Dukla na kolenou! Chomutov řádil a nastřílel dvanáct branek

Napsal 13.01.2007 David Matula
Chomutov na Duklu vlítl a brzy vedl o dvě branky, když se dokázali prosadit Stehlík a Boušek. Hosté sice snížili, ale bílomodří vyhráli první třetinu v poměru 4:1. Druhá třetina se vyvíjela v obdobném duchu jako ta první a domácí Jihlavu opět jasně přehráli. Dvěmi brankami se na tom podílel Filip Vaněček. Nic na tom nezměnila ani druhá přesná trefa jihlavského Bakuse. Po dvou třetinách tak svítil na ukazateli skóre stav 8:2. Brankostroj domácích se nezastavil ani ve třetí třetině a po dvou brankách Stehlíka, Mikšovice a Haška porazili domácí Duklu vysoko 12:3.
36. so 13.1.2007
12:3(4:1, 4:1, 4:1)
JIH
Horčička - Vaněček, Malinský, Trefný, Šulc, Černý, Řezníček, Nosek - Boušek, Stehlík, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Tauš, Mikšovic, Hašek - Jeslínek, Heinisch
Jihlava
Řehoř (3. - 4O. Suchan, od 41. Řehoř) - Míka, Morava, Lukáč, Zikmund, Šmarda, Lazorišák - Rytnauer, Bakus, Čachotský - Řípa, Kaňkovský, Havel - Vaškovič, Dušátko, Hanzal

Chomutovští hokejisté měli výborný úvod do utkání, hned po 46 sekundách při přesilové hře vystřelil od modré čáry Řezníček, jeho střelu Řehoř vyrazil před sebe a Jan Stehlík dorazil vyražený puk do brány - 1:0. Další branku přidali domácí v oslabení, když Ladislav Boušek obešel v útočném pásmu jihlavského obránce, položil si brankáře a bekhendovou střelou zavěsil do branky - 2:0. Po inkasované brance střídali hosté brankáře, místo Řehoře přišel Suchan. Hosté v 6. minutě při přesilovce snížili, do prázdné brány se trefil Oldřich Bakus - 2:1. V další přesilovce zvýšil Chomutov vedení, střela Trefného se odrazila od zadního hrazení před branku, kde ji pohotově dorazil Petr Jíra - 3:1. Čtvrtý gól dali severočeši při hře 4 na 4, od pravého mantinelu přihrával Charousek na Ondřeje Malinského, který si najel před bránu a překonal Suchana - 4:1. Při přesilové hře měla Dukla šanci snížit, když Kaňkovského nahrávku tečoval před brankovištěm jihlaský útočník, ale Horčička jeho střelu vyrazil ramenem. Domácí mohli vstřelit další branku, Mikšovic však trefil jen horní tyčku jihlavské brány a tak první třetina skončila tříbrankovýn náskokem Chomutova.

Na začátku druhé třetiny se podařilo Jihlavě snížit, střela Míky se odrazila od zadního mantinelu a Oldřich Bakus z úhlu dorazil do poloprázdné branky - 4:2. V polovině utkání se dostali chomutovští do přečíslení tři na dva, Jíra našel krásnou přihrávkou Filipa Vaněčka na vrcholu kruhů a ten střelou do horního rohu zvýšil náskok opět o tři branky - 5:2. Poté krásnou akci předvedl Boušek, který si najel podél pravého hrazení do útočného pásma a po objetí brány se pokoušel překonat Suchana, ten vytrčil beton a zamezil mu skórovat. Ve 36. minutě hráli domácí přesilovku a dokázali ji využít, Polodnovo nahození tečoval před brankářem Filip Vaněček - 6:2. Chomutovští hokejisté tak využívají třetí početní výhodu. O chvíli později padla další branka, kousek za modrou střílel Petr Jíra a jeho střela propadla Suchanovi za jeho záda - 7:2. Do další šance se prodral Hašek kolem levého mantinelu, ale nepřekonal brankáře, který se mu položil k tyčce do bekhendové střely. V závěru třetiny v čase 39:52 v další početní výhodě, po střele Černého od modré čáry zvyšuje vedení na 8:2 - Martin Nosek, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži a doklepl kotouč do jihlavské brány.

Do třetího dějství nastupovali hosté s novým brankářem, Suchana, který inkasoval šest branek střídá začínající Řehoř. Severočeši přidali už svou devátou trefu v zápase, když si na dalekonosnou přihrávku Noska na útočnou modrou najel Jan Stehlík a prostřelil Řehoře mezi betony - 9:2. O pár vteřin později zakulatili domácí slepeným gólem stav skóre na 10:2, premiérově se trefil Jaroslav Hašek. Posléze přišlo zvýšení při hře 4 na 4, Taušovu střelu z mezikruží vyrazil hostující gólman před sebe a následnou dorážku za bezmocně ležícího Řehoře obstaral Stanislav Mikšovic - 11:2. Ve 49. minutě stále při hře 4 na 4 kousek za modrou vypálil Stehlík a trefil levou tyč jihlavské brány. Dukla kosmeticky upravila stav utkání, v přecíslení tři na dva po přihrávce Řípy prostřeluje Horčičku mezi betony Petr Kaňkovský - 11:3. Konečnou podobu výsledku upravil svým hattrickem Jan Stehlík, jeho střela obloučkem přepadla do Řehořovy brány. Na konci utkání mohli jihlavští ještě snížit, když se Čachotský dostal za chomutovskou obranu do nájezdu, ale na Horčičku nevyzrál a tak Chomutov rozstřílel jihlavskou Duklu poměrem 12:3.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Určitě jsme dnes spokojení. Jestliže mužstvo dokáže nastřílet v každé třetině čtyři branky, tak to znamená, že odehrálo výborný zápas, hlavně v útočné fázi. I v minulém kole v Třebíči jsme podle mého názoru odehráli kvalitní utkání, ale tam jsme prostě neměli to střelecké štěstí, jako dnes. Takový je hokej.“

Petr Altrichter (Jihlava): „Byl jsem tu na záskok místo pana Vlka, který jel s juniorkou. Ta je pro Jihlavu v současný době asi důležitější. Dnes jsme dostali brzo gól a pak už je to těžké. Proti Chomutovu se těžko hraje v plný sestavě, natož s tím torzem, které jsme sem přivezli, takže asi ani jiný průběh utkání se očekávat nedal. Myslím, že třeba pro mladší kluky může mít ta porážka i pozitiva. Alespoň se vrátí nohama na zem a budou muset zase makat.“