DOROST - reportáž

Dorostenci nezvládli druhou třetinu, z Vítkovic odjeli s těsnou porážkou

Napsal 13.02.2020 Michal Luxa
O s t r a v a / C h o m u t o v - V patnáctém kole nadstavby ELIOD extraligy dorostu zajížděli Piráti na led Vítkovic, kde těsně padli 2:3. Přitom Severočechy poslal do vedení Jan Ekrt. Ovšem poté svěřenci Petra Jíry a Kamila Koláčka nezvládli druhou dvacetiminutovku, v níž inkasovali třikrát. Tři minuty před závěrečnou sirénou vykřesal naději pro Chomutov ještě Dominik Perný, ale k vyrovnání už nedošlo.
N15 čt 13.2.2020
VIR
3:2(0:1, 3:0, 0:1)
Vítkovice
Bartošák – Bystroň, Řepa, Prčík, Kosina, Pavič, Vřeský – Pavelec, Petr, Kotásek – Schauer, Rajčan, Holaník – Přibyl, Melovský, Skřipčák – Spurný
Bajgar – Poch, Perný, Husinecký, Pöschl, Rykl, Do. Badinka, Döring – Spudich, Skrutek, Šugár, T. Šilar, Vostiňák, Čech, Novotný, Pavlák, Ekrt

Vítkovice
23. Skřipčák (Melovský, Pavelec), 30. Přibyl (Petr, Kotásek), 32. Holaník (Petr, Bystroň)
3. Ekrt (Šugár, T. Šilar), 58. Perný (Čech, Pavlák)

2:2
1:0
0:0
38:28
69
Rapák - Klimek, Veselý

Do dalšího střetnutí ELIOD extraligy dorostu nastoupili Piráti ve velkém stylu, když se radovali z úvodní branky už ve třetí minutě. Přesným zásahem se totiž prezentoval Jan Ekrt, který pokořil Dareka Bartošáka. Domácí brankář ještě reklamoval posunutou klec, ovšem rozhodčí byl přesvědčen o uznání branky - 0:1. V patnácté minutě se Vítkovičtí nacházeli v přečíslení, když Jan Schauber obral soupeře o kotouč. Ovšem Matyáš Bajgar celou situaci přečetl a černou gumu zastavil.

Na světelné kostce svítil čas 22:30, když se skóre zápasu znovu měnilo. Matyáš Melovský nastřelil brankářovy betony a o vyrovnání se pak postaral Matyáš Skřipčák, jenž mířil do odkryté části brány - 1:1. O devět minut později už Vítkovice vedly. Odražený puk si v předbrankovém prostoru našel Matěj Přibyl, jehož střela našla cestu do sítě - 2:1. Po polovině utkání to s Chomutovem vypadalo ještě hůře. Filip Holaník dobře zapracoval na hranici brankoviště, odkud zamířil přesně - 3:1.

V poslední dvacetiminutovce Severočeši zvýšili aktivitu, jenomže kontaktní gól dlouho nepřicházel. V šestačtyřicáté minutě se v přečíslení ocitlo duo Tomáš Šilar a Jan Ekrt. Ovšem k radosti chybělo zvednutí kotouče před gólmanův beton. Téměř tři minuty před koncem třetí periody se Piráti přeci dočkali snížení. Čechovu střelu Darek Bartošák ještě vytěsnil, ale na dorážku z hole Dominika Perného, jehož střela zamířila přesně k tyči - 3:2. V samotném závěru Chomutovští zkusili power-play, jenže k vyrovnání nedošlo.