DOROST - reportáž

Dorost začal třízápasovou sérii výhrou, Perůtka vychytal střelce pražské Hvězdy

Napsal 16.11.2021 Kateřina Kundertová, Libor Kult
C h o m u t o v - V dohrávce 14. kola Extraligy dorostu hostili mladí Piráti na svém ledě pražskou Hvězdu, jejímž tahounem je nejlepší střelec soutěže Vojtěch Spěváček. Ten se ale neprosadil a Alexandr Perůtka si poradil i s pokusy všech ostatních Pražanů, takže si připsal premiérové čisté konto na celostátní úrovni. Svěřenci Kamila Koláčka s Angelem Krstevem rozhodli o vítězství pěti góly ve druhé polovině střetnutí, v samotném závěru se dvakrát prosadil Adam Titlbach.
14.kolo út 16.11.2021
5:0(0:0, 2:0, 3:0)
HVP
Perůtka – Pašek, D. Svoboda, F. Hynek, Dominik Badinka, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Vondrášek, Pospíšil, Titlbach, Mišovic, Daniel Badinka, Čihař
Hvězda Praha
Hora – Hulej, Jarabko, Bartheldy, Richtr, Mrázek, Kubata – Dohnal, Jaroš, Janoušek, Doležel, Ivanovič, Roule, Niederhafner, Spěváček, Topol, Ducháček

34. Dominik Badinka (Mišovic, Pospíšil), 39. Pospíšil (Mišovic), 57. Daniel Badinka (Mišovic, Žižka), 58. Titlbach (Dominik Badinka, D. Svoboda), 60. Titlbach (Pospíšil, F. Hynek)

5:2
0:0
1:0
43:24
48
Němec – Matys, Deja

Pirátům usnadnila vstup do zápasu přesilová hra, v té si však žádnou velkou šanci nevypracovali. V další minutách měli Chomutovští opticky navrch, mírně je přibrzdila dvě oslabení v krátkém sledu za sebou, ale i ta přestáli bez větších problémů.

Největší možnost na otevření skóre měl Daniel Badinka, jenomže v náznaku úniku přišel o kotouč a následně z dobré pozice nastřelil Davida Horu. Úvodní dějství skončilo bez branek.

Před polovinou hrací doby podržel domácí Alexandr Perůtka, který vychytal i s pomocí obránce Jiřího Dohnala a následně také Adama Topola. Na druhé straně si vybral kus štěstí David Hora, jelikož dorážka Adama Titlbacha poskakovala po brankové čáře, odkud však gólman Hvězdy kotouč odpálil pryč.

Úvodní branku utkání vstřelil Dominik Badinka, jehož našel před odkrytou klecí ideální přihrávkou Dominik Mišovic – 1:0. Před druhou sirénou Jaroslav Pospíšil odseděl dvě trestné minuty, po návratu na led pláchnul soupeři a zavěsil – 2:0.

Ve třetí třetině si Piráti deset minut zahrávali a z toho vyústila nakonec neúspěšná ale velká šance Matěje Doležela z mezikruží. Definitivní uklidnění přišlo až za pár okamžiků, kdy se Daniel Badinka prohnal do pásma a s cinknutím o břevno skóroval – 3:0.

Vzápětí šli Chomutovští sice do čtyř, ale Adam Titlbach díky tlaku do branky dorazil nahozený kotouč za rozhozeného gólmana, stejný hráč v čase 59:41 tečoval pokus Jaroslava Pospíšila a stanovil finální podobu výsledku – 5:0.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Kdo přišel, viděl podle mého názoru hezké utkání plné bruslení a osobních soubojů. Myslím, že to byl vyrovnaný zápas, ve které jsme na rozdíl od soupeře dávali góly. Hvězda hrála velmi dobře, dobře bránila a vyrážela do brejků. My jsme byli trpěliví, což se ve finále ukázalo jako dobrá cesta.“

Josef Reigl (HC Hvězda Praha): „Narazili jsme na soupeře, který nastoupil v plné sestavě. Bylo vidět, že domácí mají kvalitní hráče. My jsme v první třetině velmi dobře bojovali, ve druhé nás dlouho držel brankář, ale pak jsme soupeři nabídli laciné kotouče, což domácí proměnili ve vedení o dva góly. Pak domácí ukázali svou hokejovost a zaslouženě vyhráli. My jim gratulujeme a budeme se připravovat na další zápas.“