DOROST - reportáž

Dorost čtvrtou výhru v řadě nepřidal, v dohrávce vysoko podlehl Kladnu

Napsal 19.10.2021 Michal Novotný, Libor Kult
C h o m u t o v - Třetí říjnové úterý znamenalo pro dorost Pirátů další dohrávku a také první ze série tří domácích duelů v řadě. Na rozdíl od bitvy v Plzni tentokrát svěřenci Kamila Koláčka s Angelem Krstevem v odloženém klání pátého extraligového kola na Kladno nestačili, o čemž po prohrané úvodní třetině definitivně rozhodly čtyři góly inkasované v prostředním dějství.
5.kolo út 19.10.2021
2:8(1:3, 0:4, 1:1)
KLA
Perůtka (34. Štěrba) – Pašek, D. Svoboda, Záhorec, F. Hynek, Dominik Badinka, Žižka – Vondrášek, Stejskal, Grosskopf, Pospíšil, Titlbach, Mišovic, Daniel Badinka, Sochor, Čihař
Kladno
Stránský – J. Svoboda, Šátek, J. Aschenbrenner, Novák, Pražák, Marcinek, Rájek – Daníček, Lev, Mejtský, Černý, Holeček, Váňa, Petřík, V. Aschenbrenner, Holub, Šíma

4. Mišovic (Dominik Badinka), 42. Daniel Badinka (Titlbach)
Kladno
2. J. Aschenbrenner (Váňa), 8. Pražák (Lev, V. Aschenbrenner), 18. V. Aschenbrenner (Šíma), 27. Holub, 31. Holub (V. Aschenbrenner, Daníček), 34. Lev, 36. Holeček (Rájek, Holub), 48. Daníček

5:5
0:2
0:0
28:39
92
Žižka – Pěkný, Janíček

Do zápasu lépe vstoupili hosté a již ve druhé minutě se po velké chybě domácích radovali z prvního gólu, který po samostatném úniku zakončil forhendovým blafákem Jakub Aschenbrenner – 0:1. Chomutovští následně po střele Dominika Mišovice v úniku dva na jednoho ze čtvrté minuty vyrovnali – 1:1.

První třetinu ale nakonec strhli na svou stranu hostující Rytíři, kteří po brance Lukáše Pražáka z osmé minuty a přesilovkové trefě Vojtěcha Aschenbrennera z osmnácté minuty, ovládli první dějství v poměru 1:3, neboť Titlbach v tomtéž oslabení neproměnil samostatný únik. A to ještě hosté nevyužili půlminutovou přesilovku pět na tři.

Druhá třetina byla už jednoznačně v režii Rytířů z Kladna. Ve 27. minutě při hře čtyři proti čtyři ujel do brejku Pavel Holub a forhendovým blafákem se nemýlil stejně jako o čtyři minuty později po kladenském zámku v přesilové hře – 1:5.

Opět po veliké chybě domácího hráče za vlastní brankou skóroval ve 34. minutě Jakub Lev – 1:6. V pirátském brankovišti poté došlo ke střídání, Štěrba nahradil Perůtku. Nicméně ani čerstvý maskovaný muž v domácí kleci nezabránil v pořadí již sedmé brance hostí, kterou ve 36. minutě po dorážce Rájkovy střely do spojnice, pohodlně vsítil Tomáš Holeček – 1:7.

Do poslední třetiny oproti předešlému dějství vstoupili Piráti aktivněji a ve 42. minutě se po krásné Titlbachově nahrávce naslepo prosadil Daniel Badinka – 2:7. Kladenští kontrovali brankou ze 48. minuty, kdy si Marek Daníček vyjel z rohu a bekhendovou střelou mezi betony překonal domácího brankáře. A protože ten samý hráč následně neproměnil samostatný únik v 51. minutě, skončil zápas porážkou Chomutovských v poměru 2:8.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Zápas nám hrubě nevyšel, o čemž jsme si popovídali s klukama v kabině. Předvedli jsme hodně špatný výkon a mně nezbývá, než pogratulovat soupeři k vítězství, které bylo zasloužené. Něco takového by se nám stávat nemělo, i když zápasů je teď hodně.“

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): „Řekl bych, že zápas byl na pohled skoro vyrovnaný, ale nám spadlo do branky, na co jsme sáhli. Jsme za to rádi, protože se s Chomutovem pohybujeme v nebezpečných vodách, kde hrozí baráž. Za začátku jsme byli asi trochu lepší a dali i gól. Pak se hra vyrovnala, ale my jsme se vezli na vlně euforie, že nám tam padají góly. Výsledek je pro nás možná lepší než předvedená hra, ale na to historie neptá. My jsme rádi, jak to dopadlo.“