DOROST - reportáž

Dorost v derby přetlačil Litvínov, brankář Malant má asistenci

Napsal 22.09.2018 Libor Kult, Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Dorostenci Pirátů vyrazili o den dříve než seniorský A-tým ke čtvrtému utkání ELIOD extraligy do nedalekého Litvínova. Vyrovnané střetnutí nakonec rozhodlo prostřední dějství, v němž družina trenérů Jíry a Koláčka dvakrát skórovala. Chomutovští už náskok udrželi, díky trefě Štefančíka v prodloužení pak potřetí v sezóně sebrali i čtvrtý bod. U prvního gólu Pirátů asistoval brankář Lukáš Malant.
4.kolo so 22.9.2018
LIM
1:2(0:0, 0:2, 1:0 – N 0:1)
Litvínov
Čermák – Minařík, Werner, Hocelík, Kadár, Hora – Beran, Dej, Adámek, Kočárek, Vopat, Slavík, Špaček, Brouček, Krocker, Skuhrovec
Malant – Němec, Frollo, Perný, Kovár, M. Pöschl, Martínek – Spudich, L. Koblížek, T. Šilar, Iljuk, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, F. Döring, Ekrt

Litvínov
60. Hocelík (Vopat, Minařík)
25. Štefančík (Kalčík, Malant), 39. Príhoda (Kalčík, M. Pöschl), 65. Štefančík (T. Svoboda, Němec)

Dej – L. Koblížek oba 10 minut

V první polovině úvodní třetiny měli Chomutovští možnost dvou přesilových her, jenomže nepotrestali faul Lukáše Hocelíka ani Davida Skuhrovce. Potom se provinil nedovoleným bránění Filip Döring, jenž odseděl celé dvě minuty stejně jako následují dva Litvínovští – Adam Werner a Marek Slavík.

Na začátku prostředního dějství byl vyloučen Pirát Jakub Kovár, což však jeho spoluhráče nezastavilo. Brankář Lukáš Malant našel Jakuba Kalčíka, který posunul dál na Marcela Štefančíka, ten otevřel skóre utkání – 0:1.

Další průběh byl protkán velkým množstvím faulů na obou stranách, ve dvou případech šlo o současné vyloučení za hrubost. Rozkouskovaná hra nakonec přinesla druhou trefu Chomutovu, Jakub Kalčík si připsal druhou asistenci, když tentokrát přihrál Ondřeji Príhodovi – 0:2.

Černožlutí se v závěrečných minutách utkání nevyvarovali vyloučením, což zlehčilo hostům cestu za vítězstvím. V 59. minutě Lukáš Malant podrazil soupeře, byl za to vyloučen a deset vteřin před sirou také potrestán z hole Lukáše Hocelíka, který snížil na rozdíl jednoho zásahu a sebral mu čisté konto – 1:2.

V nadstavbovém prodloužení se na gól čekalo až do závěrečných vteřin. V čase 64:42 se kotouč dostal přes Tadeáše Svobodu a Štěpána Němce až na hůl Marcela Štefančíka, jenž přiřkl čtvrtý bod Pirátům a vstřelil druhý gól v utkání – N 0:1.