DOROST - reportáž

Dorost v Mladé Boleslavi třikrát vedl, vítězství až v nájezdech vystřelil Filip Döring

Napsal 09.01.2020 Tomáš Taybner, Michal Luxa
M l a d á B o l e s l a v / C h o m u t o v - V devátém kole Eliod extraligy O pořadí v play-off zajížděl Chomutov na led Mladé Boleslavi, kdy zvítězil 5:4 po samostatných nájezdech. Piráti v duelu s Bruslaři třikrát vedli, přesto střetnutí putovalo di nastaveného času. O rozhodující trefu se postaral Filip Döring, jenž zaznamenal hattrick, čímž se stal hlavní hvězdou večera.
N9 čt 9.1.2020
MBL
4:5sn(2:2, 0:1, 2:1 - 0:0)
Ml.Boleslav
J. Král – Moravec, Halman, Křepelka, Jasečko, Rajgl, Hrouda, Hlinský – Sluka, Kredl, Peca, Pavlík, Vítek, Polák, Hruška, P. Král, Haas, Plíšek
Bajgar – Poch, Frollo, Perný, Husinecký, Kovár, Badinka, Döring – Spudich, Šugár, T. Šilar, Skrutek, Vostiňák, Mišovic, Novotný, Pavlák, Ekrt, Rindoš

Ml.Boleslav
14. Jasečko (Vítek), 18. Haas (Jasečko, Hrouda), 43. Haas (Plíšek), 45. Polák
1. Skrutek (Šilar, Spudich), 12. Šugár (Perný), 23. Döring (Šugár), 45. Döring (Poch, Šilar), rozh. náj. Döring

6:10
1:1
1:1
40:27
80
Folk – Kotek, Lauko

>Hosté vstoupili do zápasu výborně, když už ve 29 sekundě po odraženém puku otevřel skóre Tomáš Skrutek - 0:1. Piráti byli i nadále hladoví a tlačili na domácí Bruslaře a za svoji aktivitu se dočkali další branky. Ve dvanácté minutě se po nahození od Perného dostal k dorážce Pavel Šugár, který doklepl puk za záda Krále - 0:2. Boleslav snížila o šest minut později, stalo se tak po vhazování, které vyhrál Vítek čistě na modrou čáru. Tam stál Sebastian Jasečko a střelou tahem vymetl levý růžek Bajgarovy branky - 1:2. Tři minuty před koncem první periody přišel zbytečný faul Pirátů, krátce na to podrazil Skrutek Křepelku, který se snažil zavést puk do útočného pásma. Bruslařům se podařilo potrestat Chomutov zásluhou Oskara Haase. Na jeho brance měl velký podíl Jasečko, jenž svým pohybem vytvořil domácímu střelci na levém kruhu dost prostoru - 2:2.

Domácím příliš nevyšel vstup do druhé periody, přestože do ní vstoupili v početní výhodě. Hned po návratu z trestné lavice se Krédl dostal do úniku, ale nedokázal své sólo proměnit. Po pár vteřinách se do samostatného tandemu pustil Filip Döring a ukázal Bruslařům, jak s takovou situací naložit. Svoji šanci zakončil přesnou střelou nad beton Krále a Piráti se ujali vedení - 2:3. Pár okamžiků po inkasované brance si Boleslav opět zavařila, když po faulu Patrika Krále byl vyloučen i Jakub Peca. Chomutov dvojnásobnou přesilovku nevyužil. V přesilovce domácích ujela obraně hned dvojice hráčů v modrobílém. Byl to Jan Ekrt, který branku vůbec netrefil a stav už se do konce druhé části nezměnil.

Do třetí části vstoupili lépe Bruslaři, když po třech minutách hry srovnal z pravého kruhu Oskar Haas - 3:3. Domácím se dařilo a o pár minut později dokonce vedli. Krásnou akci zakončil střelou mezi nohy Vojtěch Polák - 4:3. Hosté dokázali srovnat krok už po 14 vteřinách. Chomutov po vyhraném vhazování vjel do pásma a po rychlé kombinaci se podruhé trefil Filip Döring - 4:4. Bruslaři byli lepším týmem a tlačili na svého soupeře. I přesto jsme ve zbytku třetí periody branku neviděli. Oba celky hrály ze zajištěné obrany, takže moc prostoru ke skórování žádný z hráčů neměl.

V prodloužení si zahráli přesilovku Bruslaři i Piráti. V absolutně největší šanci nastaveného času se objevil Haas, jenž nedokázal zvednout kotouč přes beton Bajgara. V samostatných nájezdech uspěl hned v první sérii Šilar a hned v dalším nájezdu ho napodobil Polák. Rozhodující branka padla až v šestém kole nájezdů, kdy se prosadil Filip Döring. Útočník Pirátů si tak v zápase zapsal do statistik hattrick a poslal bonusový bod do Chomutova.

Petr Haken (BK Mladá Boleslav):;„Proti Chomutovu jsme nepředvedli vůbec dobrý výkon. Z naší strany to bylo nepovedené utkání. Ve třetí třetině to bylo lepší, ale víc než bod jsme si asi nezasloužili. Musíme se tak připravit na další zápasy lépe.

Petr Jíra (Piráti Chomutov):„Jsme rádi, že jsme udělali bod po základní hrací době a potom i ten druhý. Vedli jsme 2:0, ale kluci hodně faulovali. Boleslav má hodně šikovných hráčů, kteří mají dobré dovednosti a dokážou tyto situace využít. Nakonec jsme zápas dokázali ubojovat.“