DOROST - reportáž

Dorostenci se po nepovedeném začátku proti Kladnu vrátili do utkání, nakonec padli v prodloužení

Napsal 17.11.2018 Marek Douda, Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - V šestnáctém kole ELIOD extraligy dorostu se Rytíři z Kladna vydali na led do chomutovské arény. Po nevydařené první třetině Piráti prohrávali 0:3. Od druhého dějství se však jejich výkon zlepšoval, což přineslo vyrovnání ve třetí dvacetiminutovce. U všech branek Pirátů bylo duo Marcel Štefančík – Jiří Kulich. Porážku však neodvrátili, protože se Kladno trefilo v prodloužení.
16.kolo so 17.11.2018
3:4p(0:3, 1:0, 2:0 - 0:1)
KLA
Malant (16. Šatný) – Němec, Frollo, Perný, Kovár, M. Pöschl, Martínek – Spudich, L. Koblížek, T. Šilar, Iljuk, Príhoda, Jiří Kulich, Štefančík, Kalčík, F. Döring, Ekrt
Kladno
Gabriška – Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Ullrych, Chrenka

31. Štefančík (Jiří Kulich), 49. Döring (Jiří Kulich, Štefančík), 51. Jiří Kulich (Spudich, Štefančík)
Kladno
2. Koštoval (Sojka, Hrabík), 5. Ullrych (Šapovaliv, Chrenka), 15. Šapovaliv (Ticháček, Alscher), 61. Chrenka (Ticháček, Šapovaliv)

9:7
1:2
0:0
37:40
170
Pastier - Dyršmíd, Baxa

Dorostenci Chomutova nevstoupili do utkání ideálně, když se po dvaapadesáti sekundách hry provinili faulem. Kladenští nabídnutou možností nepohrdli a po patnácti vteřinách výhodu ukončili. Malantovi vypadl puk po střele soupeře, čehož následně využil dorážející Michal Koštoval – 0:1. V páté minutě se kladenský Šapovaliv kličkou zbavil bránícího hráče, pobídl ke střele Petra Ullrycha, jenž z voleje propálil strážce pirátské svatyně – 0:2. V deváté minutě vyslal hostující Ticháček během vlastní početní výhody projektil od modré, k dorážce vyraženého puku ovšem nedošlo.

Ve druhé polovině prvního dějství, konkrétně ve čtrnácté minutě, se Piráti dvakrát po sobě dopustili zákroku za hranicí pravidel a čelili téměř minutu a půl dlouhému dvojitému oslabení. V patnácté minutě nejprve Ticháček rozezněl chomutovskou tyč, z následné akce již hosté skórovali. Matyáš Šapovaliv se ocitl sám před odkrytou klecí, odkud se nemýlil – 0:3. Třetí inkasovaná branka vyhnala z pirátského brankoviště Malanta, jehož místo zaujal Šatný. V posledních vteřinách třetiny tvrdě pálil Pirát Štefančík, nadějný pokus ovšem zasáhl pouze obránce.

Na počátku prostřední třetiny získali Severočeši možnost početní výhody. Největší šanci měl Kalčík, jenž obkroužil kladenskou branku, ale následnou střelu brankář Gabriška zneškodnil. Ve třiadvacáté minutě další Pirát Štefančík nebezpečně vystřelil na chrám hostí, zamířil však pouze do jeho strážce. V sedmadvacáté minutě hledal Ticháček během další přesilovky Kladna lépe postaveného kolegu, jenž prudký puk netrefil. Až v polovině utkání se prosadili pirátští dorostenci. Marcel Štefančík se nejlépe zorientoval během skrumáže před brankovištěm soupeře a snížil – 1:3.

Ve druhé polovině klání se oba celky prostřídaly v přesilových hrách, ale shodně bezúspěšně. V sedmatřicáté minutě obdržel chomutovský Spudich pobídku zpoza klece, z nadějné pozice mířil nad brankovou konstrukci. Dvě minuty poté, na druhém konci hrací plochy střílel ze střední vzdálenosti Šapovaliv, jehož pokus skončil na připraveném Šatném. Těsně před druhou přestávkou se kladenský Hrabík kličkou zbavil obranné dvojice, čímž se dostal mezi kruhy. Posléze udělal otočku navíc, čímž se připravil o jasnou gólovku.

Stejně jako v úvodu druhého, tak i ve třetím dějství hráli Piráti v početní výhodě, a stejně tak výhodu nezužitkovali. Již ve shodném počtu hráčů, konkrétně ve čtyřiačtyřicáté minutě, hostující Alscher zachytil volný puk na modré čáře, následnou střelou ale nenachytal pozorného Šatného. Přestože Chomutov nepotrestal oslabení hostů běžící od sedmačtyřicáté minuty, v devětačtyřicáté minutě se již radoval. Filip Döring zakončoval nenápadnou kombinaci Pirátů a dostal je na dostřel vyrovnání – 2:3.

Kýženého vyrovnání se Chomutov dočkal v jednapadesáté minutě. Jiří Kulich mířil z ostrého úhlu do volných míst kladenské brány a srovnal manko – 3:3. Ve třiapadesáté minutě šli Piráti do čtyř a Kladno si chtělo vzít vedení zpět. Nejprve to zkoušel Šapovaliv z ostrého úhlu, minutu a půl poté zastavil Šatný nadějnou dorážku Chrenky z vrcholu brankoviště. Necelou minutu a půl před konečným hvizdem měl na holi gól a zároveň senzační obrat pirátský útočník Kalčík, v důležitém momentu podržel hosty Gabriška.

Nadstavbová část trvala pouhých devětatřicet sekund. Bonusový bod ukořistilo Kladno, když mu ho vítězným gólem z protiútoku zajistil Samuel Chrenka.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Jsem trochu zklamaný, ale za první třetinu, která byla opravdu katastrofální, si to možná zasloužíme. Nevím, z jakého důvodu to tak bylo. Bavíme se o tom, snažíme se na tom pracovat, ale vstup do utkání byl opět špatný. Prohrávali jsme 0:3, udělali jsme pět faulů. Byli jsme jednoznačně horší. To se nám nemůže stávat. O pauze jsme udělali změny v sestavě, trochu jsme zvýšili hlas a najednou vše začalo fungovat. Začali jsme hrát, bojovat, bruslit. Škoda, že jsme nedali ještě o jednu branku navíc. V prodloužení bohužel rozhodla jedna střela. Myslím si, že remíza za celý ten průběh je zasloužená.“

Libor Procházka(Rytíři Kladno): „Jsem spokojený s naší první třetinou, kterou jsme hráli podle našich představ. Od druhé části jsme polevili a říkali jsme si, že zápas už je hotový, ale to samozřejmě nebyl. Dostali jsme nejprve jednu branku, potom ještě dvě a mohli jsme zápas klidně i ztratit. Jsem rád, že jsme dali v prodloužení branku a máme dva body. Doufám, že to je už pojištění postupu do play-off.“