DOROST - reportáž

Dorostenci prolomili sérii domácích proher, Kometu sestřelili šesti góly

Napsala 28.01.2020 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti rozstříleli v dohrávce pátého kola nadstavby ELIOD extraligy dorostu brněnskou Kometu a dotáhli se k ní na rozdíl jediného bodu. Pevné základy vysoké výhře položili Chomutovští už v první třetině, kdy se trefili čtyřikrát. Na pěti z šesti gólů se podílel asistencí Tadeáš Svoboda, brankář Matyáš Bajgar inkasoval pouze jedinkrát.
N5 út 28.1.2020
6:1(4:0, 1:1, 1:0)
KOM
Bajgar – Poch, J. Strážovský, Husinecký, Rykl, Dominik Badinka, F. Döring – Spudich, T. Šilar, Jiří Kulich, T. Svoboda, Vostiňák, Čech, Novotný, Pavlák, Ekrt
Kometa
Bizoň (17. Schnattinger) – Řehák, Fajmon, Ulbricht, Eich, Němec, D. Svoboda – Nesvadba, Nekvapil, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Pigl, Harmim, Boltvan

9. Jiří Kulich (T. Svoboda, Dominik Badinka), 10. Ekrt (T. Svoboda, F. Döring), 16. F. Döring (Jiří Kulich, T. Svoboda), 17. T. Šilar (Čech), 22. T. Šilar (Čech, T. Svoboda), 52. Jiří Kulich (Ekrt, T. Svoboda)

Domský – Bláha, Pěkný

Hned v první minutě mohl otevřít skóre zblízka Boltvan, jenže mířil je do Bajgarovy lapačky. Stále ještě v úvodu duelu hráli Brňané také přesilovku, kterou však nevyužili, což je v dalším průběhu zahajovací třetiny hodně mrzelo. Piráti totiž první početní výhodu zužitkovali poté, co Bizoňovi prošla rána Tadeáše Svobody výstojí a Jiří Kulich doklepl puk do sítě – 1:0.

To běžela devátá minuta a osm vteřin před polovinou úvodní části zvýšil po situaci dva na jednoho Jan Ekrt – 2:0. Po ubráněném oslabení inkasovala Kometa potřetí, když si  na startu šestnácté minuty sjel Filip Döring od modré před branku a zavěsil – 3:0. Krátce po nepříjemném zranění Jana Strážovského, pro něhož musela přijet během první pauzy záchranka, přidal čtvrtý chomutovský zásah v brankovišti důrazný Tomáš Šilar, po jehož trefě odjel Bizoň na střídačku a mezi třemi tyčemi Jihomoravanů jej nahradil Schnattinger – 4:0.

Na startu prostředního dějství ubránili Piráti zbytek oslabení, po jehož skončení znovu udeřili. Čech našel krásnou přihrávkou na brankovišti Tomáše Šilara, jemuž stačilo nastavit hůl, aby přidal pátý chomutovský gól – 5:0. Polovinu třetiny orámovaly šance Tadeáše Svobody a Sedláčka, kteří však z mezikruží gólmany nepřekonali.

Ve 34. minutě mohl zvýšit náskok Pirátů útočník Pavlák, avšak ležícího Schnattingera neprostřelil, takže mohl o tři minuty snížit Eduard Šalé, který se z levého křídla natlačil před branku a zasunul puk za vzdálenější beton Bajgara – 5:1.

Třetí dvacetiminutovku začalo úspěšné oslabení Komety, po němž Bajgara nadvakrát nepřekonal Sever. Fauly brněnského týmu se množily, z čehož rezultovala v 52. minutě chomutovská přesilovka pět na tři, již po deseti vteřinách využil dorážející Jiří Kulich – 6:1.

Na sklonku následující minuty nevyšel domácímu kanonýrovi tváří v tvář Schnattingerovi blafák, podobně dopadl na druhé straně v samostatném úniku také Pigl, který zvolil střelu. Když Piráti neproměnili další krátkou výhodu dvou mužů v poli, zůstalo už skóre neměnné.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Konečně se nám povedla první třetina, kterou jsme vyhráli 4:0, což nás nakoplo. Kometa pak vystřídala gólmana, který se docela rozchytal. I nadále jsme měli šance, ale už se nám je nedařilo proměňovat. I přesto jsme zápas naštěstí dotáhli do vítězného konce.“

Marek Moskal (HC Kometa Brno): „Do utkání jsme vstoupili velmi špatně, první třetina byla z naší strany mizerná. Dostali jsme čtyři branky a dá se říct, že v podstatě bylo po zápase. Možná druhá třetina snesla nějaké měřítko, ale nestačilo to. Domácí hráli velmi dobře a my jsme byli ve třetí třetině v podstatě jen přihlížejícími. Nechali jsme se navíc vylučovat, takže jsme museli střetnutí nějak dobránit. Z výkonu nejsme vůbec nadšení a soupeři gratuluju k vítězství.“