DOROST - reportáž

Dorost prohrál počtvrté v řadě, tentokrát nestačil na Mladou Boleslav

Napsal 26.09.2020 Martin Penker
C h o m u t o v - Piráti Chomutov přivítali v rámci čtvrtého kola extraligy dorostu na svém ledě Mladou Boleslav. Chomutov sice po povedené první třetině vedl 2:0, ale nakonec zápas do zdárného konce nedotáhl a po přestřelce padl, takže tým trenérů Koláčka s Krstevem zatím na první body čeká.
4.kolo so 26.9.2020
5:8(2:0, 1:6, 2:2)
MBL
Tuček (37. Perůtka) – F. Hynek, Frollo, D. Svoboda, Perný, Husinecký, Dominik Badinka – Ekrt, Vostiňák, Titlbach, Mišovic, Mahmutovič, Daniel Badinka, Novotný, Jan Rindoš
Ml.Boleslav
Král – Moravec, Sypecký, Vochvest, Hlinský, Halman, Vlasák, Tůma – Hasman, Hradec, Mizera, Pavlík, Hrouda, Polák, Hruška, Steklý, Vítek, Gron, Hart

5. Mišovic, 16. Mahmutovič (Ekrt), 34. Da. Badinka (Titlbach), 45. Da. Badinka, 50. Titlbach (Frollo, Da. Badinka)
Ml.Boleslav
24. Mizera (Halman, Gron), 31. Hrouda (Polák, Hruška), 31. Hruška (Halman), 37. Vítek (Polák, Sypecký), 39. Vítek (Polák), 40. Polák, 56. Pavlík (Moravec), 60. Polák

5:3
0:1
1:0
36:30
1
Hlinka – Bláha, Herles

Domácí začali utkání aktivněji a už po pěti minutách vedli. V oslabení si vybojoval kotouč v útočném pásmu Dominik Mišovic a střelou do pravého horního rohu branky nedal hostujícímu brankáři šanci – 1:0. V osmé minutě mohl zvýšit vedení domácích Jan Ekrt, ale chybu soupeře ve útočném pásmu nepotrestal. O minutu později spálili obrovskou šanci také hosté, když Matěj Pavlík z bezprostřední blízkosti Filipa Tučka neprostřelil.

Zhruba v polovině první třetiny se ocitl ve velké šanci Adam Titlbach, ale dvoubrankové vedení svému týmu nepřinesl. Ve čtrnácté minutě mohl zvýšit na 2:0 Jan Vostiňák, ten ale selhal v koncovce a kotouč poslal z mezikruží vysoko nad branku. V šestnácté minutě se domácí dočkali druhé branky. Jan Ekrt se dostal s Tarikem Mahmutovičem do přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný kličkou do bekhendu nedal Jakubu Královi šanci zasáhnout - 2:0. O dvě minuty později mohli domácí vést o tři branky, Titlbach však vyražený kotouč nasměroval pouze do přesunujícího se gólmana.

Druhou třetinu začali pro změnu lépe hosté, kteří ve čtvrté minutě snížili na rozdíl jedné branky. Vojtěch Mizera se dostal ke kotouči v útočném pásmu a střelou z levého kruhu překonal Filipa Tučka – 2:1. V devětadvacáté minutě se zaskvěl hostující brankář Jakub Král, který fantasticky chytil střelu z mezikruží, kterou vyslal Dominik Mišovic. V polovině druhé třetiny hosté srovnali zásluhou Jakuba Hroudy, který dorazil do odkryté klece střelu Vojtěcha Poláka – 2:2. Gól platil, protože sudí si nevšimli šesti mladoboleslavských hráčů na ledě, což domácí střídačka vehementně reklamovala.

O třiatřicet vteřin později hosté dokonce otočili stav utkání ve svůj prospěch. Jakub Hruška se dostal jako první k vyraženému kotouči před Tučkem a střelou mezi betony upravil skóre utkání – 2:3. S góly jakoby se najednou roztrhl pytel. O tři minuty později domácí srovnali, když přečíslení dva na jednoho zakončil přesně Daniel Badinka – 3:3. V sedmatřicáté minutě Vojtěch Polák ujel všem protihráčům, ale střelou k pravé tyči nepřekonal Tučka. To se povedlo až Jakubovi Vítkovi, který nasměroval odražený kotouč zpět do brankoviště, kde si ho do vlastní sítě nešťastně srazil Adam Frollo – 3:4. Po tomto zásahu Středočechů přenechal Tuček místo v chomutovské brance Perůtkovi.

Dvě minuty před koncem prostředního dějství hosté skórovali již po páté. Polák vybojoval kotouč za brankou soupeře, ihned poté si před ní všiml úplně volného Jakuba Vítka, který neměl problém prostřelit Alexandra Perůtku – 3:5. Minutu před koncem druhé třetiny hosté přidali šestou branku zásluhou Vojtěcha Poláka, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Alexandra Perůtku – 3:6.

Domácí vlétli do závěrečné periody jako uragán a po pěti odehraných minutách snížili stav utkání. Po velké skrumáži hráčů před Jakubem Králem se ke kotouči dostal jako první Daniel Badinka a svým druhým gólem v utkání snížil na 4:6. Zhruba o minutu později to mohlo být ještě veselejší pro domácí, ale Vostiňák ve velké šanci selhal. V osmačtyřicáté minutě předvedl další fantastický zákrok Jakub Král, který vytáhl semafor proti střele Mišovice z bezprostřední blízkosti.

V polovině třetí třetiny byl Jakub Král pokořen Adamem Titlbachem, který střelou mezi betony z vrcholu levého kruhu snížil na 5:6. Poté se hosté uklidnili a hra se vyrovnala. Pět minut před koncem utkání vypálil z mezikruží Matěj Pavlík a jeho střela skončil v síti Alexandra Perůtky – 5:7. Minutu před koncem to domácí zkusili v šesti, ale Jakuba Krále pošesté nepřekonali. Naopak Vojtěch Polák ujel všem protihráčům a střelou do odkryté klece upravil na konečných 5:8.

Angel Krstev (Piráti Chomutov): „Myslím, že jsme začali hodně dobře. V první třetině kluci dodržovali taktické pokyny, takže jeden útočník byl nahoře a pomáhal obráncům. Boleslav se k ničemu moc nedostala. Bohužel od druhé třetiny jsme od této hry upustili, útočníci začali jezdit do oblouků. Dostali jsme první smolný gól, což trochu nahlodalo naši psychiku. Ta pak šla ještě víc dolů po vyrovnání, které nemělo platit. Na konci druhé třetiny jsme dvakrát lacino inkasovali poté, co jsme měli puk na hokejkách v našem pásmu, ale přišli jsme o něj a soupeř skóroval z dorážky. Tam se zápas definitivně zlomil.“

David Vrbata (BK Mladá Boleslav): „I přesto, že jsme vstřelili osm gólů, kdy nám to tam hlavně ve druhé třetině napadalo, tak nejsme se zápasem moc spokojení. Tím, že jsme dostali pět branek, ale hlavně celkově si myslím, že náš výkon mohl být daleko povedenější. Je to nějaké zrcadlo pro nás do dalších zápasů, abychom věděli, na co se máme připravovat. Tentokrát to ale byl zápas, kdy mohly vyhrát oba týmy. Samozřejmě jsme rádi za tři body, ale ten výkon mohl být z naší strany daleko lepší.“