Dorostenci padli na Valašsku i podruhé, tentokrát nestačili na Vsetín

Napsal 28.11.2008 David Nováček, Petr Vychopeň
C h o m u t o v - Chomutovští dorostenci se sice ve Vsetíně dostali do vedení, když se v 6. minutě prosadil Hanták. Jenže domácí do přestávky vyrovnali a ve druhé polovině zápasu se dostali do vedení. Hosté ze severu Čech sice dvakrát srovnali brankový účet, ale v závěru domácím nebyli schopni konkurovat. Hokejisté Vsetína se prosadili v 59. a 60. minutě a definitivně tak utli chomutovské naděje na bodový zisk. Třemi body se v zápase blýsknul dobře hrající Filip Hanták.
22.kolo pá 28.11.2008
VSE
7:4(1:1, 3:2, 3:1)
Vsetín
Nechvátal - Žabčík, Pelc, Hurtík, Trška, Mlýnek, Tyralík, Studený, Synek - Ondra, Daněk, Kitzberger, Bolfík, Horehleď, Podešva, Slováček, Kozák, Djorič, Klimek, Kajaba, Gromus.
Přihoda (33. Nechvátal) - Havel, Andres, Škrdle, Čížek, Nedomlel, Kolář, Fiala - Ptáčník, Tuček, Wszolek, Bauer, Lehnert, Megela, Hučko, Hanták, Mazánek, Hrabák, Chytrý, Taraška, Klouček.

Začátek utkání ovládli hosté z Chomutova. Ve 3. minutě se první větší příležitost naskytla Hantákovi, jeho ránu však lapil brankář Nechvátal. O chvíli později nahrával Taraška Bauerovi, chomutovský forvard však trefil pouze tyč. Takové štěstí domácí neměli v 5. minutě, když předvedl krásnou individuální práci aktivní Hanták. Nejprve oblafl kličkou beka a poté stejně pěkným způsobem i Nechvátala - 0:1. To všechno ve vlastním oslabení. V 7. minutě mohl srovnat vsetínský Podešva, kterému naservíroval puk Kajaba. Jeho střele bez přípravy ale scházela větší přesnost, kotouč se jen otřel o boční síť. Poté se dění na ledě uklidnilo, hosté dobře bruslili a nepouštěli zelenožluté do šancí, sami si ovšem také žádnou vylouženou nepřipravili.

Nadějně to pro Chomutov vypadalo ve 13. minutě, když Taraška s Bauerem zahrozili z úhlu, ani jednomu však štěstí nepřálo. Minutu nato vsetínské obraně ujel Klouček, ale jeho kličku vystihl Nechvátal. Poté přišla 15. minuta a s ní vyrovnávací trefa Valachů. Vše se seběhlo tak, že Ondra předal puk Kitzbergerovi a ten jej nastřelil před klec hostů. Tam číhal Klimek, který, ač tísněn obránci, rozvlnil síť Příhody - 1:1. Od vstřelení branky byli domácí aktivnější, což vedlo i k vyloučení Nedomlela. V přesilovce mohl skórovat domácí Tyralík s Podešvou, ani jednu z jejich střel však hostující brankář nepustil za svá záda. Zkoušel to i Ondra, jehož ránu ještě přizvedl Horehleď, ale taky marně. V 18. minutě se k velkému úniku nadechl vsetínský Kozák. Zakončení mezi betony se však neukázalo jako ideální volba.

Prostřední část nabídla divákům daleko pohlednější hokej. Hned zkraje začal Chomutov velkým tlakem. Nejprve nahrál Hrabák Kloučkovi, který jen těsně minul branku, poté to zkusil Hrabák sám, jenže puk se naštěstí pro Nechvátala a celý Vsetín zase otřel jen o tyč. Poté se ke slovu přihlásili Valaši, když zaměstnávali obranu hostů. Finální přihrávka jim ale nevycházela, proto se Přihoda moc nezapotil. Velké šance se ochozy Lapače dočkaly v 7. minutě, když agilní chomutovská dvojka Hrabák s Kloučkem obstřelovala vsetínskou svatyni. Všechny rány však zlikvidoval její strážce. Ve 29. minutě mohl domácí lavičce udělat radost Slováček, sám před bránou ale zklamal. V čase 30:15 pak hlavní arbitr Škrobák vyloučil chomutovského Škrdleho a domácí touhle nabídkou nepohrdli. Od modré vypálil Podešva, jeho střelu tečoval Synek a ruce domácí střídačky už byly nahoře - 2:1.

O to větší radost musel mít vsetínský kouč Jenáček, když v 33. minutě přidal další trefu Ondra. Ta padla po podobné situaci jako při druhé brance, opět tečí před brankovištěm hostů - 3:1. Hned nato Chomutov vystřídal brankáře - Příhodu nahradil Matoušek. To jako by přineslo štěstí hned minutu nato. Nepozornosti zelenožlutých beků využil Taraška, který jim ujel a zkušeně překonal i gólmana - 3:2. Poté nastala pro diváka zřejmě nejatraktivnější pasáž zápasu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, jeden protiútok střídal druhý. Začalo to u Kitzbergera, který nahrál Klimkovi. Vsetínský útočník nabral rychlost, ale s Matouškem si neporadil. To už ale domácí museli pelášit zpět, protože rychlé rozehrávky brankáře využil Taraška, který se dostal mezi kruhy, ale vystřelil mimo.

Puku se zmocnili domácí a vyslali do akce znovu Klimka. Ten přebral puk, stejným způsobem jako pár vteřin předtím na to šlápl a ocitl se znovu před Matouškem. Ani napodruhé ho ale překonat nedokázal. Následovala tak příležitost Chomutova, jmenovitě Mazánek a Wszolek měli dobrou pozici, ani jeden z nich ovšem odkrytou část branky netrefil. To se nedá říct o následné akci z 37. minuty, když už Mazánek Nechvátala prostřelil mezi betony - 3:3. Radost chomutovského celku však neměla dlouhého trvání. Neuběhlo totiž ani půl minuty a Matoušek se musel otáčet aby vylovil puk ze své sítě. Gólem se prezentoval vsetínský kapitán Tyralík, kterému asistovali Podešva s Kajabou - 4:3. Do konce třetiny už se nic vážného nestalo, do závěrečné třetiny tak Valaši vstupovali za jednobrankového vedení.

Stejně jako první a druhou, i třetí třetinu začali hosté aktivněji. Skoro celé dvě minuty měli puk na svých hokejkách, Nechvátala ale neohrozili. Přítrž chomutovské aktivitě udělal v 43. minutě Slováček, který dobře napadl soupeřovu rozehrávku a vynutil si faul. V početní výhodě měli zelenožlutí jednu vylouženou tutovku. Pěknou přihrávku svého spoluhráče ale Kozák brankou z bezprostřední blízkosti nevyšperkoval. Už po přesilovce se mohl prosadit domácí Klimek, jenže jeho snažení skončilo na Matouškovi. V 49. se do kolonky nepřesných střelců domácího týmu přidal Gromus, když nadvakrát nedotlačil puk do sítě. To hosté potrestali v 53. minutě brankou Hantáka, jehož střela z ostrého úhlu propadla Nechvátalovi až za jeho záda - 4:4.

Podobně jako v prostřední dvacetiminutovce se domácí nenechali zaskočit a podařilo se jim rychle odpovědět. Tentokrát to trvalo necelé dvě minuty, když skrumáže před Matouškem využil Klimek - 5:4. O vedení Valaši mohli záhy přijít, protože se v obraně dopouštěli trestuhodných chyb. Hosté jich paradoxně nevyužili a navíc se ještě dopustili zbytečných přestupků proti pravidlům. Tím se domácí dostali do hry a v 59. minutě zvýšili svůj náskok. Postaral se o to Kajaba za asistence Ondry a Podešvy - 6:4. Chomutovští v čele s trenérem Táborským si poté vzali oddechový čas, ten jim ale moc nepomohl. V poslední minutě totiž skóroval ještě Kozák, když dojel střelu Podešvy - 7:4. Vsetín se tak raduje z dalších bodů, hosté ze severozápadu Čech odjíždějí z Lapače s prázdnou.