DOROST - reportáž

Dorost je zachráněný! Definitivu extraligy si pojistil na Kobře

Napsal 26.10.2019 Libor Kult
P r a h a / C h o m u t o v - Čtyři kola před koncem úvodní části ELIOD extraligy je jasné, že dorost Pirátů nebude mít starosti se záchranou. Rozhodla o tom sedmá výhra v řadě, kterou svěřenci trenérů Jíry s Koláčkem zapsali na ledě pražské Kobry, kde sice prohospodařili náskok 3:1, ovšem následně překlopili skóre znovu na svou stranu. Díky vítězství udržel tým do 17 let průběžné třetí místo v tabulce skupiny Západ.
14.kolo so 26.10.2019
KOB
4:6(0:1, 4:3, 0:2)
Kobra Praha
Kadlec – Jiráček, A. Nápravník, Bucek, Mašek, Šesták, Bartoň, Frydrich, Král, O. Nápravník, Čečetka, Půlpán, Halfar, Procházka, Strnad, Rejna, J. Svoboda, Bauer
Ciple – Poch, J. Strážovský, Frollo, Perný, Rykl, R. Jenček, F. Döring – Spudich, L. Koblížek, P. Šugár, T. Šilar, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Vostiňák, Pavlák, Ekrt, Jan Rindoš

Kobra Praha
22. Strnad (Půlpán, Šesták), 30. Bauer (Procházka), 31. O. Nápravník (Strnad, Bartoň), 36. Půlpán (Strnad, O. Nápravník)
12. L. Koblížek (T. Svoboda), 26. Pavlák (T. Šilar), 28. Jiří Kulich (Perný), 38. Ekrt (T. Svoboda, T. Šilar), 47. Vostiňák (Poch), 60. Jiří Kulich (Čech)

J. Svoboda (Kobra) 10 minut

Piráti sice v úvodu nevyužili dvě přesilovky, ale přesto šli do vedení. Ve dvanácté minutě udeřil Lukáš Koblížek – 0:1. V dalším průběhu první dvacetiminutovky si oba celky vyzkoušely ještě jednou výhodu o jednoho hráče, ke změně skóre už však nedošlo.

Do prostřední části vstoupili lépe domácí a hned ve dvaadvacáté minutě srovnal Lukáš Strnad – 1:1. Za pár okamžiků se během dvou minut prosadili Dominik Pavlák a Jiří Kulich, takže se zdálo, že si Chomutov pohodlně dokráčí pro výhru – 1:3.

Pak ale přišel čas Korby. Nejprve Patrik Bauer využil nabídnutou početní výhodu, přesně za půl minuty srovnal Ondřej Nápravník a obrat dokonal Matěj Půlpán – 4:3. Ještě před druhou sirénou srovnal v přesilové hře čtyř proti třem Jan Ekrt, takže se ve třetím dějství začínalo od nuly – 4:4.

Rozhodující třetina vyšla lépe Pirátům, když nejprve vstřelil v konečném součtu vítěznou branku Jan Vostiňák, na něhož ještě navázal ránou do opuštěné klece při power-play Pražanů Jiří Kulich – 4:6.