DOROST - reportáž

Dorostenci v dohrávce rozstříleli Kobru, vyhráli popáté v řadě

Napsala 21.10.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v dohrávce pátého kola ELIOD extraligy dorostu nezaváhali a na vlastním ledě rozstříleli pražskou Korbu. Chomutov si nastřádal v první části rozhodující vedení, které v dalším průběhu mírně navýšil. Nejvýrazněji se pod výhrou podepsal Jiří Kulich s bilancí 2+2, zdatně mu sekundoval Jan Ekrt s brankou a dvěma přihrávkami.
5.kolo po 21.10.2019
7:3(3:0, 2:1, 2:2)
KOB
Malant – J. Strážovský, Frollo, Perný, M. Pöschl, Rykl, F. Döring – Spudich, L. Koblížek, P. Šugár, T. Šilar, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Vostiňák, Pavlák, Ekrt
Kobra Praha
Peyerl (13. Kadlec) – Jiráček, A. Nápravník, Bucek, Mašek, Šesták, Bartoň, Frydrich – O. Nápravník, Čečetka, Sekula, Půlpán, Halfar, Procházka, Strnad, Rejna, J. Svoboda, Bauer, Krásný

5. Perný (L. Koblížek, T. Svoboda), 11. Vostiňák (Ekrt, Jiří Kulich), 13. Ekrt (Rykl), 27. Jiří Kulich (F. Döring), 32. Rykl (Ekrt), 47. Pavlák (Jiří Kulich, L. Koblížek), 54. Jiří Kulich (T. Šilar)
Kobra Praha
31. Strnad (Jiráček), 46. Strnad (Nápravník), 49. Procházka (Bartoň, Bauer)

4:4
0:1
0:0
37:22
79
Folk – Lauko, Žižka

Se čtyřmi výhrami v řadě začali Piráti dohrávku s Kobrou hodně aktivně a už v páté minutě se radovali z prvního gólu. Dominik Perný dostal do levého kruhu přihrávku od zadního mantinelu a prostřelil Peyerla – 1:0. O necelé dvě minuty se zastřeloval Ekrt, který v jedenácté minutě přihrával z pravé strany před branku a puk se odrazil od brusle Jana Vostiňáka do branky – 2:0. Za další dvě minuty už skóroval Jan Ekrt, když se nejlépe zorientoval před brankou a doklepl puk do odkryté části – 3:0.

Po třetím domácím gólu nahradil Peyerla v brance pražského týmu Kadlec a ten do přestávky neinkasoval, přestože se před ním zjevili osamocení Koblížek či Kulich. Vše poté, co hostující Bauer vyřešil přečíslení dva na jednoho střelou jen do Malanta.

Kobra se při nástupu do prostředního dějství zpozdila natolik, že ji sudí potrestal dvěma minutami, jenže Piráti přesilovku nevyužili stejně jako tu následnou. Až těsně po skončení druhé početní výhody zvýšil dorážkou do prázdné branky Jiří Kulich – 4:0. Před polovinou zápasu neuspěl v pozici klečícího střelce mezi kruhy osamocený Sekula, takže se Kobra snížení dočkala až ve 31. minutě, kdy Lukáš Strnad z mezikruží propálil Malanta – 4:1.

Rychlou odpověď na snížení obstarala za necelou minutu bomba Josefa Rykla z osy po krásné akci Ekrta – 5:1. Brzy poté mohl opět snížit Krásný, jenže sám před Malantem zakončil blafák jen do betonu a neuspěli ani Jakub Svoboda s Rejnou s dorážkami. Na druhé straně v další přesilovce rozezvučel tyč Kulich, poslední velkou příležitost třetiny neproměnil útočník Kobry Půlpán, který v polovině 37. minuty z výborná pozice mezi kruhy přestřelil.

Na startu třetí části si početní výhodu zahráli také hosté. V ní nejprve Čech zablokoval hůl Halfara, který by dával do prázdné, ovšem o chvilku později trefil Lukáš Strnad od modré šibenici – 5:2. Neuplynuly ani dvě minuty a skóre se měnilo znovu poté, co Dominik Pavlák zužitkoval přečíslení dva na jednoho ranou z první o břevno – 6:2.

A rychlý sled gólů neustal ani následně. Ještě před polovinou třetiny chomutovská obrana srazila Bartoňovu ránu přímo na hůl Viktora Procházky, který z pravého kruhu nezaváhal – 6:3. Po vyloučeních na obou stranách stanovil konečnou podobu výsledku Jiří Kulich, k němuž se vrátila od brusle obránce vlastní přihrávka směřující doleva a kanonýr Pirátů bez přípravy poslal puk do sítě – 7:3. Jednalo se o poslední přesný zápas duelu, neboť Vostiňák v 57. minutě střílel v přečíslení dva na jednoho po Ekrtově přihrávce jen do gólmana.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Kluci potvrdili formu z posledního měsíce. První třetina byla parádní, ale vytkli jsme jim, že stejné tempo nedokážeme udržet celý zápas. Druhá třetina byla zase trochu laxnější. Naštěstí to na Kobru stačilo.“

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): „Stejně jako se nám v poslední době bohužel stává, nevyšla nám první třetina. Prohrávali jsme 0:3 a Chomutov se uklidnil. Druhá i třetí třetina už byly z naší strany herně lepší, ale s výsledkem už jsme nezvládli nic udělat. První třetina nás stála zápas.“