Góly Svobody dopomohly mladším dorostencům k vítězství nad Litvínovem

Napsal 25.09.2014 Antonín Domanický
Utkání se sousedním Litvínovem čekalo na mladší dorostence v rámci ELIOD extraligy mladšího dorostu. K zápasu přistoupili mladí Piráti zodpovědně. První třetinu zcela opanovali a po hattricku Jana Svobody suverénně vedli. Druhá třetina pak patřila hostům, kterým se podařilo nepříznivý stav snížit. Ve třetí třetině se ale Piráti vrátili do hry a přidali další branky. Výjimečný zápas prožil Jan Svoboda, který vsítil pět branek.
6.kolo čt 25.9.2014
8:2(3:0, 1:2, 4:0)
LIT
Khůn – Buchtela, Jírovec, Bukač, Seemann, Studený, Zeman, Jarý, Starý, Záruba – Hejduk, Baier, J. Svoboda, Lauko, Chlán, Jaroš, J. Veselý, Hnídek, Stínil, Koblížek.
Litvínov
Kožnar – Cikánek, Fraško, Bártek, Čapek, Havlík, Žižka, Liška – Zirtoni, Pavlíček, Vopat, Vacín, Berka, P. Svoboda, Kanický, Myšák, Vaněk, Pech.

4. J. Svoboda (Koblížek), 8. J. Svoboda (Koblížek, Bukač), 16. J. Svoboda (Studený), 26. Stínil, 43. Stínil (Hnídek), 51. J. Svoboda, 53. J Svoboda, 57. Koblížek (Lauko, Buchtela)
Litvínov
33. Pavlíček (Vacín), 36. Berka (P. Svoboda, Kanický)

4:4
0:0
1:0
8:16

Na úvod zápasu si připravili šanci hosté. Vopat si v úniku vyměnil kotouč s Pechem, ale druhý jmenovaný netrefil odkrytou bránu z těsné blízkosti. Netrvalo dlouho a zápas byl obohacen o první gól, o který se postarali domácí Piráti. Koblížek našel mezi kruhy JANA SVOBODU. Chomutovský útočník posléze prostřelil brankáře Kožnara – 1:0. Domácí úvodní branka povzbudila a pokračovali v aktivní hře. Výsledkem bylo navýšení, které obstaral opět JAN SVOBODA, který dostal přihrávku do prostoru před bránou a trefil odkrytou klec. - 2:0. Talentovanému chomutovskému útočníkovi ale dva góly nestačili. Studený nahodil kotouč do brankáře, od něhož se puk dostal právě k JANU SVOBODOVI, pro kterého nebyl problém puk usměrnit do brány – 3:0. Po úvodní dvacetiminutovce byli domácí v jasném vedení.

V druhé periodě měli hosté příležitost snížit poté, co na trestnou odešel Lauko. Vacín následně hledal přihrávkou spoluhráče a nebýt pohotové reakce domácího obránce, hosté by snižovali. Posléze se ke střele odhodlal Havlík a brankář Khůn musel zasahovat. Nedlouho poté se přeci jen měnilo skóre. MICHAL STÍNIL se protáhl podél obránců a přesně zakončil – 4:0. Hosté se na navyšující rozdíl ve skóre snažili reagovat. Berkův únik ještě zvládl vychytat Khůn. O chvíli později ale nabral rychlost PETR PAVLÍČEK a prostřelil domácího brankáře – 4:1. Litvínov gól povzbudil a o chvíli později k němu přibyl další. V úniku dva na jednoho se prosadil MAREK BERKA - 4:2. Na závěr třetiny zahrozili Piráti. Tvrdě pálil Bukač a puk skončil na holi Svobody, který tentokrát neskóroval.

Domácí nechtěli ztratit zasloužené vedení a tak v úvodu třetí třetiny udeřili znovu. Střelu Hnídka vyrazil gólman na hokejku MICHALA STÍNILA a ten svým druhým gólem umocnil vedení svého týmu – 5:2. Poté následovali šance hostů. Proti střele Havlíčka se dobře přesunul Khůn, následně si chomutovský gólman poradil i se střelou Pavlíčka a následnou dorážku namířili Litvínovští jen do boční sítě. Piráti se ale vrátili do hry a po Bukačově střele vsítil další branku JAN SVOBODA - 6:2. Nedlouho poté využil znovu střelec JAN SVOBODA chyby brankáře v rozehrávce a vstřelil svůj pátý gól v utkání – 7:2. Bohatý gólový účet uzavřel TOMÁŠ KOBLÍŽEK - 8:2. Domácí Piráti tak zvítězili vysokým rozdílem v regionálním derby.

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): „Do utkání jsme vstoupili velice dobře vedli jsme 3:0, ale pak přišlo buď uspokojení nebo se Litvínov zvedl. V zápase nám zachytal gólman Khůn. Po důrazné domluvě ve druhé přestávce jsme se zvedli a zápas jsme vyhráli vysokým rozdílem.“

Petr Nekvinda (HC Litvínov): „Ač to říkám nerad v utkání nám nezachytal brankář. Chomutov má extrémně dobrou první lajnu, která si vytvořila několik šancí, které proměnili. My jsme si také vypracovali dost šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Ve druhé třetině jsme snížili na 4:2, ale nedokázali jsme přidat další branky. Ve třetí třetině jsme podle mě dostali pátou branku, která byla kopnutá a ta nás položila.“