DOROST - reportáž

Dorostenci Chomutova vysoko podlehli Rytířům, dali jediný gól

Napsala 28.09.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v šestém kole ELIOD extraligy dorostu vyrazili na led kladenský Rytířů, kde nenavázali na úspěch z přípravného turnaje. Chomutovští už po dvou minutách prohrávali o dva zásahy, což jasně určilo ráz utkání, nakonec i střídali v brankovišti. Čestnou branku svěřenců Petra Jíry a Kamila Koláčka obstaral Tomáš Šilar.
6.kolo so 28.9.2019
KLA
8:1(3:1, 2:0, 3:0)
Kladno
Gabriška – Danda, Malý, Hvězda, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora – Vimmer, Hurta, Ullrych, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Sojka
Bajgar (23. Malant) – Poch, Strážovský, Frollo, Perný, Rykl, Jenček, Döring – Spudich, Koblížek, Šugár, Šilar, Kulich, Svoboda, Čech, Vostiňák, Pavlák

Kladno
1. Vimmer (Šapovaliv, Ullrych), 2. Sojka (Gabriška), 14. Havel (Adam, Šapovaliv), 23. Adam (Sýkora, Sojka), 24. Ullrych (Šapovaliv), 44. Kohlíček (Sojka), 49. Sojka (Havel), 52. Hurta (Nedvěd)

Perný (Chomutov) 5 minut a do konce utkání

Vstup do zápasu zásadně ovlivnil další dění na ledě a mnohem lepší ho měli domácí Rytíři. Už po necelé půlminutě otevřel skóre utkání Štěpán Vimmer, na něhož za 80 vteřin navázal v přesilové hře Adam Sojka – 2:0. Piráti se z úvodního šoku přece jen oklepali a Tomáš Šilar ve 13. minutě snížil – 2:1. Jenže nejtěsnější rozdíl vydržel jen 75 vteřin, než se prosadil Jan Havel – 3:1.

Rovněž začátek prostředního dějství se mnohem lépe povedl Středočechům, kteří na dva góly tentokrát potřebovali tři minuty a 36 vteřin od úvodního vhazování. Když svítily na ukazateli skóre čtyři dvojky, trefil se Martin Adam, o chvíli později zvýšil na čtyřbrankový rozdíl Petr Ullrych – 5:1. Ve zbytku třetiny už gól nepadl, ty přišly až po druhé pauze.

A byli to znovu Kladenští, kteří ve třetí části skórovali jako první. Opět jim k tomu stačily necelé čtyři minuty, jelikož v čase 43:39 rozvlnil síť v chomutovské brance David Kohlíček – 6:1. Ještě před polovinou třetiny na něj navázal svým druhým přesným zásahem v utkání Adam Sojka – 7:1. Definitivní podobu výsledku stanovil v 52. minutě Vojtěch Hurta, který se postaral o druhé kladenské využití přesilovky v duelu– 8:1.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Už při rozbruslení se mi nezdál přístup kluků, což potvrdilo hned první střídání, které se nám nepovedlo. Druhý gól Kladno přidalo ve druhém nebo třetím střídání, takže domácí dali dva góly snad ze tří střel. Pak jsme hru srovnali a snížili na 1:2, jenže soupeř nám zase bohužel odskočil a my už jsme tahali za kratší konec. Kladno líp bruslilo a už nám nedalo šanci.“