DOROST - reportáž

Dorost venku podruhé v řadě prohrál, z Třemošné veze alespoň bod

Napsal 20.10.2018 Libor Kult
C h o m u t o v - Pirátský tým do 16 let vyrazil podruhé za sebou k utkání ELIOD extraligy dorostu na led soupeře. Po Slavii cestovali svěřenci Petra Jíry s Kamilem Koláčkem do Třemošné, kde v polovině střetnutí prohrávali o dva góly. Jenže závěrečné dvě minuty prostředního dějství znamenaly chomutovské vyrovnání. Další gól už v normální hrací době nepadl, nerozhodlo ani prodloužení, takže duel dospěl až do rozstřelu. V nájezdech se trefovali jen domácí, rozdílový proměnil Jakub Holý. Piráti s jedním zápasem k dobru drží o bod klíčovou čtvrtou příčku skupiny Západ.
10.kolo so 20.10.2018
TRM
4:3sn(1:1, 2:2, 0:0 – 0:0)
Třemošná
Ženíšek – Trachta, Čarda, Bulka, Houdek, Plecitý, Malkovský, Poch – Beníšek, Schindler, Kozlík, Kaiser, Borák, Steinbrücker, Pešek, Holý, Lajoš, Matoušek
Malant – Němec, Frollo, Perný, Kovár, M. Pöschl, Martínek – Spudich, L. Koblížek, Iljuk, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, F. Döring, Ekrt

Třemošná
16. Holý, 21. Holý, 28. Borák (Matoušek), rozhodující nájezd Holý
2. Iljuk (Kalčík, M. Pöschl), 39. Štefančík (Príhoda, Iljuk), 40. T. Svoboda (Štefančík, Němec)

7:6
2:1
0:0
18:24
76
Malota – Malý, Matys

Piráti do utkání v Třemošné vstoupili dobře, jelikož už po 76 vteřinách otevřel skóre utkání Erik Iljuk – 0:1. Jenomže se následně nechal vyloučit Jiří Kulich, jehož nedovolený zákrok potrestal Jakub Holý – 1:1. Hra ve čtyřech proti čtyřem už další branku v závěru úvodní dvacetiminutovky nepřinesla.

Do prostřední části vkročil naopak lépe Meteor, za který už po 42 otočil vývoj zápasu Jakub Holý, jenž se prosadil podruhé – 2:1. Před polovinou střetnutí usedl na trestnou lavici Tadeáš Svoboda, který se ale už po dvanácti vteřinách vrátil do hry, a to kvůli brance Matyáše Boráka – 3:1. V závěru třetiny se Chomutovští prosadili během minuty dvakrát a vyrovnali z holí Marcela Štefančíka a Tadeáše Svobody – 3:3.

V závěrečné periodě už se skóre neměnilo, a tak utkání došlo k nastavení a následným nájezdům. V dovednostní disciplíně rozhodl pro Třemošnou útočník Jakub Holý, jenž dokonal hattrick a přiřkl svému týmu druhý bod – 4:3sn.