Důležité body! Starší dorost ubojoval výhru nad Vsetínem a šance na play-off stále žije

Napsal 28.01.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Starší dorostenci Chomutova se v poslední lednovou neděli postavili proti lépe postavenému Vsetínu, který museli porazit. Brzy sice prohrávali, ale ve druhé třetině po brankách Guta a Ouřady utkání otočili. Příznivý stav udrželi i přes skvělý výkon Richarda Běhuly, jenž zapsal 30 zákroků a byl hlavní hvězdou utkání.
N18 ne 28.1.2018
2:1(0:1, 2:0, 0:0)
VHK
Běhula – Ferbas, Zeman, Matějka, Váchal, Procházka, Štochl – Černý, Baier, Hofrichter, Lobodowski, Mežnar, Koláček, Gut, Pech, Ouřada, Brandner.
Vsetín
Chrástecký – Mikulenčák, Lašák, Fojtášek, Ondračka, Vávra, Lukačka, Jenáček, Kožený – Klímek, Matiaško, Petriska, Baďura, Vašenka, Půček, Pernický.

33. Gut (Koláček, Mežnar), 36. Ouřada (Černý)

Hlinka – Kopáč, Tichý

Aktivně do utkání vstoupili hokejisté Vsetína. Na startu třetiny jim byla navíc nabídnuta přesilová hra, kterou využil střelou do vzdálenější šibenice útočník Ján Petriska - 1:0. Aktivita hostů pokračovala i po vstřelené brance a na začátku druhé poloviny třetiny si najel před branku Marco Lukačka, bekhendem ale Běhulu nepřekonal. Hra se postupně vyrovnávala a domácí se dostávali do šancí.

Tu největší měl v osmnácté minutě nejproduktivnější Pirát Kryštof Ouřada, jeho pokus se ovšem od tyčky odrazil mimo tři tyče branky Viktora Chrásteckého. To bylo z první třetiny, kterou Valaši vyhráli 1:0, vše.

Druhá dvacetiminutovka patřila domácímu celku. Piráti začali aktivně a mohli se radovat z vyrovnání v pětadvacáté minutě. Kryštof Ouřada se po přihrávce zpoza branky zjevil v další velké šanci, kličkovaná ale skončila zákrokem Chrásteckého, jenž jeho pokus ukryl pod sebou. Udeřit tak mohli hosté. Vojtěch Pernický dostal přihrávku na hranici brankoviště, kde ale neměl moc místa na prostřelení pozorného Běhuly.

Následovaly nevyužité příležitosti Jakuba Štochla, jenž mířil nad břevno a únik v oslabení Vsetína, který nedovedl do úspěšného konce Roman Půček. Branka přišla až v minutě třiatřicáté, nenápadnou akci zakončil úspěšnou střelou z mezikruží Michal Gut - 1:1. Když poté v nadějné situaci trefil beton Běhuly Půček, přišel trest. Kryštof Ouřada pláchl obraně a vstřelil vedoucí branku. V rychlosti se následně zastavil až o mantinel a po brance utkání nedohrál. Piráti po dvou periodách vedli 2:1.

Valaši ve třetí části bušili do vrat, ale gólově se prosadit nedokázali. Roman Půček zakončoval do ramena Běhuly, aby minutu na to zblízka ztroskotal také Michal Matiaško. Hostující celek byl stále aktivnějším a domácí se do moc akcí nedostávali, vyrovnávací branka ovšem nepřišla, a tak tři body zůstaly v Chomutově.

David Kočí (Chomutov):„Kluci utkání skvěle zvládli. Koncertovali se a byli odměněni vítězstvím. Začátek byl divný a nebylo to ono. Postupně jsme se do toho dostávali a konec jsme perfektně zvládli. Disciplinovaně, zodpovědně a dobře v obranné fázi.“

Josef Turek (Vsetín):„Začali jsme dobře a první třetinu jsme vyhráli 1:0. Ve druhé třetině jsme přečkali dvojnásobné oslabení, většinou kdo to nedá, tak poté prohraje, což se ale nyní nepotvrdilo. Chomutov poté otočil. Měli jsme dobrou třetí třetinu a byli jsme lepším týmem, bušili jsme, ale vychytal nás brankář domácích. Určitě jsme si ale měli nějaký bod odvézt.“