Dorostenci oloupili Duklu Jihlavu o všechny tři body

Napsal 01.11.2008 Jakub Mezlík, Pavel Kadeřábek
Po včerejší prohře v Brně se podařilo dorostencům KLH zvítězit v Jihlavě. Do vedení šli hosté díky dvěma využitými přesilovými hrami. V 8.minutě se prosadil Taraška a v 9. minutě Hrabák. Hosté vyrovnali ve druhé třetině zásluhou Matějky a Peška, ale v polovině utkání šli hosté opět do jednobrankového vedení brankou Bauera. Jihlavským se podařilo ve 43. minutě vyrovnat Štěpánem, ale nakonec byli šťastnější hosté, za které v 57. minutě vsítil čtvrtou a vítěznou branku Bauer.
18.kolo so 1.11.2008
JIH
3:4(0:2, 2:1, 1:1)
Jihlava
Šťastný Ji. (Máj) - Hlaveš, Šidlík, Tichý, Šťastný Ja., Musil, Zadražil, Tobola - Štěpán, Matějka, Přidal - Brabec, Mikeš, Pekárek - Brychta, Kasalý, Pěška - Prokš, Zídek.
Matoušek (Příhoda) - Škrdle, Nedomlel, Kolář, Andres, Čížek, Fiala, Havel - Wszolek, Hanták, Mazánek - Hrabák, Chytrý, Klouček - Bauer, Lehnert, Taraška - Ptáčník, Tuček, Megela.

Chomutovští hokejisté předvedli v prvních minutách na jihlavském ledě efektivní využívání přesilových her. Hned svoje dvě první početní převahy přetavili v gól a vytvořili si dvoubrankový náskok. V 8. minutě nejprve Lukáš Taraška objel branku a zasunul kotouč za Šťastného, o minutu později rozvlnil jihlavskou síť po střele švihem Radek Hrabák - 0:2. A i když byli domácí po zbytek třetiny lepší, nedokázali své šance proměňovat.

Ve druhé třetině se už Dukla dočkala. Hned ve 22. minutě využil přesilovku pět na tři zblízka Filip Matějka - 1:2. A za dalších šest minut se podařilo vyrovnat Jakubu Brychtovi, který dorazil Matouškem vyražený kotouč do odkryté branky - 2:2. Rozjetou Jihlavu se však podařilo přesně v polovině zápasu přibrzdit Petru Bauerovi, který z bezprostřední blízkosti překonal Šťastného a vrátil hostům vedení - 2:3.

Dukle se ale povedlo opět v nástupu do další dvacetiminutovky vstřelit branku. O vyrovnání se postaral Jan Štěpán, který z pravého kruhu trefil horní roh chomutovské branky - 3:3. Jihlavští měli poté drtivý tlak, ale Matoušek v chomutovské brance odolával. Naopak Chomutov z ojedinělé šance vstřelil gól. V 57. minutě zužitkoval Petr Bauer přihrávku Ptáčníka zpoza branky - 3:4. Těsné vedení hosté uhájili i při závěrečné jihlavské hře bez brankáře a vezou si domů všechny tři body.

Miroslav Buchal(Chomutov): „Zápas začal z naší strany dobře, vedli jsme brzy 2:0, ale pak jsme předvedli katastrofální konec první třetiny a ještě katastrofálnější začátky druhé a třetí. Nakonec jsme vyhráli šťastným gólem, když už to vypadalo na remízu. Bylo to umlácené vítězství, které jsme ale po včerejší porážce v Brně hodně potřebovali.

.

František Zeman (Jihlava): „Tohle utkání hodně bolí a ta prohra je pro tým dost nezasloužená. Dneska prohrál od druhé třetiny lepší tým. Bohužel v tomhle je hokej někdy krásnej a někdy krutej, a my jsme si dnes sáhli na tu druhou stranu. Neproměnili jsme tutový šance a v závěru chybou v rozehrávce jsme soupeři čtvrtý gól de facto darovali. Nám nezbývá nic jiného než pracovat dál a přiklonit si to štěstíčko na naší stranu. V zakončování nám dnes chyběl jednak klid, jednak se kluci snažili některé akce až moc vyšperkovat.