Druhá třetina stála starší dorostence KLH body. V Olomouci prohráli 3:6

Napsal 18.12.2010 Tomáš Schmiedt
O l o m o u c - Chomutovští mladíci přerušili na ledě Olomouce svou sérii tří výher v řadě. Severočeši přitom nezačali vůbec špatně, po gólu Jakuba Nováka vyhráli první třetinu. Ve druhé však domácí čtyřmi góly dokázali otočit skóre ve svůj prospěch, což už Chomutov zvrátit nedokázal. KLH si nakonec odvezl z Hané porážku 3:6.
31.kolo so 18.12.2010
OLO
6:3(0:1, 4:1, 2:1)
Olomouc
Lukáš – Kebza, Škůrek, Hes, Jirák, Hánl, Paksi, Jergl A., Zítka, Hradil, Vondra, Rašner, Tomiga, Ostřanský, Macek, Boubeníček, Kunce.
Hamal (30. – 40. Brabec) – Havel D., Hlava, Hammerbauer, Mazánek, Doskočil, Huňady, Šaržík, Souček, Lehnert, Hejcman, Drobný, Novák L., Bauer, Novák J., Hlava N., Sakaev, Tverďák, Fronk.

V úvodní třetině byl lepším týmem Chomutov, který také jako jediný v první části skóroval. Západočeši sice nejdříve nevyužili dvojnásobnou početní výhodu, další přesilovka jim však úspěch už přinesla. Tverďák napřáhl od modré, Lukáš jen vyrazil k volnému Jakubu Novákovi, jenž již neměl problém uklidit kotouč do brány.

V prostředním dějství však udeřili velmi tvrdě domácí, kteří čtyřmi trefami dokonale obrátili vývoj utkání. K samotnému otočení skóre jim však stačilo jedenáct sekund v polovině střetnutí. Projektil Aleše Jergla si našel mezeru mezi pravým Hamalovým betonem a tyčkou, posléze Martin Hánl využil nedorozumění hostujícího gólmana a obránce, a pohodlně tak zasunul kotouč do odkryté klece. Poté přišlo na řadu dočasné stáhnutí Hamala z brány, kterého nahradil Brabec.

Tomu se ale také příliš moc nevedlo. Na rozdíl tří gólů totiž zvyšoval David Škůrek z podobné situace jako Aleš Jergl při první brance, čtvrtý zásah si v oslabení připsal na konto Daniel Kunce. Došlo tedy opět ke změně strážců hostující svatyně, do které se vrátil Hamal.

Chomutov ale dokázal snížit ještě do začátku druhé sirény, když dokázal využít přesilovou hru, ze které se prosadil i Kunce. Jiří Fronk si vybruslil mezi kruhy, odkud skvěle zavěsil puk do olomoucké branky.

Západočeši se snažili v poslední části dohnat dvougólové manko, byli to však Hanáci, kdo dopravil kotouč do klece. Jmenovitě to byl Karel Kebza, jenž z velkého úhlu překonal Hamala. Snížit se hostům nakonec podařilo o několik chvilek později, když si v mezikruží převzal touš Jan Mazánek, odkud dopravil kotouč do domácí branky.

V závěru mohl Chomutov zdramatizovat střetnutí při přesilové hře, kterou sám okořenil hrou bez gólmana. Ta se ale nakonec Západočechům nevyvedla, šestou trefu Olomouce přidal do opuštěné klece svou druhou brankou v utkání Daniel Kunce. Hanáci tak po dlouhé době vyhráli v základní hrací době, naopak Chomutovští si po třech vítězných zápasech připsali porážku.

Luděk Konopčík (HC Olomouc): Soupeř nás v první třetině zaskočil pohybem, byl rychlejší a důraznější, my jsme se těžko dostávali do zápasu. Ve druhé části jsme převzali otěže utkání a byli jsme lepším mančaftem. V poslední třetině jsme zápas uhráli taktickou bitvou, i když jsme se opět místy dostávali pod tlak.

Martin Pašek (KLH Chomutov): Srovnám-li to s našimi dosavadními soupeři, tak jsme nastoupili proti poměrně slabému soupeři. Neproměňováním šancí, špatnou hrou a vlastními chybami jsme se připravili o lepší výsledek, který měl z naší strany být, ale bohužel nebyl.