Chomutovu se na Energii dařilo. V Tipsport Hockey Cupu vyhrál 6:3

Napsal 17.08.2010 Helena Hadvičáková
C h o m u t o v - Od první minuty, kdy se nastoupilo na led Energie, jsme viděli atraktivní zápas. Chomutovští sice dostali od první minuty test v podobě střel mířených na brankáře, ale ve mžiku se vzpamatovali a byli to právě oni, kteří vstřelili první branku. Autorem se stal Procházka v 11. minutě. Vary sice odpověděli do jedné minuty, kdy se šikovně mířenou střelou trefil Hřebejk, ale Krušnohorci si tuto odpověď líbit nenechali a šli do protiútoku, který jim vyšel hned dvakrát - poprvé Tonu a podruhé Dudovi. První třetina tedy vyšla lépe Chomutovu. Druhá třetina se ale lépe vyvedla domácím. Ve 26. minutě vsítil gól Noska po přihrávce Skuhravého. Chomutov si ale prošel silnou kanonádou, kdy se ale Hanuljak ukázal ve svém nejlepším světle, kdy za svá záda nepropustil ani jeden puk. Právě naopak, puk poslali do Mensátorovy sítě. Ve 32. minutě našel skulinku Radulay. Do konce třetiny byly mířeny ještě střely na obě strany, Vary však byly úspěšnější a snížili na jednobrankový rozdíl po střele mířené Žaťovčem. Po dvou třetinách byl stav 3:4. Poslední část začala více v obraně na obou stranách, ale v 43 minutě se uvolnil Skořepa a došel si pro toužebný gól. Do konce třetiny se hra proměnila v boj na ostří nože. Hokej šel stranou. Tresty byly na místě. Chomutov, i přesto, že vedl, tlačil do poslední minuty, a to doslova. V 60. minutě ještě stihnul vsítit gól Seman. Vítězství si tedy hosté zasloužili na plné čáře.
TsC út 17.8.2010
KVA
3:6(1:3, 2:1, 0:2)
Karlovy Vary
Mensator (Sáblík) - Dobroň, Boldyrev, Melenovský, Žmajev, Hřebejk - Parýzek, Kokko, Saarinen, Dej, Košťál - Nosek, Gřegořek, Kumstát, Skuhravý, Sailer - Hájek, Mucha, Zucker, Kuběna, Zaťovič
Hanuljak (Hylák) - Mazanec, Mudroch, Benda, Havíř, Walter, Grof¨, Bombic, Pavlas - Ton, Selingr, Procházka, Seman, Freiberg, Skořepa, Kraft, Kůs, Radulay, Fiala, Jíra, Duda. Rozhodčí: Svoboda - Pešek, Jelínek