DOROST - reportáž

Dorostenci v Plzni dvakrát prohrávali o tři góly, přesto zvítězili po samostatných nájezdech

Napsal 17.10.2019 Michal Luxa, Jakub Štěrba
P l z e ň / C h o m u t o v - V jedenáctém kole ELIOD extraligy dorostu zajížděli Piráti na horký led Plzně, kde po dramatickém boji zvítězili 6:5 po samostatných nájezdech. Chomutovský soubor dvakrát prohrával tříbrankovým rozdílem a navíc v patnácté minutě střídal v brankovišti Matyáše Bajgara Lukáš Malant. Severočeši nesložili zbraně a ve druhé polovině se díky hattricku Jiřího Kulicha vrátili do hry. Vítězství pak v dovednostní disciplíně korunoval Pavel Šugár, a tak dva body putují pod vrcholky Krušných hor. Piráti porazili Plzeň v kategorii U16 a U17 po čtrnácti duelech.
11.kolo čt 17.10.2019
PLZ
5:6sn(4:2, 1:2, 0:1 - 0:0)
Plzeň
Lokajíček – Schindler, Houdek, Kanta, Lučan, Hodinář, Špaček – Steinbrücker, Šiler, Dáňa, Hauser, D. Soukup, Korčák, Marcel, M. Soukup, Kreuzman, Holý
Bajgar (15. Malant) – Strážovský, Frollo, Perný, M. Pöschl, Rykl, R. Jenček, F. Döring – Spudich, L. Koblížek, P. Šugár, T. Šilar, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Vostiňák, Pavlák, Ekrt, Jan Rindoš

Plzeň
8. Holý (Dáňa), 11. Holý (Dáňa, Steinbrücker), 12. D. Soukup (Hauser, Šiler), 15. Marcel, 22. Korčák (M. Soukup, Hodinář)
5. L. Koblížek (T. Svoboda, Pavlák), 13. T. Šilar (P. Šugár, Rykl), 23. Jiří Kulich (M. Pöschl), 37. Jiří Kulich (Spudich), 50. Jiří Kulich (Pavlák, M. Pöschl), rozh. náj. Šugár

2:0
0:1
0:0
39:34
34
Kostourek – Matys, Hanák

Po půl minutě hry se řítil z levé strany sám na Lokajíčka Pöschl, ale trefil jen prostředek brány. Rozhodně větší šanci měl o chvíli později Jiří Kulich, který sám před brankou z dorážky těsně minul poloprázdnou klec. Domácí Škodovka odpověděla akcí Jakuba Šilera, jenž zůstal zcela sám v předbrankovém prostoru. Jeho rychlou střelu na lapačku ovšem kryl Bajgar. A jak to bývá nedáš - dostaneš. Z rychlého brejku vypálil na Lokajíčka Tadeáš Svoboda, plzeňský brankář puk vyrazil jen k volnému Lukáši Koblížkovi, který se nemýlil z následné z dorážky – 0:1.

Vyrovnat mohl chvíli na to Matěj Korčák, jenž se efektně zbavil hostujících obránců, nicméně střelu poslal jen do výstroje brankáře. Po následném buly se už skóre srovnalo! Josef Dáňa vhazování vyhrál na hůl Jakuba Holého, který prostřelil chomutovského brankáře – 1:1. Za další dvě minuty se už indiáni dočkali prvního obratu ve skóre! Velmi dobrou práci ve středním pásmu předvedl Josef Dáňa. Ten následným pasem opět oslovil Jakuba Holého, jemuž už zbývalo jen přehodit gólmanův beton – 2:1. Aby toho nebylo málo, tak v následující minutě se Západočeši radovali znovu. Petr Hauser zpoza branky našel volného Dominika Soukupa, jehož pokus zapadl přesně ke vzdálenější tyči – 3:1.

Gólové hody pokračovaly, Chomutovští rychle snížili. Přesným pokusem zamířil do šibenice Tomáš Šilar, zakončení bylo milimetrově přesné – 3:2. Dvoubrankové vedení vrátil Plzni v patnácté minutě kapitán Marcel Marcel – 4:2. Severočeši se tak po čtvrté inkasované brance rozhodli ke změně v brankovišti, kde Bajgara nahradil Lukáš Malant. Střídající gólman si hned připsal těžký zákrok, když pokryl Hauserův pokus. V poslední vteřině se ještě pokoušel navýšit vedení Marcel, jehož zakončení skončilo na brankové konstrukci.

Po půl minutě hry v prostřední části pálil Dominik Soukup, jenž se ještě probojoval k dorážce vlastní střely, jenže Lukáše Malanta nepokořil. Z následující akce si Západočeši vzali zpátky třígólový náskok. Marek Soukup našel před brankou Matěje Korčáka, který puk pohotově dopravil na místo určení – 5:2. Chvíli na to mohl hattrick dovršit Jakub Holý, ale z dobré pozice černou gumu netrefil, jak by si představoval. Piráti se tak nadechli k velkému obratu! Z levého kruhu pro vhazování vystřelil přesně pod víko Jiří Kulich, jenž ve střetnutí rozhodně neřekl poslední slovo – 5:3.

Poté se u pravého mantinelu nacházel Dominik Pavlák, jehož snažení z jedné vyrazil Lokajíček se štěstím do rohu hrací plochy. Krátce před polovinou utkáni se za brankou uvolnil Korčák. Zmíněný hráč adresoval kotouč na Marka Soukupa, který mířil mezi brankářovy betony. Lukáš Malant ale mezeru rychle utěsnil a podržel Chomutov. Další radost zaznamenali Piráti, kteří se díky další skvěle umístěné střele Jiřího Kulicha prosadili a snížili na rozdíl jediné branky – 5:4. V osmatřicáté minutě mohl vyrovnat Lukáš Koblížek. Chomutovský útočník si počkal na přihrávku od modré čáry. Ovšem v samostatném úniku nepřekonal Lokajíčka.

Téměř deset minut před vypršením normální hrací doby se Severočeši dočkali vyrovnání! Mezi kruhy si najel Jiří Kulich, jenž pokusem k pravé tyči zkompletoval hattrick – 5:5. Do konce poslední dvacetiminutovky se nic zásadního nestalo, což následovalo i v prodloužení, a tak duel došel k samostatným nájezdům. V dovednostní disciplíně byl posledním úspěšným Pavel Šugár, díky němuž letěly dva body do Chomutova.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Měli jsme zápas výborně rozehraný, vedli jsme 5:2, ale tentokrát musím tým zkritizovat. V naší hře nebyla pokora a taková úcta k soupeři. Za stavu 5:2 si hráči mysleli, že dají Chomutovu deset gólů. Druhou třetinu jsme nehráli dobře, každý hrál na sebe, ale dobře nám tak. Utkání jsme si prohráli individuálními chybami. Vůbec jsme nehráli jako jeden tým a takhle se nedá vyhrávat.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Určitě jsme spokojení! Jeli jsme do Plzně s cílem odehrát dobrý zápas. Nasadili jsme všechny kluky, hráli na čtyři útoky, aby si zahráli všichni. První třetinu jsme prohráli 2:4, tam se nám to moc nepovedlo. Pak si ale kluci dokázali, že mohou i s takovým týmem, jako je Plzeň, hrát dobrý hokej.“