DOROST - reportáž

Dorost zakončil týden těsnou prohrou, o výhře Plzně rozhodlo úvodních osm minut

Napsal 20.11.2021 Libor Kult
C h o m u t o v - Počtvrté během pěti dnů vyrazili do akce dorostenci Pirátů, kteří na domácím ledě hostili v rámci 16. extraligového kola plzeňskou Škoda. Západočeši v úvodních sedmi minutách dvakrát skórovali, na což v úvodu osmé minuty odpověděli svěřenci Kamila Koláčka s Angelem Krstevem rychle využitou přesilovou hrou. I přes řadu zajímavých příležitostí na obou stranách už další gól nepadl, a tak chomutovský tým do 17 let v nahuštěném programu třetího listopadového týdne poprvé nebodoval.
16.kolo so 20.11.2021
1:2(1:2, 0:0, 0:0)
PLZ
Štěrba – Pašek, D. Svoboda, F. Hynek, Dominik Badinka, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Grosskopf, Pospíšil, Titlbach, Mišovic, Daniel Badinka, Čihař
Plzeň
Mečl – Jiříček, Lučan, Hromádka, Buzek, Holubec, Skala, Eichler – Bílek, Beran, Hořejší, Mazanec, Reiser, Řehoř, Pittr, Kučera, Benák, Makovec

Dyršmíd – Herles, Bublová

Plzni výborně vyšel nástup do utkání – ve čtvrté minutě indiáni vyhráli vhazování v obranném pásmu a z rychlého výpadu udeřil v přečíslení dvou proti jednomu Jan Bílek – 0:1. Za tři minuty si Jan Kučera přebral kotouč na spojnici kruhů, obešel obránce a z osy prostřelil chomutovského brankáře mezi betony – 0:2.

Hra v dalších momentech nabrala na obrátkách. Třicet vteřin po druhém zásahu Západočechů usedl na trestnou lavici Tomáš Pittr, jenž však box časoměřičů opustil už po pěti vteřinách. V přesilovce se na modré napřáhl Dominik Badinka, jenž prostřelil všechno, co měl před sebou – 1:2. V závěru třetiny Piráti zvládli dvě oslabení.

Na začátku prostředního dějství nejprve Vojtěch Čihař z prostoru mezi kruhy minul plzeňskou branku a na druhou stranu během vlastního oslabení ujel Denis Řehoř, jehož však povedeným zákrokem vychytal David Štěrba. Na přelomu hrací doby šli Chomutovští do druhé přesilovky krátce po sobě, nadějně v ní pálil Jaroslav Pospíšil, ale nastřelil pouze tyčku.

Další šanci na srovnání měl během oslabení tandem Adam Titlbach – Šimon Klobouček, jenž vzal střelbu na sebe a pouze jí trefil betony Tomáše Mečla. Na srovnání svěřeni Kamila Koláčka nedosáhli ani v závěrečné hře bez brankáře.

TOPfoto: Ronald Hansel, Juniorský hokej.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Myslím, že zápas jako celek nebyl z naší strany špatný, jenže po dvou inkasovaných gólech bylo de facto po zápase. Nemůže se nám stát, že dostaneme gól po buly v útočném pásmu jako u prvního gólu Plzně. To je hrubá chyba. Zaspali útočníci a bek špatně vyhodnotil situaci. Od druhé třetiny se náš výkon zlepšil a ve třetí jsme se i rozjezdili, takže jsme byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel z mého pohledu málo střílíme a málo se tlačíme do branky, což snižuje naši produktivitu a tentokrát nás to stálo body.“

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Byl to z obou stran boj. My jsme do zápasu dobře vstoupili, ale ve druhé třetině jsme byli i kvůli řadě oslabení trochu pod tlakem. Třetí třetina byla o jednom gólu, ale naštěstí jsme těsné vedení udrželi. Se třemi body jsme spokojení.“