Domácí přistřihli Letcům křidélka

Napsal 15.01.2008 FOE
C h o m u t o v : V neděli proběhlo 25. kolo 1.ligy juniorů. Na domácím ledě se junioři HC Klášterec utkali s pražskými Letci, s nimiž letos ještě nevyhráli (0:0, 1:1). Tentokrát si nechali ještě trochu střelecké chuti z Kladna a svou převahu dali najevo hned v 1. třetině a Letce zatlačili do defenzivy. Nakonec domácí zvítězili minimálně rozdílem třídy i když závěr trochu „vypustili“.
25. út 15.1.2008
KNO
8:2(4:0, 4:0, 0:2)
LET
Klášterec nad Ohří
Štěrba – Kaplan, Saska, Koblitz, Palubjak, Všetečka, Dostál, Žižka, Krupka – Hofmeister, Kadlec, Kolář – Gába, Kůs, Bečvář – Chromý, Jáchym, Szakal – Kalinovič, Dudek, Španěl
Letňany
Surý – Zima, Pražan, Koumal, Drahorád, Končák – Nestrašil, Štrébl, Hodaň – Weishäupl, Doskočil, Štěpán – Březina, Mašek, Antoš.

První branka padla ve vlastním oslabení v 6. minutě, když Kalinovič vlétl do soupeřova pásma a bezpečně zavěsil. To byl signál k dalšímu tlaku, kterému však Letci nějakou dobu odolávali. Ve 13. min. byli potrestáni Pražané a pěkně se trefil Szakal, kterému přihrál Všetečka. Přesně po dvou minutách ujel všem Letcům Dudek a asi definitivně zlomil odpor letňanského celku. V závěru třetiny si ještě Surého v brance vychutnala dvojice Kadlec-Koblitz. Zdá se, že dnes to plichta nebude.

To potvrzuje 40 sekund po zahájení 2. třetiny další branka. Tentokrát, trochu paradoxně, přihrává útočník Kolář od modré obránci Kaplanovi před branku, ten má před sebou půlku odkryté klece, takže není jiné řešení... Necelá minuta stačila, aby domácí zvýšili už na 6:0, když Gábovi nabil Kůs. Sedmý gól zařídil opět Dudek po přihrávce Kůse, i když až na třetí pokus. Ve 36. min. jsou potrestáni hosté, po minutě podruhé a otevírá se šance na přesilovku 5:3. Jenže po 5 sec. přisedá z druhé strany domácí hráč, takže 4:3. I ta se podařila. Po minutě hry přidává 8.branku Kůs, který tečoval střelu Hofmeistera. V závěru třetiny odcházejí na trestnou lavici současně dva domácí, takže po přestávce bude asi drama.

A bylo. Hosté nabízenou šanci nezahodili, naopak Nestrašil za asistence Končáka přece jen Štěrbu překonal. Domácí, jakoby spokojeni s dosavadním vývojem skóre poněkud polevili a výsledkem je další přečíslení a druhý (ale také poslední) úspěch Letců. Body jsou doma, skóre se za poslední dva zápasy výrazně vylepšilo, tentokrát byl víkend úspěšný.

M. Kašpárek, trenér : „výkon jako na Kladně to nebyl, hlavně ve 3. třetině, ale jinak jsem jak s výkonem, tak s hrou týmu vcelku spokojen.“