DOROST - reportáž

Dorost bude muset bojovat o play-off v nadstavbě, prohrál na ledě Energie

Napsala 23.11.2018 Kateřina Kundertová
K a r l o v y V a r y / C h o m u t o v - Piráti odjeli k sedmnáctému kolu ELIOD extraligy dorostu do Karlových Varů, kde ztratili dvougólové vedení. Energie měla v utkání velkou střeleckou převahu, kterou proměnila ve tříbodovou výhru. V nadstavbovém prodloužení rozhodli domácí v čase 64:59, takže uhájili na vlastním ledě všechny body. Lukáš Koblížek vstřelil jeden gól a přidal asistenci.
17.kolo pá 23.11.2018
KVA
6:3(2:2, 3:0, 1:1 - N 1:0)
Karlovy Vary
Bajgar – Houdek, Vogel, Petretič, Hohl, Prošek, Žďárský – Matas, Rymon, März, Šmajda, Bubanec, Remeš, Blecha, Botoš, Varvařovský
Šatný – F. Döring, Němec, Frollo, M. Pöschl, Perný, Kovár, Martínek – Spudich, Jiří Kulich, Štefančík, Kalčík, Príhoda, Ilujuk, L. Koblížek, Ekrt

9. März (Rymon, Matas), 11. Blecha (Prošek), 24. Šmajda (Hohl, Remeš), 24. Varvařovský (Blecha), 36. Remeš (Šmajda, Houdek), 58. Matas (März, Vogel), N: 65. Remeš (Hohl)
7. L. Koblížek (Ekrt, Perný), 7. Štefančík (Spudich), 57. M. Pöschl (Kalčík, Koblížek)

7:3
2:1
0:0
39:13
68
Malá – Gerát, Matys

V úvodním dějství mohli diváci shlédnout rychlou čtyřbrankovou přestřelkou. Jako prvnímu se podařilo skórovat v sedmé minutě chomutovskému Lukáši Koblížkovi, ten se rychle zorientoval v tlačenici před Bajgarem a dorazil za karlovarského gólmana kotouč – 0:1. Nedlouho poté navýšil na rozdíl dvou gólů Jan Spudich po obdržené přihrávce zpoza branky od Filipa Döringa ľ 0:2.

V deváté minutě ale odpověděl Lukáš März po pěkné kombinaci zasunutím puku z předbrankového prostoru k levé tyči – 1:2. Posledním úspěšným střelcem této třetiny se stal o chvíli později Josef Blecha, který se zmocnil kotouče odraženého od břevna Šatného branky a zakončil střelou za vyjetého chomutovského brankáře – 2:2.

Prostřední perioda uvedla zápas do úplně jiného směru. Domácí kanonádu ve druhé třetině započal Samuel Šmajda, který po kombinovaném průjezdu ledovou plochou přesně zakončil z mezikruží – 3:2. Na Šmajdu navázal podobnou akcí David Varvařovský deset sekund poté – 4:2. Pátou branku následně přidal v šestatřicáté minutě Alexandr Remeš, který vykouzlil šanci z rychlého protiútoku a následně skóroval – 5:2.

Poslední třetina přinesla ještě po jedné brance každému z týmů, výsledek zápasu to však již neovlivnilo. V 57. minutě skóroval Martin Pöschl, který po obdržené přihrávce propálil zpoza kruhů vše, co měl před sebou – 5:3. Bleskově ale stihl odpovědět Ondřej Matas, který se dostal do úniku a sám z mezikruží propálil Šatného – 6:3. Základních 60 minut tak přineslo výhru a tři body domácímu týmu

V nadstavbovém prodloužení se snažila obě mužstva urvat bonusový bod. Nakonec se tak podařilo domácímu celku sekundu před závěrečnou sirénou díky přesné střele Alexandra Remeše – N 1:0.

Tomáš Andrýs (HC Energie Karlovy Vary): „Už v posledních dvou zápasech se naše hra začala zlepšovat. Utkání prokázalo, že začínáme hrát to, co chceme. Hrajeme do posledních vteřin, a to nám zajistilo bonusový bod. Jsem tedy opravdu spokojen, jak se kluci zlepšují.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Vstup do utkání se nám povedl, vedli jsme 2:0. Dostali jsme ale poté přesilovkovou branku na 2:1 a následně i na 2:2. První třetinu jsme tedy dohráli za vyrovnaného stavu. Druhá perioda se nám ale vůbec nepovedla, inkasovali jsme tři branky. Poslední dějství bylo jen taková křeč a nic se nám nedařilo.“