DOROST - reportáž

Dorost přišel o vítěznou šňůru, když neudržel třígólové vedení

Napsal 14.11.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - Po reprezentační přestávce čekalo na tým do 17 let patnácté kolo ELIOD extrlaigy dorostu, v němž svěřenci trenérů Jíry a Koláčka hostili v ROCKNET ARÉNĚ kladenské Rytíře. Středočeši v úvodu prostředního dějství otočili vývoj střetnutí, jenže ve druhé pauze hřál Piráty náskok tří gólů. Ani ten však nestačil k prodloužení série výher na osm po sobě jdoucích duelů, jelikož Kladenští ve třetím hracím období skórovali čtyřikrát, což jim zajistilo těsné vítězství. V prvním startu za dorost skóroval obránce Dominik Badinka.
15.kolo čt 14.11.2019
5:6(1:1, 4:1, 0:4)
KLA
Malant – Poch, Frollo, Perný, Černý, Dominik Badinka, Rykl, R. Jenček, F. Döring – Spudich, L. Koblížek, P. Šugár, T. Šilar, Novotný, Skrutek, Vostiňák, Čech, Pavlák, Jan Rindoš
Kladno
Gabriška – Danda, Malý, Hvězda, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora – Vimmer, Holeček, Hurta, Hrabík, Kouba, Bareš, Nedvěd, Ullrych, Adam

12. Vostiňák (Skrutek, R. Jenček), 24. Čech (Rykl, Černý), 35. Dominik Badinka (Spudich, T. Šilar), 38. Pavlák (Čech), 38. T. Šilar (Spudich)
Kladno
17. Hurta (Kouba, Nedvěd), 21. Ullrych (Adam), 45. Hrabík (Bareš, Holeček), 46. Koštoval (Kohlíček, Ullrych), 50. Holeček (Hrabík, Sýkora), 56. Nedvěd

F. Döring a Rykl (oba Chomutov) 10 minut

Do první velké šance se dostali Rytíři v šesté minutě, kdy Ullrych přihrál křižně do levého kruhu Koštovalovi, který trefil jen tyč. Stejně dopadl po samostatném úniku v polovině jedenácté minuty i Hurta, což Středočechy po necelé tři čtvrtě minutce mrzelo, neboť Jan Vostiňák úspěšně zakončil přečíslení dvou na jednoho a otevřel skóre – 1:0.

V patnácté minutě mířil do tyče chomutovský Novotný po dalším rychlém kontru, tudíž bylo za dvě minuty vyrovnáno. Vojtěch Hurta si u levého mantinelu sebral kotouč, prokličkoval se mezi kruhy a ranou pod břevno překonal Malanta – 1:1.

Prostřední dějství odstartoval gól Petra Ullrycha, který napodobil Hurtu a skóroval z podobného místa do horní poloviny branky – 1:2. Následovalo vyloučení na každé straně a chomutovskou zkrácenou přesilovku využil do odkryté branky Ondřej Čech – 2:2. Před polovinou zápasu nepřehodil beton ležícího Malanta opět Hurta. Rytíři pak dostali puk do branky, jenže sudí gól neuznal a vyloučil práce Hurtu.

Piráti sice početní výhodu nevyužili, ale mrzet je to nemuselo. Ve 35. minutě napřáhl na modré Dominik Badinka a debut v celostátních soutěžích si osladil gólem – 3:2. Brzy na to se Chomutovští bránili v oslabení, v němž ujel Rindoš, ale ještě neskóroval. To se v čase 37:16 stále ještě v oslabení povedlo Dominiku Pavlákovi, jenž po Čechově přihrávce od zadního mantinelu potrestal chybu v kladenské rozehrávce – 4:2. Za dalších 31 vteřin Spudich trefil břevno a pohotový Tomáš Šilar zvýšil na rozdíl tří gólů – 5:2. Snížení měl na holi Hurta, jenže při úniku po levé straně netrefil branku.

Samotný úvod třetí části hry velké šance nepřinesl, a tak se skóre měnilo ve 45. minutě, kdy snížil Ondřej Hrabík – 5:3. Uběhlo 47 vteřin a už to bylo jen gól, když využil přesilovku Michal Koštoval – 5:4. Pokusy Pavláka, Jenčka i Novotného gólman Rytířů ustál, a tak mohl ještě před polovinou třetiny vyrovnat Tomáš Holeček, jenž doklepl do sítě puk vyražený po ráně Hrabíka – 5:5.

Na sklonku 53. minuty pelášil ve vlastním oslabení po levém křídle Čech, ale neuspěl stejně jako o dvě minuty později s koncem přesilovky hostů z druhé strany. Necelé čtyři minuty před třetí sirénou dokonal další kladenský obrat Zdeněk Nedvěd, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Malantem – 5:6. Když 66 vteřin před koncem máchl Gabriška lapačkou a našel v ní puk letící vzduchem za jeho záda, sáhli chomutovští trenéři k power-play. V ní už další gól nepadl, takže mladí Piráti po osmi výhrách těsně prohráli velmi dobře rozehraný duel.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Nastoupili jsme s trochu obměněným kádrem. Naskočili dva deváťáci, dva kluci ročníku 2004 ze širšího kádru z Kadaně a kluci, kteří nebyli doteď tak vytěžovaní. Hráli jsme na čtyři útoky a tři obrany. Myslím, že kluci zápas docela zvládli, i když nás samozřejmě mrzí, že jsme neudrželi vedení 5:2. Výhra by byla pro kluky vzpruha. Před třetí třetinou jsme si v kabině něco říkali, jenže jsme docela brzy inkasovali, což bohužel ovlivnilo celou třetí třetinu, kterou jsme nezvládli.“

Libor Procházka (Rytíři Kladno): „Odehráli jsme jeden z povedenějších zápasů. Do nějaké 35. minuty jsme hráli slušně, pak ale přišla pětiminutovka nepozornosti nebo laxnosti a soupeř odskočil na tři góly. Vzhledem k průběhu utkání byl průběžný výsledek docela krutý, proto jsme věřili, že můžeme srovnat. Že jsme dali ještě gól navíc, je velké plus. Kluci si uvědomili, že musí makat celých šedesát minut a nic není ztraceného, když to budou plnit.“