Dorostenci v derby zničili Ústecké Lvy 11 góly. Hattrick nastříleli Kašpar a Petr Macháček

Napsal 22.11.2013 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Ve 23. kole RAKO Extraligy staršího dorostu bylo prakticky hotovo už v 8. minutě, kdy vítězný gól vstřelil Tomáš Adámek. Ze strany Chomutova to ale rozhodně všechno nebylo. V první třetině padlo do hostující sítě celkem šest branek. Do konce utkání jich Piráti přidali ještě pět, z nich tři z hole Petra Macháčka a tři v podání Michala Kašpara. Skvělý výkon předvedl také Štěpán Lukeš v bráně.
23.kolo pá 22.11.2013
11:1(6:0, 3:1, 2:0)
UNL
Lukeš – Meliško, Páleník, Novák, Hlaváček, Kozák – Polák, A. Macháček, Kašpar, Dimitrov, Adámek, Veselý, P. Macháček, Rohla, Toman, D. Kaše, Wágner, Strunz.
Ústí n.L.
Zvědělík (20. Kosina) – Hucek, Benda, Loukota, Michajličenko, Melichar – Kašek, Koval, Drha, Macek, Kopta, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Amirov, Ozom.

4. Petr Macháček (Polák), 8. Adámek (Wágner, Kašpar), 9. Petr Macháček (David Kaše, Novák), 10. Kašpar (Wágner, Adámek), 16. Kašpar (Wágner), 20. Wágner (Kaše), 23. Macháček (Adámek, Kašpar), 27. Kašpar (Kozák), 40. Kaše (Petr Macháček), 50. Veselý (Aleš Macháček), 60. Meliško

150

Piráti byli od samého začátku jasně aktivnějším a důraznějším týmem. Jako první se ve čtvrté minutě prosadil PETR MACHÁČEK, který zametl kotouč do odkryté klece po přihrávce Toma Poláka. Hned nato se trefil maličký forvard TOMÁŠ ADÁMEK, ujel za obranu a perfektním bekhendovým blafákem zvýšil na 2:0. Ani ne o minutu později přidal druhý gól PETR MACHÁČEK, který za sebou opět nechal nepozorné obránce Ústeckých Lvů a přesnou střelou k tyči zvýšil na rozdíl tří branek. O další dvě minuty později udeřil MICHAL KAŠPAR, když zužitkoval v situaci tří na jednoho přihrávku Františka Wágnera. MICHAL KAŠPAR pak hned přidal další gól z takřka identické situace, s jediným rozdílem v zakončení. Kašpar si ještě stihl sklepnout kotouč na bekhend a poslat puk za Zvědělíkova záda. Na 6:0 v závěru třetiny ještě zvýšil FRANTIŠEK WÁGNER, který gólmana hostů překonal z dalšího brejku kličkou do bekhendu. Lvi tak po dvaceti minutách už neměli o co hrát.

Ve druhém dějství Piráti pokračovali v krasojízdě. Třetí branku na svůj účet zapsal PETR MACHÁČEK, který přihrávku Tomáš Adámka dostal přesnou střelou do pravého horního rohu brány náhradníka Kosiny. Hattrick o čtyři minuty později završil také MICHAL KAŠPAR, který důrazem před bránou získal odražený kotouč a z otočky ho poslal k pravé tyči klece Lvů. Hostujícímu týmu se pak debakl podařilo zmírnit zásluhou ONDŘEJE KOPTY který dostal puk za záda gólmana Lukeše za asistence Václava Melichara. Piráti pak ale přidali devátý hřebík do rakve ústeckých hokejistů, když Petr Macháček v rohu vybojoval kotouč a zpoza brány ho poslal do brankoviště DAVIDOVI KAŠEMU, který puk doklepl do b rány.

V závěrečné dvacetiminutovce už Piráti jen potvrzovali herní převahu, kterou měli v prvních dvou třetinách. Kromě času stráveného u puku to dokázali i dvěma brankami. Desátý hřebíček do rakve Lvů zatloukl RADEK VESELÝ, když utekl hostujícím obráncům a kličkou do forhendu zvýšil na 10:1. Jedenáctý gól Pirátů padl 44 sekund před koncem se do útočného pásma vydal obránce JAKUB MELIŠKO, objel bránu a pohotově nastrčil puk mezi levou tyč a beton brankáře Kosiny, který se nestihl včas přesunout. To už bylo ze zápasu všechno, i před dvě další spálené šance Chomutova v poslední minutě utkání.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov):„ Konečně jsme potvrdili roli favorita. Stejným způsobem jsme měli odehrát i předešlé zápasy. Nevím, čím to bylo, že minulá dvě utkání jsme nezvládli, protože soupeř byl stejný, ani lepší, ani horší. V tomto zápase k tomu hráči přistoupili lépe. V první třetině jsme dali šest gólů, to se nám asi ještě dlouho nepovede. Dávali jsme góly, kluci hráli s chutí a není potřeba k tomu nic víc dodávat.“

Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi):„Soupeř byl výrazně lepší než my a rozdíl ve skóre odpovídá rozdílu v kvalitě týmů. I kdybychom brankáře vystřídali dříve, tak by to na skóre nic nezměnilo. Soupeř byl o hodně kvalitnější a my jsme nemohli pomýšlet na příznivý výsledek.“