DOROST - reportáž

Dorostenci Marcel Štefančík a Tadeáš Svoboda řídili jasnou výhru nad PZ Kladno

Napsala 13.09.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odjeli ke druhému kolu ELIOD extraligy dorostu do středních Čech, kde jasně přehráli místní PZ Kladno. Chomutovští z 57 střel dali v základní hrací době devět gólů a desítku završili v nadstavbě. U pěti gólů byl Marcel Štefančík, útočník Tadeáš Svoboda v 61. minutě dovršil hattrick.
2.kolo čt 13.9.2018
PZK
1:9(0:2, 0:5, 1:2 - N 0:1)
PZ Kladno
Barták (32. Kubík) – Danda, Burger, Hříbal, Deniger, Malý, Horn, Hvězda – Jirák, Rejna, Hurta, Hanousek, Šugár, Kulich, Pišinger, Vimmer, Redlich, Bašta, Vosyka.
Malant – Němec, Perný, Kovár, M. Pöschl, Martínek, F. Döring – Spudich, L. Koblížek, T. Šilar, Iljuk, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, Ekrt.

PZ Kladno
53. L. Kulich (TS)
11. Štefančík (Jiří Kulich), 12. L. Koblížek (Iljuk, Šilar), 22. Iljuk (Šilar), 23. Šilar (Iljuk, L. Koblížek), 30. Němec (Štefančík, Kalčík), 32. F. Döring (T. Svoboda), 39. Jiří Kulich (Štefančík), 44. T. Svoboda, 49. T. Svoboda (Němec, Štefančík), 61. T. Svoboda (Štefančík)

8:4
0:1
0:1
9:58
80
Vojtěchovský – Marek, Kučera

Na začátku úvodní třetiny si týmy zahrály ve čtyřech proti čtyřem, z čehož ani jeden nic nevytěžil. O chvíli později Jiří Kulich prošel za obranu přihrál mezi kruhy Marcelu Štefančíkovi, který ránou bez přípravy otevřel skóre utkání – 0:1. Přesně za minutu se Lukáš Koblížek dostal do úniku a zakončil do horního rohu branky – 0:2. V dalším průběhu už se skóre neměnilo, takže se šlo do druhé třetiny.

Vstup do další části vyšel Pirátům na jedničku, jelikož se během tří minut prosadil Erik Iljuk povedenou kličkou a Tomáš Šilar dorážkou z bezprostřední blízkosti – 0:4. Před polovinou utkání ve čtyřech proti čtyřem si Piráti vyměnili puk v přečíslení a Štěpán Němec zakončil ránou do prázdné – 0:5.

Následující gól, tentokrát v podání Filipa Döringa, vyhnala Davida Bartáka z branky, kam přišel David Kubík – 0:6. Chvíli poté PZ Kladno ubránilo dvě oslabení, ale poté zase kapitulovalo. Ve 39. minutě Marcel Štefančík zatáhl hru za branku a přihrál Jiřímu Kulichovi, jehož nevydařená rána zaplachtila do sítě – 0:7.

Na začátku závěrečného dějství se Chomutovští v čele s Tadeášem Svobodou prosadili ve vlastním oslabení – 0:8. V čase 48:50 vyl vyloučen domácí Tomáš Vosyka, čehož využil už po osmi vteřinách Tadeáš Svoboda, jenž zakončil povedenou přesilovkovou souhru – 0:9. V 53 minutě David Martínek zfauloval ujíždějícího hráče a sudí nařídili trestné střílení. Lukáš Kulich si v nájezdu rozhýbal Lukáše Malanta a bekhendem udeřil – 1:9. O chvíli později desítka visela ve vzduchu, jenomže Dominik Němec nastřelil jenom horní tyčku.

V nadstavbovém prodloužení si Piráti vzali i čtvrtý bod, když Marcel Štefančík našel spoluhráče Tadeáš Svobodu u protější tyčky, a ten tak dokonal hattrick – N 0:1.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Chvilku nám trvalo, než jsme se nastartovali, takže byl začátek zápasu celkem vyrovnaný. Pomohl nám brankář Malant. Jak jsme dali první gól, otočilo se všechno na naši stranu. Ve druhé třetině už jsme jim nedali šanci, měli snad jednu střelu. Třetí třetina už se jenom dohrávala.“