Chomutovští otočili zápas s Prostějovem, o výhře rozhodli ve druhé periodě

Napsal 23.10.2019 Miroslav Kučera, Michal Luxa
C h o m u t o v - Sedmnácté kolo Chance ligy nabídlo souboj mezi Chomutovem a Prostějovem, který ovládla družina Martina Štrby poměrem 3:1. Už po sedmnácti vteřinách se prosadil hostující Lukáš Žálčík, ovšem Piráti nesložili zbraně a ve druhé části převážili stav zápasu na svou stranu. Postupně se mezi střelce zapsali Darby Llewellyn, Tomáš Pitule a Jakub Chrpa. Navíc za dobře fungujícím mužstvem předvedl čtyřiatřicet zákroků famózní Dominik Pavlát.
17.kolo st 23.10.2019
3:1(0:1, 2:0, 1:0)
PRO
Pavlát – Blaha, Žovinec, Lang, Štochl, Pařízek, Seemann, D. Zeman – Doktor, Pitule, Stloukal – Hlava, Suchý, Klíma – Llewellyn, J. Svoboda, Tomica – Jakub Veselý, Chrpa
Prostějov
D. Dvořák – Mrázek, Hrdinka, Drtil, Novotný, Brančík, Husa, Muška – Žálčík, Račuk, Kafka – Dvořáček, Meidl,Luňák – Berger, Novák, Krejčík – Nouza, Chlán, T. Jandus

28. Llewellyn (J. Svoboda, Stloukal), 34. Pitule (Stloukal), 51. Chrpa (Tomica, Seemann)

Mrázek (Prostějov) 10 minut

Vstup do utkání si nemohli Prostějovští představovat lépe. Hned po sedmnácti vteřinách přihrál Kafka zpoza brány před ní na volného Lukáše Žálčíka, který prostřelil Pavláta - 0:1. V páté minutě mohli jít hosté do dvoubrankového vedení, ale chybu Pavláta nedokázal potrestat Krejčík.

Hra se v první třetině hodně přelévala ze strany na stranu a k vidění nebylo příliš pohledných akcí. Prosadit se mohl hostující Drtil, jehož nahození ale skončilo pouze v brankovišti. Oba týmy si také zahrály v početní výhodě, ale recept na brankáře soupeře nenašly.

Vyrovnat mohl na domácí straně Llewellyn, ale jeho střelu z kruhu zneškodnil Dvořák betonem. Jestřábi tak udrželi vedení hned z první minuty a do kabin se odcházelo za stavu 0:1.

Na začátku druhé třetiny měli Piráti výhodu přesilovky, kterou ale nevyužili. Tu samou výhodu měli vzápětí i hosté a ti si vypracovali výbornou šanci, když po střele od modré od Hrdinky vypadl kotouč jen těsně vedle pravé tyče domácí brány.

Jen krátce po jejím konci se poprvé v utkání radovali Piráti. Svoboda, který naskočil z trestné lavice, se hned zapojil do akce, poslal křižnou přihrávku na Darbyho Llewellyna, který zakončoval do prázdné brány - 1:1.

Hned po inkasovaném gólu se vrhli do útočení hosté, ale velmi aktivní Račuk se ani nadvakrát proti Pavlátovi neprosadil. Naopak to byli Piráti, kdo převzali otěže druhé třetiny. Ve 32. minutě se pokoušel dostat kotouč za záda Dvořáka hlava, ale neúspěšně. Domácí se ale radovali zanedlouho. Stloukal vybojoval kotouč, který předložil Tomáši Pitulemu, a ten skóroval - 2:1.

Piráti byli blízko třetí brance ještě v samém závěru prostřední části, kdy nejprve Doktor nedokázal přehodit beton Dvořáka a vzápětí zkusil Pitule v těsné blízkosti brankoviště kličku a poté i dorážku, ale skóre se již do konce třetiny neměnilo.

Na začátku třetí periody měli domácí obrovskou příležitost ke skórování. Za faul byl totiž vyloučen Drtil a za nesportovní chování brankář Dvořák, takže Chomutov měl k dispozici celé dvě minuty dvojnásobné přesilovky. Ačkoliv se domácí snažili ostřelovat branku Prostějova, ten oslabení přečkal bez úhony.

Hosté se poté hnali za každým kotoučem k vyrovnání, ale dostali studenou sprchu. Do té doby výborně chytající Dvořák neudržel nahození Tomici, puk se odrazil od betonu do volného prostoru před brankou, kde ho dojel Jakub Chrpa, jenž pohotově skóroval - 3:1.

Hned vzápětí byl v další velké šanci Klíma, jehož bekhendové zakončení ale skončilo pouze mezi betony Dvořáka, který poté kotouč pokryl. Hosté se ale nevzdávali a snažili se s výsledkem něco udělat. Velmi dlouho se drželi v útočném pásmu, ale v zakončení nebyli příliš přesní. Prostějovu nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, a tak Piráti vybojovali na domácím ledě tři body.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Já bych řekl, že jsme narazili soupeře výborného v ofenzivě a věděli jsme, že nás čeká těžký duel. Samozřejmě jsme měli horší vstup do utkání, kdy jsme v prvním střídání dostali gól, ale řekli jsme si, že musíme hrát celých šedesát minut. Myslím si, že jsme utkání neskutečným způsobem ubojovali a že díky tomu se štěstí potom přiklonilo na naši stranu. Můžu vyzdvihnout Dominika Pavláta v bráně, který znovu jako v celé sezóně podal vynikající výkon. Myslím si, že patří mezi nejlepší gólmany v celé lize. Další, koho bych vyzdvihl, jsou první lajna a Marek Tomica, protože je neskutečné, co ve svém věku předvádí.“

Ivo Peštuka (LHK Jestřábi Prostějov): „Utkání jsme začali dobře, když jsme dali šťastný gól v první minutě. První třetinu jsme odehráli výborně. Od druhé třetiny jsme v podstatě přestali plnit, co jsme si předsevzali před zápasem. Začali jsme propadat, soupeř nás přečísloval a dostal se do hromady šancí. Podržel nás brankář, ale dva góly jsme dostali. V poslední třetině jsme se snažili o obrat, ale nešťastnou střelou z dálky jsme v podstatě utkání ztratili.“