Chomutovští starší dorostenci přestříleli Spartu 6:4

Napsal 01.10.2010 Helena Hadvičáková
C h o m u t o v - Od šesté odpolední se na chomutovské stadiónu uskutečnilo utkání extraligového staršího dorostu. Na straně domácí se nepředstavil nikdo jiný, než Chomutov, na straně hostů se lesklo velké „S”. Nemohli to být nikdo jiní, než zástupci týmu HC Sparta Praha. Oba týmy nastoupily ve skvělé formě. Domácí nakonec zápas zvládli a vystříleli si důležité tři body do extraligové tabulky.
10.kolo pá 1.10.2010
6:4(3:2, 2:1, 1:1)
SPA
Brabec, Hamal - Souček, Tverďák, Havel, Pištora, Sakaev, Drobný, Hlava D., Neuman, Huňady, Novák L., Lehnert, Mazánek, Novák J,. Bauer, Navrátil, Fronk, Šaržík, Hradil, Hejcman, Hlava N.
Sparta
Neužil, Bílek - Muller, Bodnár, Skřivánek, Bílek D., Kliment, Březina, Brzobohatý, Doležal, Hudec, Volek, Brém, Matějček, Presheva, Procházka, Simon

Od první minuty se bylo na co dívat. Jen ale přece je vždy někdo, kdo udává notu celé třetiny hry, a nyní to byli Krušnohorci, kteří udávali rytmus.

Jejich snažení bylo vidět i na střelbě, kdy se v první minutě jasně a přesně trefil Lukáš Novák. Jeho následovníkem byl také jeden z chomutovských nadějí, konkrétně Jan Mazánek ve čtvrté minutě. Sparta měla po těchto dvou gólech patrně trošku zmatek, kde se vyskytla chyba. Ale zatím si to nechávali pro sebe. Až po třetím gólu, který za záda Neužila vyslal Jakub Novák, pražský trenér změnil brankáře.

Do branky nastoupil Bílek. Po této změně našla Sparta ztracený dech a dala o sobě poprvé slušně vědět. V desáté minutě se šťastně a přesně trefil Patrick Brzobohatý. V jeho šlépějích se vydal o pár minut později Procházka, který tak snížil na jednobrankový rozdíl. Do kabin se po první dvacetiminutovce šlo za stavu 3:2, pro domácí borce.

Ve druhé části se oba týmy trošku kočkovaly. šlo se i vícekrát na trestnou. Ale i góly se střílely. Ve 22. minutě si opět na dvoubrankový rozdíl odskočil Chomutov. Sparta tuto skutečnost přijmout nechtěla, a rvala se o puk víc a víc. Její snažení nebylo ale natolik silné, aby vstřelili gól. Za to Chomutov se znovu blýskl a již pátou branku střelil Bauer. Sparta si po těchto gólových dárečcích uvědomila, že by měla opravdu více bruslit a hlavně střílet. Snaha byla veliká, domácího gólmana zkoušela na každém odrazu, ale Brabec předvedl, že je na svém místě a několikrát perfektně vychytal. Bohužel, i on je pouze člověk a ve 32. minutě na okamžik pochybil. V tu chvíli byla u puku ale Sparta, situace využila a snížila tak alespoň na 5:3. Za stejného stavu se šlo i do šaten po 40ti minutách hry.

Třetí třetina byla bojovná, ale sil postupně ubývalo. Oběma týmům. Chomutov se ale ještě postavil a na konto si připsal šestý gól z hole Navrátila. Sparta se snažila, seč to jen šlo, a těsně před koncem se na ní štěstí usmálo. Puk vyskočil domácímu gólmanu z lapačky a Brzobohatý dílo už dokonal. Bylo to však poslední pořádné ťuknutí do hole dnešního utkání. KLH Chomutov - HC Sparta Praha 6:4.

Další utkání sehrají starší dorostenci již zítra, kdy zajíždějí na horký led západočeské Plzně.