Druholigový Klášterec ukázal bojovný výkon

Napsal 25.08.2006 David Matula
C h o m u t o v - Dalším přípravným soubojem byl domácí duel s druholigovým Kláštercem nad Ohří. Zápas hraný atypicky na 4x15 minut odstartovali lépe hosté a již po minutě a půl šli do vedení z hole Kocka. Klášterečtí bojovali co jim síly stačily a domácí se dlouho nemohli prosadit. Hostům hodně pomohl skvělými zákroky brankář Damašek. Jako první ho překonal až v závěrečné minutě druhého dějství Boušek a srovnal tak na 1:1. V polovině utkání poslal domácí lodivod do hry čerstvé síly a těm se v koncovce vedlo o poznání lépe. Klíčovou postavou vítězství byl nakonec Jiří Charousek, který dvě branky vstřelil a na jednu přihrál. O zbylé branky se postarali Vladimír Kýhos ml. s Petrem Jírou. Chomutov tak v zápase plném neproměněných šancí porazil Klášterec 5:1.
přát. pá 25.8.2006
5:1(0:1, 1:0, 2:0, 2:0)
KNO
Husák - Řezníček, Malinský, Révay, Chatrnúch, Klaus, Černý, Szakal, Nosek - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Kýhos, Heinisch, Soukup - Gellner, Mezera, Voborník
Klášterec nad Ohří
Damašek - Nerad, Znojemský, Kocek, Iterský, Kuncl, Pokorný, Ambrož - Babka, Kotrouš, Suk - Šedivý, Hahn, Vyžďura - Panocha, Novotný, Diviš - Windisch, Hauner, Kreuz

Do utkání vstoupili hosté bez jakéhokoliv respektu a přesně v čase 1:22 šli do vedení. Střelu Šedivýho stačil Husák vyrazit, ale odražený puk zůstal stát nikým nekrytý v brankovišti, až si k němu dojel exchomutovký obránce Martin Kocek a pohodlně skóroval - 0:1. O chvilku později hráli hosté přesilovou hru a Milan Babka se objevil sám před Husákem, ten ale jeho blafák kryl. Sám tváří v tvář uháněl o chvilku později Boušek na Damaška, ovšem ani on se prosadit nedokázal. V osmé minutě se opět zcela sám hnal na Damaška Mezera, kterého vysunul přes celé kluziště Szakal. Mezerův pokus pod lapačku, ale hbitý Damašek pokryl. V závěru první čtvrtiny měl ještě dobrou příležitost v přesilové hře domácí Polodna, který dorážel nepříjemné nahození Řezníčka, ale i tentokrát byl Damašek na místě. Po první části, tak mohli být spokojenější hosté.

V druhé čtvrtině byla na domácích znát snaha výsledek otočit a hned v první minutě si krásně sjel Řezníček, ale jeho střela orazítkovala jen tyč. V páté minutě hráli hosté opět o jednoho muže navíc, ale naopak to byli domácí, kteří hrozili. Kolem Kocka se prohnal rychlík Gellner, ale jeho blafák Damašek s přehledem kryl, když si střelce vybruslil a našel kotouč v připravené lapačce. V polovině druhé části pálil opět Gellner a jeho pokus dorážel do odkryté branky Mezera, ovšem Damašek stále držel hosty skvělými zákroky. Udeřilo až devatenáct vteřin před koncem druhého dějství. Šíp přesně uvolnil Ladislava Bouška a ten rychlým švihem vymetl levý roh - 1:1.

Do další čtvrtiny poslal domácí trenér zbylé dvě pětky a těm se vedlo o poznání lépe. Ve třetí minutě se individuálně uvolnil Charousek, ale jeho výpad skončil na Damaškových chráničích. Ojedinělou velkou šancí hostů byl únik Diviše, jehož střelu musel Husák vytěsnit ramenem. V tu chvíli platilo známé pořekadlo "nedáš, dostaneš". Puk se rychle dostal na druhou stranou, lehké nahození Chatrnúcha Damašek neudržel a Jiří Charousek byl tam, kde bylo potřeba a s přehledem z brankoviště dorazil - 2:1. V čase 9:14 dostal nádhernou přihrávku od Chatrnúcha mezi beky agilní Jiří Charousek. Sám proti Damaškovi potom nezaváhal a střelou zápěstím pod lapačku poslal domácí do dvoubrankového vedení - 3:1. O minutu později měl první šanci zkompletovat hattrick Charousek, ale při krásné kombinaci s Jírou a Kostourkem dostal závěrečnou přihrávku na paty. O chvilku později dostal Charousek další šanci, kdy ho opět krásně uvolnila dvojice Jíra, Kostourek. Charouskův blafák však Damašek zlikvidoval parádním rozštěpem. V třinácté minutě ujížděl Vladimír Kýhos sám na Damaška, ale ani jeho blafák mezi betony se neujal. V poslední minutě zřejmě nejhezčí části zápasu vypálil tvrdě z kruhů hostující Vyžďura a rozezvučel za Husákem tyč. Po třech čtvrtinách to tak bylo pro domácí veselejší při vedení 3:1.

Závěrečnou část začali domácí opět náporem a hned po třiceti vteřinách napálil Révay tyč. V druhé minutě v přesilové hře pálil tvrdě Klaus a do odkryté klece zakončoval Kýhos, ale Damašek se stačil včas přemístit. O chvilku později hráli hosté přesilovou hru. Na ledě to však vypadalo trochu jinak. Soukup přes půlku hřiště našel našláplého Vladimíra Kýhose, který jeden z dalších brejků proměnil střelou pod Damaškovu vyrážečku - 4:1. V padesáté minutě mohli domácí fanoušci vidět v praxi nové "úzkoprsé" pravidlo o dvou trestných minutách pro hráče, který vystřelí kotouč mimo hřiště. Domácí bek Roman Chatrnúch vypálil tvrdě od modré, střela mu nesedla a skončila v ochranné síti a jelikož ji nikdo netečoval, skončil domácí obránce na trestné lavici za zdržování hry. Utkání plné slibných domácích šancí zakončila krásná kombinace trojlístku Charousek, Kostourek, Jíra. Prvně jmenovaný poslal kotouč osamocenému Kostourkovi před Damaška, ten si brankáře vytáhl doprava a poté předložil kotouč před odkrytou branku Petrovi Jírovi, který skóroval do odkryté branky - 5:1.