Gólové hody v ROCKNET ARÉNĚ! Chomutovské vítězství nad Mostem režíroval hattrickem Chrpa

Napsala 13.09.2022 Redakce
C h o m u t o v - V generálce na druhou ligu přivítal Chomutov nedaleký Most, který porazil 9:4. Svěřence Kamila Koláčka posunul do vedení Viktor Hübl, po jehož trefě už Piráti pohodlně navyšovali vedení. Spolupráce první formace využil Jakub Chrpa, jenž zaznamenal hattrick. Severočeši se tak výborně naladili před začátkem třetí nejvyšší soutěže.
přát. út 13.9.2022
9:4(4:0, 3:3, 2:1)
MSL
Běhula (21. Hanuljak) – Charousek, Seemann, Havel, Váchal, Pavlát, M. Žižka, Ferbas – Lukeš, Hübl, Chrpa - Zajíček, Kůs, Chlouba - Kostourek, Koblížek, Mála
MOSTEČTÍ LVI
Hosnedl (21. Kubík) – Urbánek, Urban, Steinocher, Kroupa, Šesták, Havlůj – Smolka, Kýhos, Böhm, Šimeček, Písařík, Mical, Nedrda, Zdeněk, Procházka, Řehoř, Kysela, Král

1. Hübl (Lukeš), 10. Chrpa (Hübl, Lukeš), 15. Zajíček (Žižka, Chlouba), 17. Chrpa (Lukeš, Hübl), 25. Chlouba (Kůs, Charousek), 29. Kostourek (Charousek), 31. Chrpa (Hübl, Havel), 46. Kůs (Chlouba, Charousek), 58. Kostourek (Hübl, Lukeš)
22. Řehoř (Kroupa), 26. Písařík (Urbánek), 35. Zdeněk (Mical), 52. Procházka (Šimeček, Písařík)

4:5
3:0
1:0
42:33
612
Žižka – Dyršmíd, Pěkný

Do utkání vstoupili Piráti ve velkém stylu, když po dvaatřiceti vteřinách František Lukeš zvládl souboj u mantinelu a přikopl puk do kruhu pro vhazování. Zleva okamžitě vystřelil Viktor Hübl, jenž zaskočil Lukáše Hosnedla – 1:0. V páté minutě se černá guma odrazila na pravou stranu a z velkého úhlu se snažil Richarda Běhulu překonat Jaroslav Šimeček. Jeho pokus ale zamířil jen do boční síťky. O chvíli později prohrál souboj před vlastní brankou Radek Havel, a tak se bekhendovou střelou prezentoval Vojtěch Král. Ovšem ani on zblízka chomutovského gólmana neprostřelil.

Téměř v polovině první periody využili Chomutovští početní výhodu. Okamžitě po vhazování vystřelil z hranice kruhu František Lukeš, jehož pokus hostující brankář vyrazil. S dorážkou mohl přispěchat Viktor Hübl, jenž se neunáhlil a přihrál na zadní tyč, kde už měl před sebou odkrytou bránu Jakub Chrpa 2:0. V patnácté minutě od modré čáry nahodil puk proti brance Michal Žižka, jehož snažení skončilo díky teči Jakuba Zajíčka za gólmanem Mostu – 3:0. O chvíli později se úspěšnou kličkou uvolnil ve středním pásmu Jakub Chrpa, který postupoval sám na maskovaného muže a střelou nad lapačku mu nedal šanci zasáhnout – 4:0.

Do druhé periody poslali Kamil Koláček i Vladimír Kýhos náhradní gólmany. Brankoviště Chomutova nově hájil Miroslav Hanuljak a na druhé straně se představil Adam Kubík. A právě domácí brankář byl tím, kdo téměř po dvou minutách inkasoval. Lvi se ve dvou hnali do přečíslení, které zakončením k bližší tyči využil Ivan Řehoř 4:1. Chomutovská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, jelikož na útočné modré čáře zůstal osamocený Roman Chlouba, jehož přesným pasem našel Jaroslav Kůs. První jmenovaný rozhýbal brankáře Mostu a následně puk zasunul za jeho betonem – 5:1.

Psala se šestadvacátá minuta a skóre se opět měnilo. Lukáš Pavlát dal nepřesnou nahrávkou, po níž hru rychle otočil Štěpán Urbánek. Lvi ujížděli do dalšího přečíslení, které na sebe vzal Pavel Písařík, který mířil přesně nad Hanuljakovu lapačku – 5:2. O tři minuty později domácí využili další početní výhodu. Z ostrého úhlu nachytal Adama Kubíka na hruškách Milan Kostourek6:2. Po polovině druhé periody hráli Piráti v oslabení a znovu soupeře vymíchali. Jakub Chrpa a Viktor Hübl si rychle vyměnili kotouč a prvně jmenovaný po ledě pokořil sedícího gólmana – 7:2. V pětatřicáté minutě z rohu přihrával do předbrankového prostoru Martin Mical, jenž viděl osamoceného spoluhráče. Jakub Zdeněk ani chvíli neotálel a rychlým pokusem přidal další trefu hostů – 7:3.

Na světelné kostce svítil čas 45:04 a Chomutov už vedl o pět gólů! Přihrávku soupeře zachytil Kamil Charousek a kotouč se přes Romana Chloubu ocitl za obranou, kde už číhal Jaroslav Kůs. Pirátský útočník rozvlnil ramena a střelou na vyrážečku se nemýlil – 8:3. O pár chvil později se sám na Adama Kubíka řítil i František Mála, který na mosteckého gólmana nevyzrál.

Ve dvaapadesáté minutě se o slovo přihlásil také Jakub Procházka k němuž se puk odrazil mezi kruhy, odkud Miroslavu Hanuljakovi nedal šanci reagovat – 8:4. V závěru Lvi dopřáli Pirátům dvojnásobnou početní výhodu. Rychlá kombinace šla po ose Milan Kostourek – František Lukeš – Viktor Hübl. K prvnímu jmenovanému se puk rychle vrátil a maličký útočník neměl problém trefit prázdnou bránu – 9:4

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Každý určitě vidí, že od červené čáry směrem dopředu máme velkou sílu. Do utkání nás nastartovalo prvních deset minut, kdy jsme dali dva góly a pak se všechno uvolnilo. Po celý zápas jsme byli hokejovější a lepší, což možná střelami nevyjádříme, ale měli jsme to pod kontrolou.“

Vladimír Kýhos (MOSTEČTÍ LVI): „Byl to poslední zápas, takže jsme nechtěli, aby se někdo zranil. K tomu nešťastně došlo, ale je vidět rozdíl v kvalitě hráčů. Myslím si, že se nám zápas nepovedl z gólmanského i hráčského hlediska. Musíme uznat kvalitu Chomutova.“