:3, 0:2)
Klatovy
K. Kolář – Walter, Vitaloš, Pánek, Houdek, Houfek, Kovářík – Sedlák, Kosnar, Matoušek, Kvasnička, Beníšek, Beránek, Lang, F. Kolář, Čech, Ženíšek
Běhula – Seemann, Matai, Petrásek, Havel, Váchal, M. Žižka – Chrpa, Hübl, Lukeš – Kostourek, Koblížek, Chlouba – Mála, Mežnar, Zajíček

Klatovy
18. Lang (Sedlák, Ženíšek)
17. Hübl, 22. Matai (Lukeš, Hübl), 29. Zajíček (Mežnar, Havel), 39. Mála (Mežnar, Zajíček), 51. Chrpa (Matai, Lukeš), 58. Zajíček (Mežnar, Mála)

5:5
1:2
0:1
21:38
234
Jílek – Rubáš, Sýkora

Utkání začalo ve spíše poklidném a poznávacím tempu. První šance přišla v chomutovském oslabení, kdy po špatné rozehrávce ujížděl Jakub Chrpa, ale ten nezakončil ideálně. Ve druhém oslabení to hostům již vyšlo.

Rozehrávku na modré čáře vystihl Viktor Hübl, který jel sám na brankáře Koláře, kterého překonal zakončením pod beton – 0:1. Ve stejné početní výhodě ale Klatovy srovnaly, prosadil se Martin Lang, který byl sám před brankou a Běhulu pokořil po bekhendové kličce – 1:1.

Do druhé třetiny Piráti nastoupili s dvojnásobnou výhodou, kterou brzy využil bombou z vrcholku kruhů produktivní obránce Jakub Matai – 1:2. O sedm minut později navýšil vedení střelou z úhlu Jakub Zajíček, který brankáře Koláře nejspíše dosti překvapil – 1:3.

Piráti pak pokračovali ve velmi dobrém výkonu a další branka visela ve vzduchu. Po krásné individuální akci se nakonec prosadil František Mála, jenž se efektivně vyhnul obraně a před brankou skóroval pokusem pod víko – 1:4. Poté se ještě do zajímavých šancí dostávali Lukeš, Hübl a Koblížek, ale Kolář popáté neinkasoval.

Na začátku třetí třetiny si dvojnásobnou výhodu vyzkoušeli také domácí, ale do ničeho zajímavého se nedostali. Pátý chomutovský gól vstřelil Jakub Chrpa, který v přesilovce mířil na zadní tyčku z pravého kruhu – 1:5. Piráti byli nadále aktivnějším celkem na ledové ploše a šestý zásah přidal ještě Jakub Zajíček, který byl úspěšný u pravé tyčky domácí branky – 1:6.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Utkání hodnotím hodně pozitivně, protože si myslím, že jsme odehráli jeden z nejlepších letošních zápasů. Soupeři jsme kromě pár oslabení moc nedovolili, samozřejmě se občas do nějakého tlaku dostali, protože tam mají mladé hráče z Plzně. Celkově jsme ale byli aktivnější my a zaslouženě bereme výhru.“