DOROST - reportáž

Dorost neuhlídal Liberec v první třetině a manko už nedohnal

Napsala 19.09.2020 Redakce
L i b e r e c / C h o m u t o v - Chomutov ani ve druhém kole extraligy dorostu neuspěl, když Liberečtí na vlastním ledě rozhodli v podstatě už v úvodním dějství a hlavně dvěma góly ve čtrnácté minutě. Čestný zásah Pirátů obstaral čtrnáctiletý Adam Titlbach, jenž pouze v polovině základní hrací doby korigoval výsledek.
2.kolo so 19.9.2020
LIB
5:1(3:0, 2:1, 0:0)
Liberec
Vopravil – Patzelt, Jakubec, Cibulka, Meisel, Dvořák, Ehrenberger – Jansa, Hujer, Janata, Vyhlídko, Hrabčák, Pérez, Fiala, Kříž, Jobek, Vološín
Ciple (33.Tuček) – F. Hynek, Frollo, D. Svoboda, Perný, Husinecký, Daniel Badinka – T. Šilar, Ekrt, Vostiňák, Titlbach, Mišovic, Mahmutović, Dominik Badinka, Novotný, Rindoš

Liberec
8. Dvořák (Jobek, Kříž), 14. Jobek (Patzel), 14. Hujer (Meisel, Cibulka), 26. Hrabčák (Vyhlídko), 33. Hujer (Ehrenberger)

Wagner – Gabriel, Kotek

Liberečtí do zápasu vykročili dobře, když hned ve druhé minutě bek Tomáš Cibulka dostal do velké šance Samuela Jansu, tato akce však gólem neskončila. O chvíli později byli ještě blíže Piráti, kteří kotouč za záda libereckého gólmana protlačili, ale branka uznána nebyla z důvodu předcházejícího faulu.

Ve zbylé části první třetiny byli úspěšní hlavně Tygři. V osmé minutě pobídl Milan Tadeáš Jobek před bránu Jakuba Dvořáka, jenž touš zvedl nad dosah hostujícího brankáře – 1:0. O chvíli později šelmy udeřily dvěma slepenými góly, nejprve se prosadil z dorážky Filip Kříž a o jedenáct sekund později úspěšně zakončil individuální akci Jakub Hujer.

Gólový účet druhé periody otevřeli domácí, když se v nepřehledné situaci před brankářem hostů nejlépe zorientoval Damian Hrabčák a zvýšil na 4:0. O dvě minuty později snížil z přečíslení dvou proti jednomu Adam Titlbach, jenž vzal celou odpovědnost na sebe a trefil mezírku na bližší tyči. Poslední slovo třetiny měli Liberečtí, když Jakub Ehrenberger vypálil dělovku od modré a z dorážky se už podruhé v zápase radoval Jakub Hujer – 5:1.

Zkraje závěrečné části se do gólové příležitosti dostal Jakub Dvořák, sám tváří v tvář hostujícímu gólmanovi ale neuspěl. Ve 49. minutě naopak zahrozili Chomutovští, neboť se Jan Ekrt dostal do další situace dvou proti jednomu, ale síť za zády Štěpána Vopravila nerozvlnil.

Za pár okamžiků se liberecký maskovaný muž pořádně zapotil – nejprve úspěšně zasáhl proti střele Dominika Mišovice a následně se blýskl skvělými zákroky proti dvěma dorážkám z bezprostřední blízkosti. V závěru ještě mohli skórovat Jaromír Pérez, jehož teč minula cíl jen o centimetry, a Milan Tadeáš Jobek, který nastřelil tyčku.

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec): „V porovnání se zápasem proti Varům to rozhodně nebyl výkon, jaký bychom si přáli. Ačkoliv výsledek napovídá něco jiného, s hrou nejsme zcela spokojeni. Jsme rádi za výhru a za tři body, ale do příště se musíme v některých ohledech zlepšit.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Zápas se mi hodnotí těžko. Neřekl bych, že jsme byli o tolik horší, abychom prohráli takovým rozdílem. Myslím, že šancí jsme si vytvořili dost, bohužel jsme ale skoro nic neproměnili. Naopak jsme si nechali dát čtyři góly z pěti z dorážek, takže si nemyslím, že by nás Liberec vyloženě přehrával, i když měl dobré momenty. Prohra je pro nás možná dost krutá, ale třeba si někteří uvědomí, že zápasy se hrají jinak. Že je potřeba jet naplno každé střídání celý zápas a dát tomu trochu víc.“