Chomutovští vyhráli ve Vrchlabí a posunuli se na třetí místo tabulky

Napsal 22.12.2008 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V posledním zápase sezóny se Chomutovští vydali pod vrcholky Krkonoš, aby se zde střetli s aktuálně druhým Vrchlabím. V první třetině padla jedna branka, a to z hole Mikšovice. Ve 47. minutě ovšem vyrovnal Gengel. To byla první a poslední branka Vrchlabí. Hned o minutu později se prosadil Jeslínek a Chomutov opět vedl. Michal Jeslínek se v utkání trefil ještě jednou, a tak Chomutov vyhrál na ledě Vrchlabí 1:3.
36.kolo po 22.12.2008
VCH
1:3(0:1, 0:0, 1:2)
Vrchlabí
Štůrala (Ševčík) - Matějíček, Chaloupka, Chatrnúch, Štrach, Galvas, Vála, Bendík, Wagenhoffer - Gajovský, Mikšovský, Gengel, Krupka, Rod, Tvrzník, Rusnák, Kříž, Látal, Konečný, Divíšek, Andres
Lundell (Cikánek) - Ťupa, Všetečka, Pulpán, Toivonen, Nikolov, Grof, Trefný - Hašek, Skořepa, Jeslínek, Hlinka, Mikšovic, Jíra, Eiselt, Domin, Míka, Malát, Tauš, Fábry

Hosté byli od prvních minut mírně aktivnějším týmem a jejich tlak ještě umocňovala poměrně častá vyloučení vrchlabských hráčů. Hned v první přesilovce si Chomutovští vypracovali solidní šanci, když se před Štůralu prokličkoval Hlinka, gólman domácích však zasáhl úspěšně.

Za aktivitu byli odměněni také vedoucí brankou. Jíra s Hlinkou vyšachovali domácí obranu, předložili kotouč nekrytému Stanislavu Mikšovicovi a ten do odkryté části branky pohodlně poslal svůj tým do vedení. Zanedlouho poté mohlo být vyrovnáno. Tři domácí se v přesilové hře řítili na jednoho chomutovského beka, Vála našel přesně Kříže, Lundell však akrobatickým zákrokem jeho pokus zneškodnil.

Nástup do úvodní třetiny byl poznamenán brzkým vyloučení finského obránce ve službách Chomutova Toivonena, přesto však mohli hosté svůj náskok zvýšit. Eiselt se pěkně prokličkoval mezi dvěma obránci, ale na Štůralu si nepřišel. Poté domácí zvýšili aktivitu před brankou a zasypali finského brankáře Lundella řadou střel, ale ten jejich náporu stále odolával. Na druhé straně mohl zvýšit dobře hrající Hlinka, ale vhodný okamžik ke střelbě prováhal.

V době, kdy hosté měli druhou branku na dosah, málem udeřili Vrchlabští. Ve 39. minutě se před jejich útočníky objevila několikrát prázdná brána, ale hosté se zásluhou obětavosti některých hráčů přeci jen ubránili a vznikající nebezpečí zažehnali. Na začátku závěrečné části si nejprve domácí vynutili tlak díky několika vyloučením na straně Chomutova a postupně přejímali otěže zápasu. Chomutovští se v této fázi hry uchýlili pouze na hru s rychlými protiútoky a jeden z nich málem využil Mikšovic, když ujel soupeřově obraně, ale jeho gólový pokus nakonec zastavila tyč.

A tak se přeci jen radovali z vyrovnání hokejisté Vrchlabí. Gajovský našel zpoza brány volného Ladislava Gengela a ten se nemýlil. Radost však momentálně druhému celku tabulky příliš dlouho nevydržela. Podruhé strhl vedení na stranu Chomutova Michal Jeslínek, jenž bez problémů zužitkoval pas Domina. Za necelé tři minuty mohl opět vyrovnat Mikšovský, ale dvakrát proti Lundellovi neuspěl a tyto zákroky lze z hlediska hostí označit jako klíčové, neboť větší příležitost už si Vrchlabí nevytvořilo.

Domácí se sice pokoušeli o závěrečný nápor, ale pokaždé naráželi na pevnou obranu, v lepším případě na výborného Lundella. Rozhodnutí padlo v 59. minutě, kdy si na nabídku Skořepy najel opět Jeslínek, dostal se s pukem až před Štůralu a střelou k pravé tyči mu nedal nejmenší nárok. To už bylo z obou stran vše a Chomutov tak mohl slavit cenné vítězství 3:1 a zároveň také posun na třetí pozici.

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí): "Byl to kvalitní hokej, hosté nám dali lekci z pruduktivity. Pro lidi to byl takový vánoční dárek, protože to byl asi nejlepší hokej co tu letos viděli. Já můžu klukům poděkovat za předvedený výkon. S takovým týmem jako je Chomutov to bylo to velmi vyrovnané utkání a rozhodla druhá třetina, ve které jsme měli vyrovnat a nebo jít do vedení. Hosty podržel gólman. A když jsme tu branku dali, tak přišlo možná takové uspokojení a rozhodující okamžik byla rychlá branka na 1:2."

Martin Pešout (trenér KLH Chomutov): "Tak já si myslím, že jsme viděli vynikající zápas. Sice chyběly góly, ale obě mužstva předvedla špičkový hokej 1.ligy. Utkání asi rozhodla druhá třetina, kdy nás domácí mačkali, ale my jsme ten tlak ustáli. Paradoxně, když jsme ve třetí třetině začali hrát, tak jsme dostali branku po naší chybě, ale to samé se poté stalo i na druhé straně. Tím jsme se uklidnili a díky tomu jsme pak ten zápas dohráli v klidu."