DOROST - reportáž

Dorostenci se dál trápí, tentokrát nestačili na plzeňské indiány

Napsal 01.10.2022 Kateřina Kundertová, Jakub Štěrba
P l z e ň / C h o m u t o v - Piráti vyrazili k šestému kolu dorostenecké extraligy do Plzně, kde zapsali další porážku. Svěřenci Radka Šípa v první třetině drželi alespoň ve skóre krok, jenomže v dalším průběhu doplatili na situace v nestandardním počtu hráčů na ledě. Jako jediný se prosadil Oliver Patočka, pro něhož šlo o první chomutovský zásah.
6.kolo so 1.10.2022
PLZ
6:1(1:1, 2:0, 3:0)
Plzeň
Mařík – Kocek, Skala, Holubec, Prošek, Mašek, Tolar – Matějka, Pittr, Makovec, Titlbach, Klatovský, Fábera, Beran, Hofrajtr, Benák, Pavlák, Slačík
Štěrba (56. Civiš) – Malý, Malcovský, Švarc, Ibl, Záhorec, Pokorný – Grosskopf, M. Patočka, Pospíšil, Bečvář, B. Novák, Chládek, Nastoupil, O. Patočka, Halfar, Kurelovič, Sochor

Plzeň
2. Kocek, 21. Benák, 26. Tolar (Titlbach, Prošek), 45. Pittr (Beran, Makovec), 52. Holubec (Beran, Benák), 56. Tolar (Makovec)

Vokoun – Hošťálek, Kaiser

Plzeň v úvodu zápasu na nic nečekala a již po 75 vteřinách se ujala vedení, když Petr Kocek střílel od modré čáry a jeho ránu nešťastně srazil do vlastní brány bruslí jeden z bránicích hráčů – 1:0. Hosté přispěchali s rychlou odpovědí, jelikož brankář nejprve vyrazil ránu Ibla a následně nechal mírně poodkrytou pravou část brány, kam úspěšně zamířil Oliver Patočka – 1:1.

V polovině prvního dějství se dostal za obránce Petr Makovec, jenž se pokoušel o bekhendovou kličku, ale možná i díky jemnému faulu mu nakonec kotouč sjel z hokejky a zakončení se do branky nevešlo. Poté si indiáni zahráli první početní výhodu, v ní Adam Benák z levé strany připravil palebnou pozici pro Matyáše Berana, ten ovšem branku přestřelil. Neuspěli ani Tomášové Holubec a Skala, takže první třetina skončila za nerozhodného stavu.

Hosté začali druhou periodu v početní výhodě, nicméně do vedení znovu šla plzeňská Škodovka, tentokrát zásluhou dotírajícího Adama Benáka – 2:1. Už při rovnovážném počtu hráčů na ledě Tomáš Pittr trefil z vrcholu levého kruhu jen břevno a o chvíli později Sebastián Pavlák ránou těsně vedle předčasně rozradostnil fanoušky v hale.

Po vyhraném buly se ocitl sám na levém kruhu Adam Titlbach, ten přes celou šíři pásma našel volného Vojtěcha Tolara, který zavěsil potřetí – 3:1. Hrálo se prakticky jen na jednu branku, ale vyšší vedení indiáni nezískali, takže Piráti šli do kabin se ztrátou dvou gólů.

Třetí dějství odšpuntoval Tomáš Pittr, jenž nejprve neuspěl s dorážkou, ale o chvilku později nezaváhal před prázdnou bránou v početní výhodě – 4:1. Hosté mohli zásluhou Sochora skóre zkorigovat, ostrou ranou z mezikruží Matyáše Maříka ale neprostřelil, a tak udeřila opět Škoda.

V další přesilovce našel Matyáš Beran mezi kruhy volného Tomáše Holubce, který se přesným švihem trefil k pravé tyči – 5:1. V 56. minutě si odražený puk našel na modré čáře Vojtěch Tolar a rychlou střelou nedal Štěrbovi šanci, ten toho však tentokrát příliš moc neviděl – 6:1.

Dušan Andrašovský (HC Škoda Plzeň): „Začali jsme slušně, dali jsme rychle gól, avšak soupeř nám to bleskově vrátil. Chvílemi hrajeme v obraně v panice a nedáme si dobré puky, tam nám to někdy nejde. Nicméně poté naší prací, kterou děláme na tréninkách, jsme skóre zlomili a ve třetí třetině již vypadala hra, jak si představujeme. Stále tam ale chybí větší dovednosti a klid na hokejce. Důležité vítězství, i když soupeř byl trochu slabší.“

Marco Vrba (Piráti Chomutov): „Utkání hodnotím negativně. Obraz hry, který jsme převedli, nebyl ideální, k tomu bylo hodně daleko. Asi nám nezbývá nic jiného, než poblahopřát soupeři, protože na jeden gól se vyhrát nedá. Zápas jsme si prohráli vlastními chybami.“