DOROST - reportáž

Dorost i podruhé v sezóně zdolal Spartu, rozhodlo úvodní dějství

Napsal 19.10.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - Po jednodenní pauze vyrazili dorostenci Pirátů znovu do boje. Ve 12. kole ELIOD extraligy přivítali na domácím ledě pražskou Spartu a po výhře v Plzni začali svěřenci Petra Jíry s Kamilem Koláčkem výborně, protože po úvodním dějství je hřál třígólový náskok. Sparta ve druhé části přidala, ale vytěžila z toho jen snížení na rozdíl jediné trefy. Definitivní podobu výsledku dal druhý gól Tomáše Šilara v utkání, takže tým do 17 let zapsal čtvrtou výhru v řadě.
12.kolo so 19.10.2019
4:2(3:0, 0:2, 1:0)
SPA
Malant – J. Strážovský, Frollo, Perný, M. Pöschl, Rykl, R.Jenček, F. Döring – Spudich, L. Koblížek, P. Šugár, T. Šilar, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Vostiňák, Pavlák, Ekrt, Jan Rindoš
Sparta
Dlouhý – Tomov, Ducháč, Tůma, Menzel, Adamec – Broš, Mácha, Höll, Straka, David, Václavík, Červenka, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák

8. L. Koblížek (R. Jenček, Perný), 12. T. Svoboda (Pavlák, Jiří Kulich), 16. T. Šilar (L. Koblížek, Čech), 52. T. Šilar (Ekrt)
Sparta
28. Theimer (David), 40. Senčák (Červenka, Ducháč)

4:8
2:0
0:0
23:31
80
Vyštejn – Bláha, Pěkný

Počáteční opatrné oťukávání uťal v osmé minutě Lukáš Koblížek, který si v levém kruhu srovnal puk, popojel na střed a prostřelil Dlouhého – 1:0. Ještě před polovinou třetiny si na Malanta nepřišel zblízka Höll, po jehož střele vyrazili kupředu Piráti a za Dlouhým zvonila tyč po ráně Svobody. V jedenácté minutě ujel domácí obraně Václavík, jenže Malant se nenechal vycukat a utěsnil všechny mezírky ve výstroji.

Za necelou minutu už Chomutovští vedli o dva góly, když Tadeáš Svoboda využil přesilovku po přihrávce Pavláka – 2:0. Ještě veseleji bylo na severočeské střídačce v 16. minutě, kdy se těsně po početní výhodě dostal puk před branku k Tomáši Šilarovi a ten zavěsil pod horní tyč – 3:0.

O přestávce musela ve sparťanské kabině proběhnout pořádná bouřka, protože Pražané od začátku prostředního dějství přitopili pod kotlem a tlačili se do útoku. Chomutovská obrana v čele s Malantem dlouho odolávala, jenže nakonec přece jen kapitulovala. Na sklonku 28. minuty mířil Oto Theimer od pravého mantinelu přesně do vzdálenější šibenice – 3:1.

Po polovině zápasu Malant špičkou betonu vykopl Höllův pokus z levého kruhu, aktivita Sparty nepolevila ani po oslabení a výsledkem bylo další snížení. David Senčák v závěru třetiny nejprve trefil bekhendem tyč, ale o pár vteřin později už se v poslední minutě dějství prezentoval další utěšenou ranou do šibenice od modré – 3:2.

Přelom druhé a třetí třetiny byl protkán vyloučeními, což v konečném důsledku znamenalo více než minutu početní výhody pěti proti třem pro Piráty, kteří však přesilovku nevyužili. V 52. minutě mohli domácí skórovat hned třikrát, ovšem při pokusech Pöschla s Ekrtem se proti postavila branková konstrukce. Ujala se jen prostřední příležitost, v níž Tomáš Šilar druhým gólem v utkání využil klasickou přesilovou hru, když prostřelil Dlouhého mezi betony – 4:2. Poslední šanci duelu měl v 57. minutě hostující Václavík, jenž střílel v situaci dva na jednoho jen do připraveného Malanta.

Kamil Koláček (Pirati Chomutov): „Jsem spokojení, že jsme navázali na výkon v Plzni. První dvacetiminutovka byla z naší strany parádní, i když jsme hráli na čtyři útoky a tři obrany, přestože tam nějaké chybičky byly. Bohužel jsme takový výkon neudrželi celých šedesát minut. Sestavu jsme zredukovali, jenže druhá třetina nám utekla. Naštěstí to po ní bylo jen 3:2. Třetí třetinu už jsme zase zvládli a byla z naší strany dobrá.“

Darek Stránský (HC Sparta Praha): „Měli jsme ospalý začátek a hned z první nebezpečné střely jsme inkasovali. Pak jsme zbytečně až naivně faulovali, díky čemuž Chomutov odskočil na rozdíl tří gólů. V tu chvíli to s námi nevypadalo dobře, ale ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb, takže jsme soupeře přitlačili a přehrávali. Snížili jsme na 2:3, jenže v úvodu třetí třetiny jsme nevyužili přesilovku k vyrovnání. Přesilovky nám tentokrát bohužel nešli a domácí v nich de facto rozhodli. Po čtvrtém gólu už se se zápasem nedalo moc dělat. Pohřbila nás ospalá první třetina.“