DOROST - reportáž

Dorost v Pardubicích dvougólové manko z úvodní třetiny nedohnal

Napsal 19.12.2019 Libor Kult
P a r d u b i c e / C h o m u t o v - K poslednímu utkání ELIOD extraligy v letošní kalendářním roce zajížděli dorostenci Pirátů do Pardubic, kde o osudu utkání de facto rozhodlo zahajovací dějství. Dynamo jej vyhrálo 2:0 a právě o dva góly nakonec také zvítězilo. Zajímavostí bylo, že hned třikrát hráči skórovali ve vlastním oslabení. Dvakrát se v početní nevýhodě trefili Východočeši, jednou se přidali i svěřenci Petra Jíry s Kamilem Koláčkem.
N7 čt 19.12.2019
DPA
5:3(2:0, 2:2, 1:1)
Pardubice
Borovička – Joudal, Hebek, Vašíček, P. Kubíček, Koudelka, Špinka – Pavlata, Matuška, Jirout, Pilař, J. Kubíček, Nekvinda, Kloz, Burda, Novotný, Půlpán, Štetka, Macas
Bajgar – Poch, Frollo, Perný, Rusín, Kovár, Rykl, R. Jenček, F. Döring – Spudich, P. Šugár, T. Šilar, Czingel, Vostiňák, Čech, Pavlák, Jan Rindoš

Pardubice
4. Půlpán (Štetka), 17. Půlpán (Joudal, Pavlata), 23. Kloz (Burda), 28. Hebek (Kloz), 41. Půlpán (Štetka)
26. Spudich (Vostiňák), 39. Čech z trestného střílení, 54. F. Döring (Perný, Vostiňák)

6:7
0:0
2:1
33:28
70
Mejzlík – Hájková, Jiruška

Začátek zápasu byl poněkud vlažnější, postupem času se do hry dostávaly lépe Pardubice, za které ve 4. minutě otevřel skóre Matěj Půlpán, který byl rozjetý od půle hřiště a svůj nájezd na Bajgara proměnil. Na druhý gól v utkání čekal Matěj Půlpán pouze 13 minut, když mu před odkrytou bránu nahrával Filip Joudal, a tak měl již lehkou práci uklidit puk mezi tři tyče.

Na začátku druhé třetiny Chomutov hrál přesilovou hru, skoro celou dobu byl natlačen v útočném pásmu, ale po vyhození puku Dynama z obranného pásma, vyjel pro uklidnění a rozehrávku kotouče brankář Bajgar, který avšak svoji chybou dal předvánoční dárek Matějovi Klozovi, který s klidem poslal puk do úplně odkryté brány a navýšil náskok Dynama na tři branky.

Netrvalo dlouho a Chomutov snížil na 3:1, taktéž v oslabení, při kterém se do samostatného úniku dostali hráči Jan Spudich a Jan Vostiňák, přičemž druhý jmenovaný poslal puk za záda Borovičky. O 2 minuty déle Dynamo hrálo opět v oslabení a Tomáš Hebek se dostal až před hostujícího Bajgara, kterého si hravě položil na zem a zvýšil stav utkání na 4:1. Minutu před koncem druhé třetiny hosté dostali výhodu trestného střílení, ke kterému se postavil Ondřej Čech, ten s obrovským štěstím dostal puk za záda Borovičky. – 4:2

Hned po 15 sekundách třetí třetiny zaskočil hostující obranu Matěj Půlpán, který prokličkoval přes dva hráče a bezprostředně uklidil puk do horního rohu branky. Poslední gól utkání si připsali hosté, když se v útočném pásmu dostal k puku Filip Döring a procpal puk se štěstím do branky. Konečný stav tak stanovil na 5:3 pro Dynamo.