Dorostenci v Brně kvůli pokažené třetí třetině nezískali ani bod

Napsal 01.11.2008 Tomáš Čekal, Zdeněk Plánka
B r n o - Až pokažená poslední třetina stála naše dorostence ztrátu nějákého toho bodu. Přestože naši hráči v zápase 17. kola extraligy dorostenců třikrát vedli, nedokázali si zápas pohlídat a od padesáté minuty inkasovali čtyři branky.
17.kolo so 1.11.2008
KOM
6:3(0:1, 2:1, 4:1)
Kometa
Barus - Bilčík, Crhák, Dujsík, Koukal, Krejčiřík, Lesonický, Maša, Máša, Nedvěd, Novák, Novotný, Ondrášek, Pospíšil, Prokeš, Touška, Zavadil, Dittrich, Süsser, Krunka.
Příhoda - Kolář, Andres, Havel, Škrdle, Fiala, Čížek, Negela, Tuček, Klouček, Taraška, Bauer, Chytrý, Lehnert, Mazánek, Hučko, Wszolek, Hrabák, Hanták, Nedomlel, Ptáčník.

V úvodu utkání se jako aktivnější tým jevili hosté z Chomutova. Se střelami Chytrého a Wszoleka si Barus bez větších problému poradil. Další menší příležitosti taktéž oba brankáři zlikvidovali. Do náznaku větší šance se tak až v desáté minutě dostal domácí Maša, ale prudkou přihrávku se mu na modré čáře nepodařilo zpracovat a bylo z toho jen zakázané uvolnění. Z první výrazné akce se prosadili v čase 13:24 hosté. Mazánek předložil krásnou překvapivou přihrávku na druhou tyč zcela volnému Martinu Wszolekovi, jemuž zasunutí kotouče do prázdné brány nedělalo problémy. Na druhé straně se pokoušel v přesilové hře odpovědět Maša, ale v nadějné pozici se mu kotouč svezl po holi až těsně za bránu, odkud už marná střela neměla šanci na úspěch. V první třetině tak lépe hrající mladící Chomutova zaslouženě vybojovali jednogólové vedení.

Do druhé třetiny domácí doslova vlétli se snahou co nejrychleji smazat jednogólové manko. V nadějné pozici si Touška v přečíslení dva na jednoho vybruslil až před Příhodu, ale střelu švihem poslal těsně vedle levé tyče. Po chvíli se samostatným průnikem blýskl s chutí hrající domácí Süsser, ale jeho střela byla slabá. Další střela Toušky tentokráté mířila těsně vedle pravé šibenice Příhodovy brány. I v další akci domácích měl prsty Touška. Po chytré přihrávce napříč útočným pásmem uvolnil Mašu, jehož střela skončila jen na Příhodových betonech. S dalšími střelami Lehnerta a Hrabáka si pak na druhé straně hřiště poradil Filip Barus. V polovině druhé třetiny se rychle rozjel Süsser, na modré čáře před vjezdem do útočného pásma překřížil s Ivo Crhákem, aby mu o chvíli později kotouč vrátil před samotného Příhodu. Tuto pohlednou akci ještě Crhák vyšperkoval hezkým bekhendovým blafákem. Domácí se ale z vyrovnání moc dlouho neradovali. O minutu později Nedvěd zahákoval ujíždějícího chomutovského hráče a rozhodčí s trestným střílením neváhal. Exekuce se ujal Martin Wszolek. Nájezd proměnil chladnokrevnou střelou švihem nad Barusovu lapačku – 1:2. Domácí se také pokoušeli rychle odpovědět, ale střely Süssera a Prokeše šly mimo bránu. Příležitost znovu se vytáhnout tak dostal dnes již po několikáté domácí brankář Filip Barus. Ten si ukázkovým semaforem poradil se střelou Tarašky, kterému nahrával Bauer. Před závěrem druhé části začali dostávat hráči Komety hosty pod velký tlak. Zejména formace Crhák, Süsser, Prokeš soupeři nepříjemně zatápěla. Ve svém střídání dokázali několikrát nebezpečně vystřelit, ale všechny střely byť i se štěstím dokázal Příhoda povyrážet. V těchto momentech už visel gól opravdu na vlásku. Nádhernou technickou střelou se prezentoval v následujícím střídání Touška. Poté co najel do útočného pásma, naznačil jednomu chomutovskému obránci kličku. Když měl kotouč u jeho nohou, vypálil. Střela proletěla těsně vedle levé Příhodovi tyče. Ten se po ní jen bezmocně otočil. Domácím se nakonec přeci jen podařilo ve druhé třetině vyrovnat. Po dvou střelách na Příhodu se kotouč odrazil přímo na před brankovištěm stojícího Josefa Zavadila, jenž puk doslova procedil pod Příhodovou lapačkou – 2:2. Kometa tak po první nepovedené třetině předvedla zcela jiný důraznější styl s větším nasazením a zaslouženě srovnala skóre.

No a ve třetí třetině se děli věci, takže se na to pojďmě podívat. V první minutě hosté spálili obrovskou šanci. Přesněji řečeno je znova vychytal Barus, jenž rychlým rozklekem vykopl Hrabáklovu střelu v přesilové hře mimo svoji branku. Už o minutu později byl ale Barus proti dorážce Dominika Megela bezmocný 2:3. Od této chvíle bylo na hřišti už jen jedno mužstvo, a to HC Kometa. Se střelami Krejčiříka i Dujsíka si Příhoda poradil. Domácí kapitán Jakub Touška poté chtěl spoluhráčům ukázat, že není nic ztraceno, když si pro kotouč zajel až do obranného pásma a následnou kličkovanou přes celé kluziště zakončil zblokovanou střelou. Chomutov se od padesáté minuty začal soustředit na poctivou obrannou hru, což se mu ale po hrubých chybách nevyplatilo. V čase 51:05 Kometa srovnala na 3:3. Základem vyrovnání byla opět krásná individuální akce domácího kapitána, který po průjezdu kolem levého mantinelu dostal domácí do přečíslení dva na jednoho. Nejdříve se mu kotouč sice trošku zamotal do ležícího soupeřova obránce, jenž se snažil přihrávku zblokovat, ale na druhý pokus již s přihrávkou uspěl. Na druhé straně Příhodovy branky už čekal najíždějící Libor Maša, který se stejně jako střelci před ním do prázdné klece nemýlil. O minutu později obrat dokonal nejhezčí brankou zápasu Petr Süsser. Po nájezdu do útočného pásma dostal hezkou přihrávku od Crháka a začal s pukem ‘‘kvedlat‘‘ tak dlouho, dokud se neocitl sám u pravé tyče Příhodovy brány. Hezký průnik okořenil závěrečnou kličkou na bekhend a střelou do poloodkryté brány – 4:3. Zvýšit mohl o chvíli Prokeš, ale jeho střelu Příhoda vyrazil. Čtvrtý gól dal domácím hráčům křídla a navrátil jim ztracené sebevědomí. Ikdyž se Chomutovští pokoušeli se zápasem ještě něco udělat, udeřilo opět na druhé straně. Dvě a půl minuty před koncem zápasu vsítil Filip Ondrášek pátý gól Komety. Jeho střela do prázdné brány pro něj také nebyla žádnou těžkou překážkou. Poslední jiskřičkou naděje hostů bylo nastřelené břevno od Radka Hrabáka. V poslední minutě si ještě chomutovský Marek Chytrý vykoledoval trest na 2 + 10 za nesportovní chování. Nabídnutou početní výhodu hráči Komety využili ke vstřelení šesté branky. Crhák našel v mezikruží číhajícího Martina Prokeše, jenž rychlou a přesnou střelou nedal Příhodovi šanci.

Domácí tak dorostence Chomutova ve třetí části dokázali výrazně přestřílet a na cestu jim nadělili možná až příliš krutých šest kousků. Největší zásluhu na gólech měli domácí Ivo Crhák, jenž si připsal tři body za gól a dvě asistence a na druhé straně nepehlédnutelný Martin Wszolek, jenž vstřelil góly dokonce dva. Výborný výkon předvedl také domácí kapitán Jakub Touška, jenž ve správnou chvíli společně se Süsserem a Crhákem nabudil tým k obratu.

Milan Vlk (HC Kometa Group): Po nejhorší první třetině co jsme letos odehráli, byl to prakticky nejhorší výkon, co jsem od našeho týmu viděl, se začal ve druhé třetině ten výkon stupňovat, což jsme dostali i do třetiny třetí,kde jsme se prosadili střelecky, a myslím si, že ten závěr si kluci užili a nastříleli pěkné góly po hezkých akcích.

Martin Pašek (KLH Chomutov): Dnes jsme zastihli Kometu jako soupeře, který rozhodně byl k poražení. Určitě tomu i část zápasu z naší strany nasvědčovala, ale bohužel náš nezodpovědný, laxní výkon hlavně ve třetí třetině nás připravil o body. A myslím, že zaslouženě, protože s takovýmto výkonem nemůžeme na hřištích soupeře bodovat.