DOROST - reportáž

Dorost v nadstavbě nadále neporažen, v Praze rozdrtil Kobru

Napsal 10.01.2019 David Panuška
P r a h a / C h o m u t o v - Chomutovský dorost zajížděl v rámci šestého kola nadstavbové části ELIOD extraligy do Prahy, kde ho čekal duel s Kobrou. Piráti do utkání vstoupili skvěle a brzy vedli. V utkání nakonec nasázeli osm branek a zvládli si připsat i čtvrtý bod v nadstavbě. Chomutovský odchovanec Tadeáš Svoboda vstřelil při kanonádě pět branek a přidal jednu asistenci.
N6 čt 10.1.2019
KOB
1:8(0:3, 1:2, 0:3 - N 0:0 - 0:1)
Kobra Praha
Tuček (13. Černý) – Kalajev, Bucek, Mašek, Šesták, Bartoň, Frydrich, Klobouček – Král, Tichý, Rajilič, Sekula, Valenta, Halfar, Strnad, Lederer, Kvasnička, Tůma
Malant – Němec, Kovár, Pöschl, Martínek – Spudich, Koblížek, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, F. Döring, Jan Rindoš

Kobra Praha
34. Král (Tichý)
6. Vostiňák (Čech, Němec), 10. Štefančík (Němec, T. Svoboda), 13. Němec, 25. T. Svoboda (Němec, Štefančík), 36. T. Svoboda (Spudich, Štefančík), 43. T. Svoboda (Čech, Štefančík), 48. T. Svoboda (Čech, Spudich), 49. Vostiňák (Príhoda, Kulich), rozh. náj. T. Svoboda

Valenta 5 minut a do konce utkání – F. Döring 10 minut

Piráti vstoupili do utkání ideálně, jelikož se už na konci šesté minuty prosadil Jan Vostiňák, na něhož zanedlouho navázal ve vlastním oslabení chomutovský střelec Marcel Štefančík – 0:2. Za necelé čtyři minuty stanovil průběžné vedení Pirátů na 3:0 obránce Štěpán Němec, jenž vyhnal z branky Filipa Tučka. Brankoviště Pražanů hájil od třinácté minuty Tomáš Černý, ani ten ale nebyl ušetřen.

V úvodu prostřední třetiny hosté nejprve ubránili vlastní oslabení a pak nabídnutou přesilovku využil Tadeáš Svoboda – 0:4. Jediný gól Kobry vstřelil v Daniel Král, který sebral Lukáši Malantovi čisté konto – 1:4. Do konce druhého dějství přidal Tadeáš Svoboda druhý zásah v utkání – 1:5.

Ve třetí části se roztrhl pytel s tresty. Nejvyšší dostali na straně domácích Denis Valenta, který odešel za zásah do oblasti hlavy a krku do šaten, a mezi Piráty Filip Döring, ten odseděl deset minut za nesportovní chování.

Přesilovky přišly k duhu více Chomutovu. Tadeáš Svoboda nejprve skóroval v pěti proti pěti, pak přidal čtvrtý zásah ve čtyřech proti třem – 1:7. Finální podobu dal výsledku opět v přesilovce Jan Vostiňák, ten dal druhý gól v utkání – 1:8.

Nadstavbu musely rozhodnout až nájezdy, v nichž si připsal pátý zásah Tadeáš Svoboda – N 0:1!