Hokejisté Chomutova v generálce uspěli

Napsal 08.09.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v - Poslední ze série přípravných zápasů sehráli chomutovští hokejisté v pátek dopoledne na ledě svého dlouholetého soka - berounských Medvědů. Úspěšnější byly nakonec Severočeši, kteří potvrdili dobrý výsledkový trend a zvítězili 5:2. Celkem tak svěřenci trenérů Kýhose a Petrovky mají za sebou 12 testů s bilancí 7 vítězství, 3 remízy a 2 porážky. Už za několik málo dní začíná ligová soutěž a na ČEZ stadion v 1. kole rival SK Kadaň.
přát. pá 8.9.2006
BER
2:5(1:1, 1:2, 0:2)
Beroun
Handl (Kraus) - Braniš, Čížek, Kašák, Kameš, Míka, Jelínek - M. Tvrzník, Novotný, Vlček - Besser, Zajíc, Nedorost - Toma, Pavel, Křesťan - Bessonov, Dušek, Jech
Horčička - Řezníček, Malinský, Révay, Trefný, Szakal, Nosek, Klaus, Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Tauš, Mikšovic, Chyba - Kýhos, Heinisch, Havlůj

Poslední přípravné utkání se Berounským Medvědům nepovedlo, když stejně jako v předešlých domácích zápasech nepodali optimální výkon… První třetina přinesla poměrně vyrovnaný hokej, ve kterém se na obou stranách zrodilo minimum šancí. Jako první udeřili hosté. V 9. minutě měl totiž při chomutovské přesilovce Handl zakrytý výhled a nahození Malinského propadlo do branky – 0:1. Medvědi odpověděli v 16. minutě, kdy zaúřadovala formace mladíků. Po spolupráci celé trojice Dušek nabil Jechovi, který napálil puk pod břevno – 1:1. V závěru prvního dějství mohli Medvědi jít do vedení, ve dvouminutové dvojnásobné přesilovce ale chomutovského brankáře téměř neohrozili.

Ve druhé části měli hosté mírně navrch a svou převahu zužitkovali ve 28. minutě. Při přesilovce totiž hosté zamotali domácím hlavu a prudkou přihrávku Noska poslal z první za Handlova záda Mikšovic – 1:2. O tři minuty později udeřili hosté potřetí a opět v početní převaze. Tentokrát zakončil přesilovku pět na tři střelou do prázdné branky Boušek – 1:3. V samém závěru druhého dějství se dočkali i Medvědi. Pět vteřin před sirénou napřáhl v přesilovce u modré Kameš a jeho střela se od Horčičkovy masky odrazila do branky – 2:3.

Ve třetí třetině se do listiny střelců zapsali již jen hosté. Ve 45. minutě se přesnou tečí prosadil Tauš a hosté vedli již 4:2. Domácí poté měli k dispozici opět dlouhou dvojnásobnou přesilovku, ale stejně jako závěru první třetiny ji nedokázali zužitkovat. Definitivní tečku za zápasem udělal dvě vteřiny před závěrečným hvizdem rozhodčího Mikšovic, který stanovil konečné skóre na 2:5. Medvědi tak zakončili přípravu porážkou.