I potřetí Piráti zdolali tým KHL! V prodloužení rozhodl Vojtěch Tomeček

Napsal 28.07.2017 Kateřina Kundertová, David Panuška
C h o m u t o v - Naposledy od prohrané semifinálové bitvy s Libercem se Piráti poprvé představili v hokejovém utkání. S ruským Jekatěrinburgem prohrávali již 1:3, ale jak už to svěřenci Vladimíra Růžičky umí, přišlo vyrovnaní a následně také obrat. Třemi body se blýskl útočník Vladimír Růžička, dvě premiérové trefy včetně té vítězné zaznamenal Vojtěch Tomeček.
přát. pá 28.7.2017
4:3p(1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)
AVT
Laco – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Kadeřávek, Grman – Tomica, Huml, Havel – Sklenář, Růžička, Tomeček – Koblasa, Rob, Hlava – Poletín, Lauko, Šťovíček
Jekatěrinburg
Kovář – Ljamin, Trjamkin, Jegoršev, Bodrov, Vasilevskij, Čajkovský, Ščemerov, Mišarin – Tičar, Paré, Beck – Milovzorov, Kučerjavenko, Mingalejev – Michnov, Pestunov, Garejev – Pilipenko, Popov, Česalin

16. Tomeček (Růžička), 24. Růžička, 29. Valach (Růžička), 65. Tomeček (Grman, Lauko)
12. Paré (Beck, Garejev), 17. Jegoršev (Milovzorov, Kučerjavenko), 22. Tičar (Beck)

8:10
2:2
0:0
31:21
3 141
Turčan, Zubzanda – Ševic, Votrubec

První šanci utkání si na konto připsal Patrik Kadeřávak, jemuž před bránu nabil Martin Šťovíček, obránce na zkoušku ale bekhendovým blafákem netrefil branku. Následně měl možnost Nicolas Hlava, kterému puk nesedl a minul tři tyče. Po nepovedené přesilovce Pirátů dostal početní výhodu také Jekatěrinburg. Hezkou kombinaci zakončil ve dvanácté minutě Francis Paré, jenž měl před sebou úplně prázdnou bránu – 0:1.

Krátce poté nejprve Jan Havel nevyužil dobré pozice, ale v pokračující akci Vladimír Růžička našel před brankou Vojtěcha Tomečka, který se nezmýlil a srovnal – 1:1. Další nabídnutou přesilovku využil Stanislav Jegoršev už po devatenácti vteřinách a vrátil hostům těsné vedení – 1:2. Přestože měli Chomutovští v závěru ještě výhodu jednoho hráče, skóre se už nezměnilo.

Vstup do druhého dějství se lépe vydařil hostům, za které se prosadil Rok Tičar, který měl po práci Taylora Becka snadnou pozici – 1:3. Po vyloučeních na obou stranách nakonec dostali Piráti devítivteřinovou přesilovku pět proti třem, kterou potrestal střelou z pravého kruhu Vladimír Růžička2:3. Na přelomu zápasu si připsal třetí chomutovský gól ranou od modré Juraj Valach, jenž využil přesilovku a srovnal – 3:3.

Blízko brance byli nováčci v pirátské sestavě Luboš Rob a poté Alex Rašner, ani jeden však neprostřelil Jakuba Kováře. Ve 38. minutě Vojtěch Tomeček prostrčil na Petra Koblasu, jenž ale sám před českým brankářem v barvách Jekatěrinburgu neuspěl. V závěru nepotrestal zaváhání brankáře hostů Luboš Rob, a tak se šlo do třetí tetiny za vyrovnaného stavu 3:3.

Na začátku posledního dějství hosté nevyužili část přesunuté početní výhody a následně vystavil Ján Laco stopku Denisu Mingalejevovi i dorážce Nikity Trjamkina. Poté, co Vitalij Popov spálil šanci před slovenským gólmanem, Avtamabilist nevyužil dvouminutový trest Michala Poletína. Krátce po polovině dějství předvedli dobrou spolupráci Jakub Lauko a Michal Poletín ve čtvrté lajně, Kovářova branka však odolala.

V 55. minutě začala Pirátům početní výhoda, která byla přerušena potyčkou, během níž sudí rozdali osm trestných minut – po čtyřech na obou stranách. V posledních dvou minutách hráli Chomutovští přesilovku, ve které pálil Juraj Valach do pravé šibenice, ale Jakub Kovář nevídaným zákrokem podržel ruský klub.

Pětiminutové prodloužení ve třech přineslo náznaky šancí na obou stranách, úspěšný pokus přišel až osmnáct vteřin před koncem, kdy rozhodující gól vstřelil Vojtěch Tomeček4:3pp.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Viděli jsme první a velice kvalitní utkání proti výbornému soupeři. Byla škoda, že jsme na začátku zápasu neproměnili tři tutové šance a dostali dva góly z jejich nacvičených přesilovek. Můžeme být spokojení, protože jsme v prvním utkání podali solidní výkon. Nováčci a mladíci se musejí rozkoukat, aby se dostali do našeho systému, protože v jiných týmech dělali jiné věci. Jsme tři týdny na ledě, věřím, že další zápasy to bude lepší a lepší. Vojta Tomeček je zkušený hráč, který předvedl výborný výkon. Solidní utkání odehráli i Alex Rašner a další hráči.“