DOROST - reportáž

Dorost nezachytil v Mladé Boleslavi úvod, poté marně dotahoval

Napsal 18.09.2021 Vojtěch Drbohlav, Libor Kult
M l a d á B o l e s l a v / C h o m u t o v - Pirátský tým do sedmnácti let odjel ke čtvrtému duelu dorostenecké extraligy podruhé za sebou na led soupeře. Po Liberci vyrazil do Mladé Boleslavi, kde ve druhé minutě dvakrát inkasoval, což vyvolalo střídání gólmanů. Divoká zahajovací třetina nakonec skončila těsnou výhrou domácích, kteří ještě před polovinou střetnutí přidali další gól. Jelikož od začátku 25. minuty už nikdo neskóroval, zapsali svěřenci Kamila Koláčka i ve třetím venkovním klání základní části porážku.
4.kolo so 18.9.2021
MBL
5:3(4:3, 1:0, 0:0)
Ml.Boleslav
Hora – Sypecký, Křivánek, Vochvest, Hlinský, Halman, Vlasák – Šachl, Hasman, Hradec, Hurt, Steklý, Mojsejev, Král, Vítek, Gron, Šindelář, Lisler
Štěrba (2. Perůtka) – Pašek, D. Svoboda, F. Hynek, Ibl, Dominik Badinka, Žižka – Čihař, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Grosskopf, Pospíšil, Titlbach, Mišovic

Ml.Boleslav
2. Hradec (Lisler), 2. Steklý (Šindelář, Hasman), 9. Hurt (Vochvest), 11. Vítek (Lisler, Vochvest), 25. Vítek (Hradec, Šindelář)
5. Titlbach (Pospíšil, Dominik Badinka), 16. Titlbach (Dominik Badinka), 17. Pospíšil (Titlbach)

4:6
1:1
0:0
32:15
90
Ovsík – Karda, Kučera

První třetina nabídla gólovou přehlídku. Padlo během ní totiž tolik gólů, kolik mnohdy nepadne ani za celé utkání. Skóre zápasu otevřeli Bruslaři, kteří už po minutě a půl vedli 2:0, a vyhnali tak Davida Štěrbu z chomutovské branky. Vystřídal ho v ní Alexandr Perůtka. Jako první se prosadil Vojtěch Hradec, který dostal přihrávku mezi kruhy, odkud poslal kotouč do levé části soupeřovy brány. Za 19 sekund lovil brankář Pirátů podruhé kotouč z vlastní sítě, když se trefil Vojtěch Steklý.

Gólová nadílka ale pokračovala a své první branky se dočkali také hosté, konkrétně zásluhou velmi aktivního Adama Titlbacha, jenž z úniku nedal pohlednou kličkou mladoboleslavskému brankáři šanci – 2:1. Následně hráli Středočeši přesilovou hru, v níž se jim ale nedařilo. Paradoxně se naopak prosadili krátce po jejím vypršení, když uspěl se střelou z levého kruhu Jan Hurt – 3:1.

V 11. minutě inkasoval na 4:1 Alexandr Perůtka po nepříliš rázné střele Jakuba Vítka, která propadla až za jeho záda. Po zbytek první třetiny už skórovali jen Piráti. Nejprve svou druhou branku v utkání přidal Adam Titlbach, následně se ještě po tlaku Severočechů radoval z gólu Jaroslav Pospíšil. Po úvodní dvacetiminutovce tak hokejisté odcházeli do kabin za málokdy vídaných 4:3.

Na začátku druhého dějství využili Středočeši přesilovou hru a znovu navýšili vedení, tentokrát na 5:3. Bruslařům se podařilo unavit a rozložit soupeřovu obranu, čehož v levém kruhu využil Jakub Vítek, jenž už zakončoval do zčásti odkryté branky. Následně se hra zklidnila a nepadalo již tolik branek jako v předchozích minutách.

I v dalším průběhu mohli diváci ve ŠKOENERGO aréně sledovat přesilové hry, během nich však další góly nepřišly. Blízko hattricku byl například chomutovský Adam Titlbach, který v závěru oslabení jel na mladoboleslavského brankáře. Zakončení mu však nevyšlo, jak si představoval, a tak se pokračovalo za skóre 5:3, které svítilo na tabuli také po skončení druhé třetiny.

Také třetí třetina už byla klidnější, oba týmy se soustředily více na defenzívu. V 50. minutě Piráti uzamkli soupeře v pásmu a vytvořili si tlak, puk už poskakoval kolem brankové čáry, ale mladoboleslavský gólman si s ním poradil a udržel ho pod betonem.

Následně hráli domácí téměř čtyřminutovou přesilovku, když byl Chomutov dvakrát krátce po sobě vyloučen. Během ní sice Středočeši měli několik šancí, ale gól nepadl.

TOP foto: Ronald Hansel (Juniorský hokej)

David Vrbata (BK Mladá Boleslav): „V první třetině jsme soupeře za stavu 4:1 pustili do hry zbytečnými chybami. Bylo to 4:3, pak jsme si k tomu něco řekli v kabině. Určitě jsme nebyli spokojení s hrou, byli jsme spokojení s produktivitou. Hra oproti zápasu v Plzni nebyla taková, jak jsme si představovali. Nakonec zápas hodnotím kladně tím, že máme tři body, ale hra nebyla úplně ideální. Doufejme, že do dalších zápasů už se to zlepší.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Soupeři gratuluji k vítězství, protože nás hlavně začátek stál zápas. Nastoupili jsme z autobusu špatně rozcvičení, rozhýbaní. Musíme se na to víc zaměřit. Bohužel šířka kádru není taková, abychom někoho mohli posadit, některé tam vložit. Myslím si, že se to projevilo, že chyběla síla na to, abychom ten zápas zvrátili. Pokud si necháme dát dva góly během dvaceti sekund a ve druhé minutě prohráváme 0:2, tak je to pro nás dost těžké. První třetinu jsme hráli strašně, od druhé už jsme nehráli špatně, ale soupeř byl lepší a asi si zasloužil vyhrát.“