DOROST - reportáž

Dorost v Liberci dvakrát vedl, přesto se vrací domů s prázdnou

Napsal 16.09.2021 Jonáš Majtyka, Libor Kult
L i b e r e c / C h o m u t o v - Mladší z týmů pirátské akademie vyrazil ke třetímu kolu dorostenecké extraligy pod Ještěd, kde poměrně rychle vedl o dva góly. Domácí však ještě před první pauzou srovnali a našli odpověď i na další rozdílový gól svěřenců Kamila Koláčka s Angelem Krstevem. Ve třetím dějství pak Bílí Tygři strhli vedení na svou stranu a těsný náskok už uhájili, takže dorost venku prohrál i podruhé.
3.kolo čt 16.9.2021
LIB
4:3(2:2, 1:1, 1:0)
Liberec
Hambálek – Ehrenberger, Várady, Jakubec, D. Pérez, Průšek, Ficenec, Král – Pekař, Fiala, Hois, J. Pérez, Vološín, Špilka, Jansa, Janata, Prokůpek, Hájek
Perůtka – Pašek, D. Svoboda, F. Hynek, Ibl, Dominik Badinka, Žižka – Čihař, Vondrášek, Stejskal, Grosskopf, Pospíšil, Titlbach, Mišovic

Liberec
7. Jansa (J. Pérez, Ehrenberger), 16. Král (Hájek), 39. Vološín (Prokůpek, Pekař), 43. Špilka
1. Vondrášek (Stejskal, Pospíšil), 5. Titlbach (Dominik Badinka, Mišovic), 27. Stejskal (Dominik Badinka)

5:4
0:1
0:0
35:30
52
Mareš – Brož, Kajínek

Utkání rozhodně nezačalo nějakým úvodním oťukáváním, ba právě naopak. Už v prvních sekundách totiž Tygři nevyužili vyloženou šanci a ve čtyřicáté vteřině naopak inkasovali, když při samostatném úniku překonal Vojtěcha Hambálka povedeným blafákem Robin Vondrášek – 0:1. A v páté minutě na tom byli Piráti ještě lépe, neboť přesilovku po nabídce Dominika Badinky zužitkoval Adam Titlbach – 0:2.

Liberečtí dorostenci ale přispěchali s rychlou odpovědí. Samuel Jansa to vzal na vrcholu pravého kruhu na sebe a parádní ranou zápěstím zamířil přesně do horního růžku – 1:2. Domácí snižující branka nabudila a ještě před první sirénou bylo srovnáno. Adam Král využil clony před Alexandrem Perůtkou a přesně mířenou střelou z levé strany vsítil druhý gól Libereckých – 2:2

Chomutovští se během přestávky oklepali a na začátku druhého dějství to byli opět oni, kdo pro sebe uzmul iniciativu. A po dvou spálených šancích Adama Titlbacha si nakonec i vzali zpět vedení. Dominik Badinka našel před bránou najíždějícího Samuela Stejskala a ten překonal Vojtěcha Hambálka – 2:3. Šelmy však zareagovaly i na tuto trefu. Tomáš Prokůpek sice nadvakrát nepřekonal hostujícího gólmana při přečíslení dva na jednoho, jenže Tadeáš Vološín už byl s dorážkou úspěšný – 3:3.

Na začátku třetí třetiny tedy bylo vše otevřené a tentokrát to byli Bílí Tygři, kdo po přestávce rychle skóroval. Z nepřehledné tlačenice před bránou nakonec vyšel jako vítěz Vasyl Špilka, jenž procedil kotouč za brankovou čáru a poslal svůj tým poprvé v zápase do vedení. Piráti měli poté ještě dostatek času na vyrovnání, jenže i přes několik slibných šancí už žádný gól nepadl, a tak Piráti prohráli i druhý venkovní duel.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): „Zápas můžu hodnotit pozitivně jen z toho pohledu, že jsme vyhráli. První třetina byla povedená, i když jsme prohrávali 0:2. Kluci hráli pěkný hokej, byli jsme na puku a měli spoustu šancí. Do druhé třetiny jsme ale nastoupili jak mistři světa a od toho se to celé odvíjelo. Jsme rádi za tři body, od druhého dějství to ovšem z naší strany nebylo dobré.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Přestože jsme začali dobře a vedli 2:0, pak jsme ve zbytku třetiny úplně odešli. Domácí nás přehrávali a přestříleli. Ve druhé třetině jsme srovnali krok a byli i lepší, což jsme ale bohužel nevyjádřili gólově. To nás stálo body, protože třetí třetina zase nebyla z naší strany úplně povedená. Myslím, že s kvalitním soupeřem jsme měli i dost samostatných nájezdů, abychom si alespoň bod odvezli. Nakonec rozhodl gól odražený od brusle, což je i trochu smůla.“